פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
רעיונות לעיצוב חדר ילדים משותף

כאשר אתם מבקשים לעצב חדר ילדים משותף, אתם ודאי מדמיינים כמה זה קשה בשל הגודל המוגבל והרצון שלכם לאכלס בחדר בודד מספר ילדים.

מערכת
פורסם: 27/01/16 11:40

מאמר זה שייך לקטגוריית חדר ילדים

רעיונות לעיצוב חדר ילדים משותף

 
כאשר אתם מבקשים לעצב חדר ילדים משותף, אתם ודאי מדמיינים כמה זה קשה בשל הגודל המוגבל והרצון שלכם לאכלס בחדר בודד מספר ילדים. במאמר הדרכה זה תוכלו למצוא את כל המידע כיצד עושים זאת ללא מאמץ מוגבר כלל ועיקר.

עיצוב המיטות בחדר הילדים
 
את המיטות בחדר ילדים מרובה ילדים מומלץ לבחור כשהן מיטות קומותיים, אבל חכו: אל תבחרו  את המיטות הסטנדרטיות הדו ממדיות. רכשו מיתות בתלת ממד. הממד הראשון הוא המזרון, הממד השני הוא הגובה, והממד השלישי הוא המיטה השנייה, זו שממוקמת בקומה למעלה. מדוע היא מהווה עוד ממד? משום שהיא לא מסתירה את המיטה שמתחתיה אלא מותקנת על הקיר האנכי לקיר של אותה מיטה. מסקנה. הקומה הראשונה של המיטה משמשת כמעין שולחן שני בחדר, ואפילו כפינת משחקים בטוחה למדי שעה שאין גג צפוף מעליה כמו במיטת קומותיים רגילה דו ממדית.
 
עיצוב התקני האחסון בחדר הילדים
 
מומלץ לקנות ארון אחד שאין בו תאי תליית קולב, אלא רק תאי קיפול. כל עמודה של מדפי קיפול תהיה של ילד אחר, וכך יוכלו הילדים להבחין בין בגדיהם. פתרון שני: להציב רק התקני אחסון למשחקים, ספרים וצעצועים, כמו למשל קפסולות אחסון או מדפי כוורת, ואת הבגדים – יש לארח החדר ארונות, ובכך לחסוך מקום נכבד של אחסון בגדים באותו חדר.

על ילדים ומדפים: מדוע כוורת עדיפה על מדף בודד?
 
משום שהילדים יודעים שיש פינה בחדר שבה יש לסדר את החפצים. כוורת מתאפיינת בדרך כלל בשליפה קשה של ספר או משחק, העלולה למוטט את השאר, אבל הסידור של אותם אביזרים שנשלפו – קל. זה בדיוק מה שהילד צריך: מצד אחד להבין שהוא במשמעת והוא צריך להיות עדין עם ההתקנים שהוא שולף. מצד שני אם הוא רוצה לסדר את החדר, החזרה קלה של החפצים למדף הכוורת אמורה לעודד אותו לרצות לעשות כן.

אמצעים שונים לגרום לילדים לחוש עצמאות ופרטיות בחדר
 
·         לצבוע כל פינת שינה של ילד בצבע אחר – בקיר ואפילו את חלקי המיטה, על מנת שהילד יאחבן את השטח כשטח "שלו" בהתאם לצבע.
 
·         להקצות שורות אחסון בארוונות ומדפי כוורת על פי חלוקה לילדים.
 
לא מומלץ לבנות מחיצה בחדרים שכן זה מקטין משמעותית את המקום בחדר ויוצר צפיפות עבור כל הילדים שגרים בו. 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009