פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
שידות

שידות פעמים רבות מעניקות לבית את אופיו המיוחד. בחירת שידות ושיבוצם בבית יכולה להעיד על טעם המתגוררים בו

אפרת
פורסם: 29/12/11 13:52

מאמר זה שייך לקטגוריית שידות

 שידות

 

 

שידות פעמים רבות מעניקות לבית את אופיו המיוחד. בחירת שידות ושיבוצם בבית יכולה להעיד על טעם המתגוררים בו ואף על אופיים. אין פלא שאנשים רבים משקיעים בבחירת שידות ובעיצוב הבית. בית הוא הינו כרטיס ביקור של כל אדם. מראה ביתו של כל אדם יכול לקבוע את הרושם הראשוני עליו. שידות בתוך הבית הם חלק מכרטיס הביקור הזה.

 

מיקום של שידות ודרך סידורם בתוך בית הינה אמנות של ממש. ישנם אנשים פרטיים ומעצבים שמתוך בעיות של חלל מנסים להתאים את השידות ככל האפשר למגבלות הבית. כך הם מקווים לנצל את שטחו של הבית או של הדירה וליהנות מדירה מרווחת יחסית. כזה הוא עיצוב היפני. שידות בתוך החלל מותאמים במדויק לבית כך שכל חלל הבית ינוצל במלואו. ישנן שיטות ותורות אחרות לעיצוב הבית והדירה. אחת מהשיטות היא הפנאג שווי שמשמעה בסינית רוח ומים. שיטה או תיאוריה זו שמה דגש רב על סידור שידות בתוך החלל מתוך הנחה כי סידור שידות בצורה מסוימת משפיע בצורה ישירה על חיי האנשים החיים בבית. שידות בפנאג שווי ימוקמו בצורות מסוימות לפי התורה. הדוגלים בתיאוריה או שיטה זו מעצבים את ביתם בקפדנות ובכלל זה גם את השידות שבתוך הבית. מיטה לעולם לא תוצב כך שרגלי האדם יהיו מול הדלת, וזו רק דוגמא אחת מהתורה הסינית שהפכה פופולארית מאוד במערב בעידן הניו-אייג''.

 

שידות צריכים להיות פונקציונאליים, אך בעולם העיצוב ועיצוב הפנים שידות יכולים להיות אמנות של ממש. אפשר לעצב שידות כיד הדמיון. שידות שונים מקבלים משמעויות חדשות ופונקציות חדשות. דוגמא לכך היא עיצוב מיוחד של מיטות ילדים. מיטות ילדים מעוצבות כמטוסים, מכוניות מרוץ ובעוד דברים מלהיבים כדי שהילד ירצה ללכת לישון בשמחה בסוף היום ויהיה לו נעים להיכנס למיטתו. נותר רק לחכות ולראות מה יתחדש הלאה בתחום העיצוב של שידות.

 

 

 

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009