פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 רהיטים מידע מקצועי      
פורטל רהיטיםספריה מקצועית
מידע מקצועי לגולשים: בספריה זו נשתדל למסור לכם הגולשים מידע מקצועי הנוגע לתחום הרהיטים, טיפים ועצות שאנו מקווים כי יקלו עליכם ויכוונו אתכם בבחירת הרהיטים אותם תרצו לקנות. נשתדל לרכז עבורכם את המידע כך שיכלול את מרבית הקטגוריות הקיימות באתר: עיצוב רהיטים, מערכות ישיבה, ריהוט סלוני, ריהוט משרדי,ריהוט גן, ריהוט מוסדי, חדרי ילדים, מטבחים, חדרי אמבטיה,דלתות, ארונות, חדרי שינה, פתרונות שינה ועוד.
 
שטיחים• הובלת רהיטים
 
 

 
רהיטים- סוגי עץ
 
רהיטים וארונות בבית המודרני, הם לא רק משטחים או תאי אכסון, אלה הפכו כבר מזמן לפריטים עיצוביים  הנמצאים כמעט בכול חדרי    הבית: בחדרי אמבטיה, בחדרי ילדים, במטבח ובסלון. המגוון הרחב וסוגי העץ הרבים מקשים עלינו את הבחירה, אך ככלל יש לדעת: ככול    שהעץ יהיה איכותי יותר, כך יאריך פריט הריהוט חיים. רהיטים העשויים מעץ איכותי יוסיפו נופך עיצובי לחלל הבית, ויחזיקו מעמד שנים    רבות.  טרם רכישת הרהיט יש לבדוק מאיזה עץ עשוי הרהיט על חלקיו השונים, ומה יהיה ציפוי הרהיט המוגמר, אלה יבטיחו לכם רכישה   איכותית ונבונה.
 
סוגי העץ
 
 עץ מלא:    עץ טבעי שאיכותו נמדדת לפי צפיפותו, והיא משתנה מעץ לעץ.
 
מלמין:       שרף קשיח המורכב מדיקטים וביניהם שתי וערב של עצים הנותנים למלמין נפח ועובי.      
 
פורמייקה: חומר סינטטי הדומה לפלסטיק, הפורמייקה מיוצרת באיכויות שונות, ורצוי לוודא  שהפורמייקה הנרכשת עומדת בתקן הישראלי, שאחרת תהיו צפויים לבעיות של  שחיקת הפורמייקה ודהיית צבעה.       
 
סנדוויץ':    שכבות עץ דקיקות המודבקות זו לזו, ביניהם מילוי של סיבית או שבבי עץ. לוחות  הסנדוויץ' עשויות להתעוות ואף להתנפח בעקבות שינויי מזג האוויר או לחות   גבוה מדי, ועל כן יש לוודא כי הלוחות בדפנות יהיו בעובי של 16-  18מ"מ, ובגב הרהיט בעובי של 4-5 מ"מ.
 
M D F : לוחות העשויים משבבי עץ הנטחנים עד אבק, ונכבשים בחום גבוה ובתוספת שרף ליצירת צפיפות וחוזק, מיוצר גם בהתאמה לחדרים רטובים- חדרי אמבטיה. משמש בעיקר לדלתות בארונות.


פורניר :      ציפוי עץ העשוי מקליפות עץ דקות, משמש בעיקר לציפוי משטחים זולים יותר על מנת לקבל מראה איכותי של עץ טבעי.
כמו: מלמין, פורניר ופורמייקה. רגישים ללחות גבוה.
 
מזוניט:      סיבי עץ זולים, דחוסים למשטח אחיד, חומר זול וחסר איכות, ישמש במקומות פחותי חשיבות שאינם נראים לעין.
 
****         בשיקולים לבחירת סוג העץ יש לקחת בחשבון את חוזקו ואיכותו של העץ, וכמובן את מחירו. עץ יקר יאריך חיים. העלויות הגבוהות יהיו של העץ הטבעי כמובן. את רשימת העצים הטבעיים ותכונותיהם תוכלו לראות ברשימה נפרדת תחת הכותרת: עץ מלא לסוגיו.
 
