פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
תכנון נכון של פינות אוכל

בעת האחרונה אנו עדים לפריחה והתפתחות מואצת בכל הנוגע לתחום פינות אוכל. שולחנות, כסאות, מזנונים וספריות כבר לא באים רק בדגמים הסטנדרטיים

מירב קרן
פורסם: 25/06/08 00:00

מאמר זה שייך לקטגוריית פינות אוכל
בעת האחרונה ישנה פריחה והתפתחות מואצת בכל הנוגע לתחום פינות אוכל. בתחום פינות האוכל. כסאות, מזנונים, שולחנות וספריות אינם באים עוד לבדם, אלא בדגמים שונים וחדישים. בניגוד לרהיטים סטנדרטיים, היום נוכל להבחין בסגנונות וגישות מעניינות ופורצות דרך במטרה לתת מענה לניואנסים של דרישות ומשאלות לב של לקוחות.

במקרים רבים מה שהופך פינת אוכל  לאיכותית, מקורית וחדשנית הוא 
הוא בעצם מעצב הרהיטים המקצועי, אשר יודע להעניק לפינות אוכל את הטוויסט המיוחד. מעצב רהיטים הנו אדם אשר הוגה את הרעיון לבניית פינות אוכל תודות לידע הרב שלו בתחום עיצוב פינות אוכל בסגנונות שונים.

אם נתייחס לרגע למקום, רצוי שבדירות  קטנות  שבהן  יש מקום רק לשולחן קטן במטבח, תשתמשו בשולחן מודולארי אשר ניתן להקטנה ולהגדלה. ביומיום כדאי להשאירו במצב סגור, כאשר הוא צמוד אל אחד הקירות, ובכל מאפשר להותיר חלל גדול ככל האפשר לתנועה.  פתרון נוסף הוא שימוש בפינת אוכל קטנה במטבח, המיועדת לשימושם שלבני הבית, ופינת אוכל נוספת, גדולה יותר ואיכותית יותר לאירוח. הבעיה נוצרת בבתים שבהםהמטבח פתוח אל חדר האורחים, והאוסף של השולחנות והכיסאות יוצר מראה עמוס. במקרים רבים ניתן לוותר על השולחן במטבח ולהשתמש בשולחן האוכל הגדול. אלו שבכל זאת אינם מוכנים לוותר על שתיית קפה הבוקר במטבח, יכולים לשלב דלפק צר וגבוה עם כיסאות בר גבוהים, כדי ליצורהפרדה בין שני השולחנות. בבתים גדולים, שבהם מטבח גדול וקיר הפרדה החוצץ בינו ובין פינת האוכל, ניתן להציב שולחן אוכל במטבח ושולחן נוסף בפינת האוכל מבלי ליצור תחושה של אולם תצוגה.  למעשה, לכל מקום יש להתאים את גודל השולחן באופן ספציפי. שולחן גדול בחלל קטן יהיה אמנם נוח למארחים, אך לסועדים יהיה נוח פחות, הצפיפות שתווצר תגרום לתחושת מחנק והמעברבין הכיסאות ובין חללי הבית יהיה צר ולא נוח. מאידך, שולחן קטן בחלל גדול "ילך לאיבוד" ותחושת המרחב לא תתרום ליצירת אווירה נינוחה. זכרו שגודלו של השולחן הוא פונקציה של המקום המצוי בחלל. השלב השני הוא שלב התאמת הכיסאות . במידה שלא תקנו מערכת שלמה, בדקו קודםשגודלם וגובהם של הכיסאות מתאים לחלל שייעדתם להם. חשבו את מספר הכיסאות שיכולים להקיף את השולחן, וכמו כן אם אין רגליים שמפריעות לישיבה.

לאחר שמצאתם מקום מתאים לפינת האוכל וסדרתם  את השולחן והכיסאות, רצוי שתשאירו מרווח של כמטר אחד לפחות בין השולחן לקיר הקרוב אליו, כדי לאפשר שימוש בכיסאות שיוצבו ברווח ביניהם. רצוי גם , להגדיל את הרווח בין השולחן לקיר, ובכך לאפשר  תנועה נוחה ותחושת מרחב. מומלץ כי תתחשבו גם בחלונות ובפתחים, האחראיים יותר מהכל על  יצירת האווירה. אכילה בחלל חשוך ולא מאוורר אינה דומה כלל לזו המתרחשת במקום מאוורר ומואר,  אשר מוקף בצמחייה, כך שיש למקם את פינת האוכל בקרבה לחלון גדול או ליציאה לגינה. כמו כן כדאי להימנע כמה שיותר  גם במטבח, משימוש בגופי תאורה פלורוצנטיים, שאורם חיוור ועגמומי, ולהעדיף גופי תאורה בשיטת ההלוגן, המקרינים אור רך ונעים הניתן לוויסות. יש לקחת בחשבון כי על כל השולחן להיות מואר, גם כאשר הוא פתוח. לשם כך תוכלו להתקין בתקרה שמעל השולחן גופי תאורה דקורטיביים. הצעה נוספת היא להתקין על הקירות "גופי אווירה" נוספים המאירים כלפי התקרה. האור הרך שהם יוצרים ישרה אווירה חמה ונעימה. גופי תאורה אלה יש להתקין בגובה מינימאלי של מטר ו-90 ס"מ מקו הרצפה, כדי שלא יגרמו לסנוור

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009