פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
עיצוב רהיטים- אלמנטים מן הטבע

אז נכון שאנחנו רואים בעיצוב רהיטים מנוכר ותעשייתי כסמן של קדמה, רק שלאחרונה מסתננת מגמת עיצוב רהיטים חדשה ששמה דגש על כל מה שקשור ל"ירוק"

מירב קרן
פורסם: 17/07/08 00:00

מאמר זה שייך לקטגוריית עיצוב רהיטים
אז נכון שאנחנו רואים בעיצוב רהיטים מנוכר ותעשייתי כסמן של קדמה, רק שלאחרונה מסתננת מגמת עיצוב רהיטים חדשה ששמה דגש על כל מה שקשור ל"ירוק"- הכנסת הטבע אל הבית. עיצוב הרהיטים עורך דיאלוג חדש עם אלמנטים טבעיים מה שמרכך את המראה הקר.
בעולם מודרני ומתועש ובתרבות אורבאנית מנוכרת אנו משלמים מחיר-  אנחנו מתרחקים מהטבע! החומרים הופכים יותר ויותר סינתטיים, ואת מקומו של הטבע תופסים כבישים וגושי בטון. כל אלו משפיעים ישירות על נושא עיצוב הרהיטים. עיצוב רהיטים כמו תחומים אחרים מושפע מהמראות שעוטפים אותנו, הוא מחכה את הנושאים העיקריים, את הטכנולוגיה, אך גם מושפע מחזיות עתידיות בהן מה שישלוט יהיה בעיקר מלאכותי.
אבל כמו תמיד , המציאות מחפשת לה פתחי מילוט אל עבר השפיות, והכנסת אלמנטים מן הטבע לתחום עיצוב הרהיטים הוא עוד הוכחה לכך.  אתם יכולים למצוא אלמנטים עיצוביים שיש בהם משהו מרגיע, מרענן ומחדד חושים.
ניתן להבחין בשני סוגים שלהשפעות הטבע על תחום העיצוב: הראשון - עיצוב המשתמש בחומרים טבעיים כדוגמת עצים שונים, משי, זכוכית וכדו''. השני - עיצוב בהשראת עולם הטבע השוזר מוטיבים נטורליסטיים כמו צבעי אדמה, פרחים ועלים גם במוצרים שאינם עשויים מחומרים טבעיים.
הדומיננטיות של עולם הטבע הולכת וגדלה ולמעשה אנשים אינם מסתפקים בפריטי עיצוב דקורטיביים, אלא מבליטים את החיבור לטבע גם באופנים בולטים יותר, כמו קירות הבית . אם בעבר ביטוי לכמיהה לטבע הגיע בצורה של תליית טפטים הרי שהיום ניתן להבחין בטשטוש גבולות של ממש בין עולם הפנים לעולם החוץ. דוגמאות של פרחי ענקצבעוניים ושל צמחים מטפסים לכל אורך הקיר הן רק חלק מהאפשרויות, בנוסף לשילוב שלחומרים כמו אבנים, קש ובמבוק, שנלקחו היישר מעולם הטבע וכמעט ולא עברו עיבוד" כל פילוסופיית העיצוב משתנה ואל רק מושפעת אלא משפיעה.
עצים כידוע לכם היו מאז ומעולם אלמנט מסקרן למעצבים ואמנים.  אופן השתרגות הענפים, מבני גזעהמיוחדים ושורשים עבותים, תמיד עוררו את הדמיון והיווי מקור להשראה. מעצבי רהיטים בהחלט מחזיקים בדעה כי יש להם מחייבות ליצור סביבת חיים הרמונית שמכוונת לחיים בריאים יותר לנו ולדורות הבאים. פילוסופיית העיצוב משלבת רגישות לסביבה, שימוש בחומרים אורגאניים ומתכלים תוך הקפדה על עבודה עם אנשים ואמנים שאוהבים את הטבע ומאמינים בו. כך למשל עיצבו שולחן צד עשוי משורש אמיתי של עץ מתפתל כשעליו מונחת פלטהשעשויה מגוש עץ חלק. לדברי המעצבים, השולחן הזה כאילו מספר למתבונן את סיפורו החי והמפתיע של הטבע שנמצא תמיד בתנועה ושינוי.
.
בסטודיו מאד נחשב בארה"ב , עוסקים בשימור של עצים עתיקים לצורך הפיכתם בבוא הזמן לפריטי ריהוט בעלי ערך סנטימנטאלי.  המחשבה היא שלעצים עתיקים יש אופי, הם מעניקים טקסטורה מיוחדת, ולכן רהיטים המעוצבים מהעציםהללו נושאים עימם מעט מהמטען העתיק הזה.
מעצב גרמני נחשב החליט להעיף מבט ציני על עולם הטבע ובמיוחד הציד ועיצב מתלה למעילים אשר מזכיר במדויק ראש אייל המעטר בדרך כלל קירות בתים של ציידים. עלפלטת עץ מחוברים שני מתלים ממתכת המסמלים את קרני האייל.
הטבע מאתגר את עולם העיצוב הרהיטים ללא הרף.  מעצבי רהיטים מציגים פרשנות מיוחדת לכלים הנמצאים בשימוש במעבדות המחקר, למשל: קולקציה המציגה כלי מעבדה מסורתיים מזכוכית פיירקס, ההופכים לצורות רכות וחושניות כשבהן פורחים פרחים מחרסינה כמו  נרקיסים, ורדים, כריזנטמות ועוד.
סטודיו יפני לעיצוב מציג רהיט שהוא משחק הרכבה ושיווי משקל לילדים בהשראת עמודי סלעים, הנראים לא אחת בנוף מדברי ושומם. 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009