 
                                                                                                                                                                                                 

 
 
                                
פרקטים - כול מה שרצית לדעת
 
בחירת סוג הפרקט המתאים לכם היא מלאכה מיגעת. בפרק זה עצות חשובות שייקלו עליכם את המלאכה. כאשר בוחרים פרקט יש להתחשב בייעודו של הפרקט, אם הוא מיועד לחדר הומה אדם/ מקום ציבורי, הרי שנעדיף פרקט עם מקדם שחיקה גבוה. כמו כן יש לקחת בחשבון את המראה שאתם רוצים ליצור בחדר המסוים: מראה כפרי גס, מראה יוקרתי עדין ומאופק, או מראה חדשני ומודרני.
לרוב תיתקלו בשלושה עד ארבעה סוגי פרקטים , שאת טיבם ותכונותיהם השונות תוכלו למצוא בפרק זה.
 
פרקטים  עץ מלא- גושני
פרקט העשוי מקורות עץ מלא וקשה, בעובי 15- 24 מ"מ, ברוחב של 12-18ס"מ, ובאורך של עד: 240 ס"מ.
פרקט זה ניתן להתקנה על תשתית עץ. אין ספק כי זהו הפרקט היוקרתי והיקר ביותר, פרקט זה מצריך ליטוש רב שלבים, ציפוי לכה או שמן. העץ צריך לעבור תהליך של ייבוש ושימור וכן הגנה מפני מזיקים. פרקט זה ניתן לחידוש מספר רב של פעמים.
רשימת העצים המתאימים לפרקט זה היא ארוכה : אלון, בוק, דובדבן, מייפל, קמפס, ליבנה, אלון עתיק, אורן, מרבאו, טייגר ווד ועוד.
 
פרקטים  טבעי תלת-שכבתי
פרקט מוכן להתקנה, עשוי משלוש שכבות עץ טבעי, שתי שכבות בסיס בכיוונים נגדיים ועוד שכבת מדרך עליונה מעץ קשה יותר, מצופה בשכבות לכה עמידות שחיקה. מגיע בעובי של כ- 15מ"מ.
פרקט זה קיים במגוון מידות רחב, ההתקנה מתבצעת על תשתית קיימת,קודם להתקנה מניחים תשתית למניעת רעשים העשויה מגומי מוקצף או לבד, וכן רדיד אלומיניום ואו כול חומר אחר למניעת מעבר לחות.
ניתן ליישום גם בהדבקה. פרקט זה עמיד בפני עיוותים.
רשימת עצים המתאימים לפרקט זה: וונגה, אגוז, אגס, מייפל, דובדבן, בוק, ליבנה, אלון, אשור ועוד.
 
פרקטים  טבעי דו-שכבתי
פרקט מוכן להתקנה העשוי משתי שכבות, האחת תשתית עץ לבוד דחוסה, האחרת שכבת מדרך מעץ קשה, מגיע בעובי של כ- 15מ"מ, ליטוש רב שיכבתי ומצופה בלכה כנגד שחיקה. מיושם בהדבקה על תשתית קיימת ישרה וחלקה.
רשימת עצים מתאימים לפרקט זה: אגס, וונגה, אגוז, טיק, דובדבן, אלון, בוק, מרבאו ועוד.
 
