פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
מעצבים ישראלים מצליחים גם בארץ וגם בחו"ל

מעצבים ישראלים רבים פועלים היום ברחבי העולם ואף זוכים להצלחה רבה. מהו סוד ההצלחה שלהם, למה מצפה הצרכן בחו"ל והאם קיים בכלל עיצוב ישראלי

מירב קרן
פורסם: 30/06/08 00:00

מאמר זה שייך לקטגוריית מעצבים ישראלים
מעצבים ישראלים רבים פועלים היום ברחבי העולם ואף זוכים להצלחה רבה. מהו סוד ההצלחה שלהם, למה מצפה הצרכן בחו"ל והאם קיים  בכלל עיצוב ישראלי ?
תוכלו להבחין בשנים האחרונות במגמת התעוררות בענף היצוא של מוצרי עיצוב ישראליים לשוק הבינלאומי.  אי לכך מכון היצוא פתח בשנה שעברה בפעילות חדשה שדואגת לקדם את המעצבים הישראלים. הפעילות תהיה מושתת על אפיונים חדשים בזירתה עסקים הגלובלית.
קחו למשל שלושה מעצבים ישראלים המחזיקים במותג מותג יוקרתי .  אלו שלושה חברי ילדות אשר החליטו לחולל מהפכה בתחום האגרטלים: להפוך מוצר כבד, גדול ומשעמם למוצר צריכה לגיטימי יומיומי, שיהיה גם מעוצב אך גם זול.
מעצב ישראלי נוסף זיהה את פוטנציאל השיווק ברשת הקים חברת עיצוב שמבוססת עלשיווק דרך האינטרנט . את תוכניות הייצור אפשר להוריד מהאתר ולייצר מהן מוצרים . מותר גם להעתיק, להפיץ ולשנות אותם.
עיצוב ישראלי? יש דבר כזה?
קשה מאד למצוא הגדרה מדויקת לעיצוב ישראלי. אנו חיים באותה ביצה ובעולם האינטרנט העיצוב הוא אוניברסאלי. לעיצוב ישראלי יש שם טוב באירופה, בעיקר בזכות מספר תערוכות שהוצגו בשנים האחרונות והחשיפה שבאה בעקבותיהן. המפגש המיוחד של העיצוב הישראלי העכשווי עם התרבות האירופית נהפך למוצלח עבור שני הצדדים. האירופאים חושבים כי העיצוב הישראלי נועז בישירות שלו ועשיר בשימוש בחומריםודימויים, מעצבים ישראלים מתבטאים באופן אסתטי וחסר עכבות אך בעל חוש הומור. מעצבים נוספים לא הצליחו לאפיין עיצוב ישראלי, אף הם לא מצאו תשובהחד-משמעית.
מעצבת מותג יוקרתי של גופי תאורה בהשראת מוטיבים ימיים, טוענת כי עיצוב ישראלי הוא מונח שעדיין קשה לאפיינו. היא מניחה כי העיצוב הישראלי כיום חסר מאפיינים מיוחדים כנראה בשל גילו הצעיר, לעומתו במדינות ותיקות אפשר לזהות מאפיינים לוקאליים חזקים.
האם יש צורך להצליח קודם בישראל לפני שפונים לזירה הבינלאומית? ואולי דווקא בחו"ל? קיימות דעות חלוקות ומגוונות בנושא. מעצב ריהוט משלים טוען כי, מעצב חייב להצליח קודם כלבארץ לפני שהוא מנסה לפרוץ לחו"ל. המעצב החל את דרכו המקצועית לפני כשלוש שנים כשעיצב דגם בודד של מעמד לבקבוק יין.  בארץ התלהבו מאד מהעיצוב וביקשו ממנו לעצוב פריטים נוספים . כאשר אלה נמכרו במהירות הוא הבין שהוא בכוון הנכון ועכשיו כבר יש סיבה לנסות ולמכור בחו"ל.  
 
העיצוב  הישראלי נחשב כיום לכלי אסטרטגי ממדרגה ראשונה ובעל השלכה חשובה ביותר על הצמיחה, הרווחיות והתחרותיות ובכל תחום שהוא. מעצבים ישראלים נתפשים בקרבמדינות רבות בעולם כטריגר תחרותי וכאפשרות כלכלית להצלחה בינלאומית. יותר ויותר גופים בארץ דואגיםלמשאבים רבים שיעזרו לטפח אותו. אין ספק שיצואנים ותעשיינים רבים מבינים כיום את הכוחהכלכלי הגלום בעיצוב ומתחילים להשקיע בכך משאבים. הם מבינים כי  הלך רוח של חדשנות עיצובית  חשובה לא פחות מהחדשנות הטכנולוגית ולמעשה היא אלמנט משלים. 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009