פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
טיפים לעיצוב ורכישת חדרי ילדים מודרניים

רכישת חדרי ילדים מודרניים מצריכה לא מעט מחשבה וזמן על מנת לתכנן כיצד החדר ייראה. לעתים, יחליטו ההורים על דעת עצמם כיצד ייראה החדר

מערכת
פורסם: 27/01/16 08:59

מאמר זה שייך לקטגוריית חדר ילדים

טיפים לרכישת חדרי ילדים מודרניים

 

רכישת חדרי ילדים מודרניים מצריכה לא מעט מחשבה וזמן על מנת לתכנן כיצד החדר ייראה. לעתים, יחליטו ההורים על דעת עצמם כיצד ייראה החדר ואף יעשו זאת כבר שהאישה בהיריון עם הילד הראשון, ולעתים – הילד עצמו, לאחר שסיים את תקופת הינקות שלו בחדר זמני, יראה כיצד החדר העתידי שלו מתפתח, ואז יש סיכוי סביר שההורים יבחרו "להתייעץ" אתו. כיצד צריך לשתף את הילד בהליך בחירת החדר במקרה כזה, והאם לעתים צריך להגיד לו "לא" אם הוא מחליט לשים בחדר אלמנט שלדעתכם הוא שגוי? כיצד יש להגיד לו את ה- "לא" הזה כך שהוא גם יהיה מרוצה ממה שהוא שומע?

 

ההליך התכנוני – מבשלות הרעיון להתהוות החדר

ההליך התכנוני צריך להתבסס על מספר עובדות:

·         גודל החדר.

·         סוג הנוף הנשקף מהחדר.

·         אלמנטים מחוץ לחדר, אך בתוך הבית, שעל סמך התבוננות בהם יש לבחור את תכולת החדר.

כאשר יש לכם רעיון מגובש לעיצוב החדר, ניתן ליישמו על פי הפרמטרים הללו. אם אין לכם רעיון מגובש, המהלך הכי פשוט לביצוע יהיה לצלם את החדר ולהביאו למעצב מקצועי שיסייע לכם לעצב את הקירות, הריצוף והתקני האחסון והשינה השונים.

 

החלטנו לשתף את הילד בתכנון החדר: כיצד נעשה זאת?

אלמנטים מבד המשמשים לעיצוב החדר:חשוב לעשות זאת במשורה, לתת לילד להרגיש שהוא דומיננטי, כשבפועל את עיקר עבודת העיצוב והחלק האימננטי של מנגנון קבלת ההחלטות בנוגע לבחירת חומרי הגלם בחדר – תבצעו לבד. יכולות להיות כל מיני התנגשויות בינכם לבין הילד על רקע כלכלי, כמו למשך בחירת הילד טפטים של דמויות סרטונים מצוירים, כשבעוד שנים מעטות הוא לא ירצה בהם עוד, מה שיצריך אתכם להרים טפטים חדשים ולהביא שוב פעם מישהו שידביק אותם. בחירת מצעים על רקע דומה – עלולה אף היא להתרחש, וכמוה גם בחירה של הווילון. לכן, אנו ממליצים לעצב לבד טפטים ווילונות, אבל במצעים ניתן לאפשר לילד לבחור 1-2 סטים כבחירה חופשית, שכן זה מוצר שבכל מקרה הוא נרכש PERילד בסיטונות ולא בקמעונאות זעומה.

בחירת עיצוב לקירות: במידה וחשקה נפשכם בצבע חי ולא בטפטים, מוטב לאפשר לילד לבחור את צבע הקיר, ואף לפעול לצביעת הקיר כנדרש. לרוב – בוחרים הדיירים לא לשתף את בניהם בסוגיה אלא לצבוע בעבורם קירות לבנים.

 

רכישת מיטות לחדר מרובה ילדים

מומלץ לבחור במיטות קומותיים דו ממדיות: אם הקומה הראשונה צמודה לקיר מסוים, הקומה העליונה צמודה לקיר האנכי לו. כך, הקומה הראשונה יכולה לשמש לכם כמעין פינת משחקים נוספת לשולחן הילד. אמצעי עלייה מקומה א'' לקומה ב'': מומלץ שזה יהיה סולם, אך ניתן לבחור גם במדרגות אם זהו רצונכם.

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009