פרקטים  למינציה
פרקט העשוי מסיבי עץ דחוסים+שיכבת צילום עליונה המכוסה בשיכבת ציפוי קשיח עמיד בפני שחיקה. פרקט זה מופיע במגוון עצום של טקסטורות וגוונים, ובדרגות שחיקה שונות, עובי הפרקט 7-8מ"מ, ניתן ליישום על תשתית קיימת וישרה, על שיכבת גומי מוקצף או לבד. לפרקט זה עמידות גבוה מאוד בפני שחיקה, גם רהיטים כבדים וכסאות על גלגלים לא מותירים בו סימן. ניתן לניקוי בקלות.
מגיע בדגמים הבאים: אגה, דובדבן, אלון, טיק, מייפל, אורן, בוק, בוק אדום ועוד.
עץ דק-DECK  לחיפוי חוץ
עץ מסיבי עמיד בתנאי חוץ, מוגן מפני שחיקה לחות ומזיקים. מגיע בעובי של 20- 45 מ"מ,ובמגוון אורכים. ניתן ליישום על תשתית עץ עמידה, על משטחי בטון וריצוף, על קרקע מנוקזת עם תשתית מתאימה.
מתאים לגינות, מרפסות, דירות גג, משטחי רחצה חיצוניים ועוד.
סוגי עץ מתאימים: טיק, אורן, איפאה, ארז ועוד.
עמידות הפרקט: העמידות תלויה בסוג העץ הנבחר, ובציפוי הגמר אותו תבחרו. ניתן לשיוף ואף הקצעה לשם חידוש, מה שתידרשו לעשות לאחר 7-10 שנים.
תחזוקה, שמירה וניקוי: האחזקה השוטפת פשוטה למדי. מומלץ להשתמש בסמרטוט סחוט היטב, מטאטא ושואב אבק, ניתן לטבול את הסמרטוט בחומר ניקוי עדין, קיימים בשוק חומרי ניקוי מיוחדים למטרה זו ורצוי להשתמש בהם מדי פעם. לרצפה בגימור לכה שנשרטה ניתן להשתמש בחומר ניקוי והברקה המיוחד לרצפות עץ ויש בו כדי לחדש את שכבת הלכה הסדוקה. לרהיטים העומדים על רצפת פרקט רצוי להתקין מגני גומי בתחתית
הרהיט. יש להיזהר משימוש בחומרי ניקוי חזקים וחומצות השוחקות פרקטים. בכול מקרה של שכבת גימור שנשחקה ונתבלתה ניתן ללטש ולחדש את המראה.

 
                                                                                                                                                             
