פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
דלתות

האות א היא אוהל, האות ב היא בית, האות ג היא גמל גדול, והאות ד היא דלת -ומהי דלת?

אפרת
פורסם: 30/11/11 12:44

מאמר זה שייך לקטגוריית דלתות

דלתות

 
האות א היא אוהל, האות ב היא בית, האות ג היא גמל גדול, והאתד היא דלת - ומהי דלת? אלו דלתות שפותחות את הכל. מילא מכיר את שיר הילדים הנהדר הזה ללימוד אותיות האלף בית ומי מאיתנו לא זמזם את אותו השיר תוך קריא שורות אלה? שירי ילדים וחוויות ילדות הינם דברים שמלווים אותנו עד עצם היום הזה. חוויות שכאלה נחרטות ונשמרות בזיכרון לאורך שנים ומעצבים את דמותנו.
 
בדומה לשיר ילדים זה ניתן למצוא ממרות ופתגמים רבים על דלתות ושאר חפצים בבית כמו : כשאלוהים סוגר חלון הוא פותח דלתות.. ורבים אחרים. הדבר החשוב הוא שברבות השנים הילד לומד את המשמעות האמיתית העומדת מאחורי הפתגם. זהו תהליך משמעותי מאוד מאחר ובשנים הרכות, משפטים שהילד שומע הוא מפרש כפשוטם. בגילאים צעירים אם כן נוכל להיתקל בפרשנויות או מסקנות שונות ומצחיקות של ילדים אשר פירשו את מה ששמעו בדרך שלהם. עם הזמן אנו מתבגרים ומאמצים הבנות ותפיסות שונות. כך גם משתנה פרשנות של דברים ובהכרח גם פרשנות והבנה של פתגמים. אם ילד בגיל גן באמת מדמה לעצמו את השם סוגר חלונות ופותח דלתות, הרי כשמתבגר מבין שחלון שנסגר הינו חלון הזדמנויות שלא עלה יפה ואילו דלתות שנפתחות בפניו הינן הזדמנויות חדשות, אולי טובות וגדולות יותר, מן הפתח שהציע החלון..
 
אם דלתות ייצגו בפני אותו ילד קטן חפץ דמם ופיזי שהאדם יכול לפתוח או לסגור, הרי שעם הזמן מבין הילד ומסגל לעצמו גם את הפרשנות ואת ההוויה הכוללת והפילוסופית יותר של דלתות. כך הוא מיישם אף את מה שלמד על ידי שיוך והדבקה של המשמעות לפי מקרה או אירוע עד שהוא עצמו משתמש בייצוג של דלתות כמטאפורה רחבה יותר לתיאור מצב.
 

פתגמים רבים מלווים את חיינו, דלתות מסתובבות, נפתחות ונסגרות, אנו רק צריכים ללמוד מכל התנסות וליישם להבא את מה שלמדנו וחווינו. 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009