 
מטבחים- משטחי עבודה
 
למשטח העבודה במטבח חשיבות מרובה, ועל כן יש לתת עליו את הדעת כדי להגיע אל הבחירה הנכונה והנבונה. המשטח צריך להשתלב בעיצוב הכללי של המטבח וארונות המטבח, וכמו כן עליו להיות פרקטי, ומותאם לשימוש שתעשו עליו, רק כך יוכל משטח המטבח למלא את ייעודו ולספק את רצונכם. בשוק קיים מבחר מגוון של משטחים, בשלל צבעים וחומרים, מה שמאפשר בחירה נכונה המתאימה למטבח שלכם ולכיס שלכם.
מחיר המשטח
מחירי המשטחים נקבעים על פי גודלו של המשטח, וזה נמדד לפי מטר רץ, במרבית המקרים יחושב גם הפחת שיש ליצרן במהלך ההכנה והחיתוך של המשטח, ועל כן יש לבקש מהיצרן/מוכר את מחירו הסופי של המשטח ולא להסתפק במחיר למטר רץ שיינתן לכם. בחישוב מחירו הסופי של המשטח יש להביא בחשבון צרכים מיוחדים אשר יידרשו על ידכם מהיצרן: סיומת פתח הכיור, קנטים ופתחים לכיריים המותקנות על המשטח, יצירת קנט סיום בחזית, חורים לברזים וסבוניות. המחיר הסופי ייקבע לפי סוג המשטח/ החומר והנתונים הרשומים מעלה.
שיקולי בחירה
 יש להותיר כמה שיותר מקום עבור משטח עבודה, לקחת בחשבון את גודלו של הכיור שיותקן על או מתחת למשטח, לתכנן את מיקומם של יתר המכשירים שיהיו במטבח שלכם: מקרר, כיריים, מיקרוגל, תנור אפייה, וכו" יש לברר האם למשטח שבחרתם יש מגבלות באפשרויות הסיומות שתבחרו: קנטים, הגבהות לכיריים ועוד. לברר מהיא עמידות החומר בפני שחיקה, עמידות המשטח בפני כתמים, עמידות המשטח בחום, אפשרויות הניקוי של המשטח, ומה יידרש מכם לאורך זמן לשם תחזוקתו ושמירה עליו.
סוגי משטחים למטבח  
שיש:   אבן המכילה כמות רבה של גיר, חומר נוח לשימוש ועיבוד, עמידות לאורך זמן בינונית, רגיש לשריטות, רגיש לכתמים, מצריך ליטוש לאחר אובדן הברק הטבעי. ניתן להשיגו בגוונים רבים,לשיש אפשרויות עיצוב מגוונות. קיימים סוגים רבים של שיש הנבדלים זה מזה בצבעם וחוזקם, חלקם מאבן מקומית ואחרים הם ייבוא. במשטחי השיש יש להקפיד על חיתוך על גבי קרש חיתוך, להימנע משימוש בחומצות מאכלות, רצוי מאוד לנקות את המשטח מיד בתום העבודה.
אבן קיסר: משטח עבודה המורכב מקוורץ טבעי ומפוליאסטר ותוספי צבע, עמידותו גבוה מאוד, מגיע במבחר עצום של גוונים וטקסטורות, קל לניקוי. לסיום מאוד פרקטי.
דורופל: משטח M.D.F     עליו מודבקת פורמייקה, משטח עמיד בפני חום חומצות וחומרי ניקוי שונים, נוח לשימוש, מגיע במבחר גוונים, מחייב שימוש בקרש חיתוך.
נירוסטה: משטח פרקטי מאוד, בעל עמידות גבוה ביותר, קל לניקוי, קיימות מגבלות מסוימות של עיצוב, משתלב עם מרבית החומרים האחרים במטבח.
משטח אריחי אבן: משטח העשוי מאריחי אבן במידות קטנות, מצריך טיפול נגד שחיקה וכתמים, ניתן לקבלו במראה מכובס ומיושן. מצריך מילוי בין האריחים ברובה קשה ומתאימה, או ליטוש והחלקה לקבלת מראה של פלטה אחידה.
משטח קרמיקה: חומר בעל עמידות גבוה ביותר, ניתן לקבל במראה מזוגג, או במראה חלק, מצריך מילוי בין האריחים ברובה קשה ואיכותית המוגנת מפני שחיקה וכתמים.
בוצ'ר בלוק: משטח עץ גושני עבה, עובר תהליכי שימור וייבוש, מצופה חומרי הגנה ולכה קשה נגד שחיקה, מיוצר מעץ קשה ומאסיבי, בעל מראה עבה של עץ טבעי, משדר איכות ויוקרה, משתלב במרבית המרכיבים האחרים במטבח, מצריך שימוש בקרש חיתוך.
קוריאן: משטח העשוי מחצב אבן ותוספים אקריליים ודבקים. קיים בגוונים רבים. עמידותו בינונית והוא נוח לניקוי ושימוש, מחייב שימוש בקרש חיתוך, רגיש לחום ושריטות, אך עם זאת ניתן לחדשו בקלות.
גרניט: משטח אבן קשה, בעל עמידות גבוה בפני כתמים ושריטות, מגיע בטקסטורות מרשימות, מבחר הגוונים קטן.
לסיום:  המבחר העומד בפניכם רב, יש לקחת בחשבון את מחירו של כול אחד מהמשטחים, את השתלבותו בארונות שאתם מתכננים, ואת נוחות השימוש בו. אך זאת יש לזכור: עלותו הכוללת של המטבח היא גבוה מאוד, ועל כן ההשקעה במטבח היא השקעה לשנים ארוכות, ורצויי שלא להתפשר בבחירת המשטח אשר יתאים לכם.
 
     
 

 מטבחים- תכנון מוקדם
 
 

המטבח של היום הפך למקום מרכזי בכול בית, כבר איננו מסתפקים בכיור ומקרר, ארון ומשטח עבודה, המטבח הוא מקום מפגש לכול בני הבית, מקום לארוחה כוס קפה ועוגה, מקום להתייעצות ולהחלפת רשמים בין מטלה אחת לאחרת, המטבח של היום כרוך בהשקעה כספית גדולה, ובשל כול אלה גם מצריך תכנון מוקדם, ורצויי כבר בשלב תכנון הבית.

 

הנה מספר עצות שייקלו עליכם את מלאכת תכנון המטבח:

.

עמידות:            בחרו את סוג העץ והמשטח המתאים לכם: ראו פרק משטחי עבודה.

חשמל:              תכננו את כול נקודות התאורה והשקעים להם תזדקקו במטבח.

גז:                   קיבעו את מיקומה של נקודת הגז לכירים.

ניקוז וסינון מים: מקמו את ניקוז המים, ואת נקודת סינון המים מתחת לכיור הכלים.

תאורה:             תאורה נכונה ונעימה תקל את המלאכה במטבח ותהפוך את השהייה בו לנעימה יותר.

עיצוב:               עיצוב המטבח יעשה בהמשך לחללים המקיפים אותו, ורצוי כבר בשלב תכנון הבית.

גישה:               הגישה למשטח העבודה צריכה להיות נוחה.

משטח העבודה:   יש להתאים את גובה משטח העבודה לגובהו של המבשל, בין 88 ס"מ ל 92 ס"מ. רצוי להשאיר כמה שיותר   מקום למשטח העבודה, ובעיקר ליד הכיור וליד הכירים.

מדיח כלים:        מקמו את המדיח מימין או משמאל לכיור.

קולט אדים:        מעל עמדת הבישול.

מיקרוגל:            דאגו שהגישה אליו תהייה נוחה גם לילדיכם הקטנים.

ארונות:             תאי הארון צריכים להיות גדולים כך שניתן יהיה לאכסן בהם גם ירים ומחבתות ושאר כלי מטבח.

מגירות:             תכננו הרבה מגירות, מגירות שטוחות לסכ"ום, ומגירות עמוקות לכלים גדולים יותר.

מקרר ומקפיא:    תכננו את מיקומם כך שהגישה אליהם תהייה נוחה וישירה, שלבו את מיקומם בתכנון הכולל של המטבח. 

 

 

 

חזרה לראש הדף

  


 שטיחים

השטיחים שאנו מכירים נחלקים לשני סוגים עיקריים: שטיחים בעבודת יד ושטיחי מכונה ובשניהם ההיצע מגוון ורב. פעם נהגנו לפרוש את השטיחים עם בוא החורף, להנעים את מדרך כף הרגל על הרצפה הקרה, היום משהורגלנו לחימום ומיזוג האוויר, כשיש ברשותנו פתרונות נגד אבק, גובר השימוש בשטיחים ובכול עונות השנה. את השטיחים ניתן לרכוש הן בחנויות השטיחים הרבות והן בחברות רהיטים ומוצרים לבית.  ההיצע רב וקשת המחירים רחבה.

איכות השטיח: איכות שטיחים נקבעת לפי סוג החומר ממנו הוא עשוי, רמת צפיפותו, טיב האריגה וכן איכות הצבעים.

.

בבואכם לרכוש שטיחים עליכם להקפיד על מספר דברים.

א. דרשו תעודת אחריות המתייחסת לאורך חייו ואיכותו של השטיח, וכן למקורו של השטיח.

ב.  בדקו כי השטיח רך וגמיש דיו, ודאו כי אינו נשבר בקיפול.

ג.  משכו קווצות סיבים בצידי השטיח, ודאו כי אינם נתלשים בקלות.

* זכרו כי איכות השטיח נקבעת על פי איכות הצמר, צפיפותו של הצמר, תהליך עיבודו והדוגמא או המוטיב המצויר עליו. כדי לקבל את כול אלה, דרשו תעודת אחריות ותעודה המעידה על מקורו של השטיח ומקום יצורו.

 

לאחר הרכישה:

השתדלו להימנע משימוש בחובט שטיחים לשם הסרת האבק.

גלגלו את השטיח, הימנעו מקיפול שלא ליצור בו סימנים.

לאחר ניקוי ושטיפת הרצפה המתינו 4-5 שעות לפני שתפרסו שוב את השטיח.

מפעם לפעם שנו את כיוון השטיח ומיקומו כך תמנעו בלאי מואץ במקומות קבועים.

השתמשו אך ורק בחומרי ניקוי המיועדים למטרת ניקוי שטיחים.

.

סוגי שטיחים

שטיחי צמר בעבודת יד

שטיח צמר עבודת מכונה

שטיחים מסיבים סינטטיים-תוחלת חיים קצרה

שטיחי צמר בשילוב חוטי משי

שטיחי פלומה- שטיחים הנבדלים זה מזה בגובה הפלומה, סוג החומר, צפיפות, איכות הצביעה.

.

ייצור שטיחים:

א. הכנת הצמר ומיונו על פי איכותו.

ב. צביעת הצמר על פי גוונים שנקבעו מראש.

ג. בחירת סגנון ודוגמאות בהתאם לרצון המזמין או בהתאם לדוגמא שנקבעה 

    מראש על ידי המפעל או בית המלאכה.                                                               

ד. אריגת השטיחים.

ה. עיבוד והקשיית גב השטיח.

ו.  שטיפת השטיח והבלטת צבעיו.

ז.  קביעת גובה הפלומה או הסיבים.

.

שטיחים שניזוקו:

בטכניקות הקיימות היום ניתן לתקן כמעט כול נזק הנגרם לשטיח: ניקוי, שיקום ושיחזור, חידוש קנטים ופרנזים,איחוי קרעים, השתלת סיבים וחוטים, יישור ומתיחה.

זכרו כול אלה צריכים להיעשות במקומות שצברו ניסיון מוכח.

.

לסיום: מספר עצות סבתא שיעילותם מוכחת.

נוזל שנשפך על השטיח: לספוח ולספוג באמצעות סמרטוט נקי- לא לשפשף.

אחת למספר חודשים: פרשו את השטיח תחת השמש עד לייבוש מוחלט, כך תמנעו נזקי עובש על שטיחים.

מסירת שטיח לניקוי: ודאו כי אין משתמשים בחומרים כימיים העלולים לפגוע בצמר ובצבע השטיח.

מפעם לפעם שנו את כיוון הנחת השטיח, כך יתיישן באופן אחיד.

בעת שאיבת אבק מעל השטיח באמצעות שואב אבק, הימנעו משאיבת האבק מעל פרנזים של שטיחים.

אחת לשלושה חודשים, הפכו את השטיח על פניו למשך ימים אחדים, בדרך זו תיפטרו מגרגרי חול ואבק עקשניים.

גיליתם חורים בשטיח( עובש, חוטים פרומים, חור, חתך) מסרו את השטיח לתיקון בהקדם, כך תמנעו את התפשטות הנזק.

כתמי קפה וכתמי שומןעל שטיחים ניתן להסיר במים ושמפו לכביסה. כתמי אוכל ושאר כתמים שאינם שומניים נקו במים קרים, כתמי יין אדום ניתנים לניקוי על ידי יין לבן ומעט שמפו כביסה.

לפני אחסון השטיח לתקופה ממושכת: ייבוש מוחלט של השטיח, שאיבת אבק משני צידי השטיח, גלגלו את השטיח והימנעו מקיפולו, אחסנו במקום יבש, פזרו סביב השטיח במקום אחסונו חומר דוחה עש.

 

חזרה לראש הדף

הובלות-הובלת רהיטים

תחום הובלת רהיטים נמצא בתחרות גבוה של המובילים, ומכאן גם קשת המחירים שתמצאו בשוק זה של הובלות.

לפני שאתם בוחרים מוביל או חברת הובלות:

וודאו כי לחברת ההובלות ביטוח הובלה המכסה אתכם בכל שלבי העבודה, החל משלב אריזת תכולת הדירה, המשך בהובלה וכלה בפריקת התכולה במקום היעד החדש.

יש חברות שיעשו עבורכם יותר מאשר הובלת רהיטים, חברות אלה יארזו עבורכם את תכולת הדירה, יספקו נגר מקצועי לפירוק והרכבת ארונות הבית, ימקמו את תכות דירתכם בביתכם החדש, ואף יאחסנו את תכולת דירתכם במחסן שלהם עד למועד בו תרצו להובילו אל הבית שרכשתם.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       

 


 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009