פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
טיפים לרכישת וילונות לחדרי שינה

בחירת וילונות היא אחת המשימות החשובות שתצטרכו לעשות בחדר השינה שלכם.

מערכת
פורסם: 27/01/16 12:01

מאמר זה שייך לקטגוריית חדרי שינה

טיפים לרכישת וילונות לחדרי שינה

 
בחירת וילונות היא אחת המשימות החשובות שתצטרכו לעשות בחדר השינה שלכם. זהות הווילון תקבע האם החדר יוחשך לחלוטין או רק יתכהה קלות כאשר הווילון סגור. בחדר שינה לילדים, ניכר כי לא מעט ילדים יעדיפו וילון מכהה ולא מחשיך, בשל הפחד הפסיכולוגי שמאפיין לא מעט מהם מחושך מוחלט. גם בישובים בהם הבנייה היא צפופה ועל כן אין עודף שמש במרחב הציבורי – מוטב שיהיה וילון מכהה ולא מחשיך בשל כך שבכל מקרה אין באזור בעיה של חושך, ההיפך הוא הנכון, וכנראה שתצטרכו לאזן זאת או על ידי אי קניית וילון כלל, או על ידי וילון מכהה שלא משפיע יתר על המידה על תנאי הראות הקיימים. בנוסף לאלמנט זה, יש להתייחס לזהותו העיצובית של הווילון, לכיוון התנועה שלו: אופקי או אנכי, וכן לסוג הבד בו מעוניינים.
 
וילון שלא מיישם החשכה מוחלטת – האם זו רק שאלה של צבע?
 
הצבע הוא אמנם הבסיס שבעטיו מתבצעת החשכה או החשכה חלקית, אבל זהו לא תנאי מספיק. רוצה לומר כי וילונות מחשיכים צריכים להכיל צבעים שחורים או גוונים כהים אחרי, אבל לא כל וילון כהה בהכרח מחשיך, וזאת משום שיש עוד פרמטרים שיש לקחת בחשבון. לדוגמה: וילון שעשוי פשתן לא יכול להחשיך חדרים. מדוע?משום שהמשקל שלו כה נמוך שמספיקה בריזה קלה, ולא רוח כבירה, על מנת להניף אותו בזווית ביחס לחלון, וברור שבמצב כזה אין החשכה. עניין נוסף הוא אופן עיבודו של החומר: אם הצבע השחור עובד על ידי רצועות דקות בעלות נטייה להיראות שקופות-שחורות בשמש, מבלי לשמור על הצבע שנראה בצל, אור צפוי לחדור מבעד לווילון גם כאשר הוא סגור.

וילונות כותנה יש לרכוש רק בפסי ייצור המתמחים בתפירת כותנה
 
ווילונות כותנה רבים נמכרים כשהם מוכלבים ולא תפורים מדויק, מה שיוצר א-סימטריה במראה של הווילון. על מנת לנבא האם הווילון שלכם צפוי להיראות סימטרי ועל כן – מדויק, יש צורך לברר מי הוא בית המלאכה שעובד עם החנות, והאם הוא ידוע כבית אומנים בתחום תפירת הכותנה.

וילונות צמר מיועדים רק לאזורים בהם אין לחות מוגברת
 
הצמר הוא אחד מהחומרים הרגישים ללחות, וזה יכול להגיע לפרימת הווילון ואפילו פרימתו ברבות השנים. לכן, מומלץ להצטייד בו רק אם אתם גרים הרחק מאזורי לחות. אזורים חמים אך לא לחים יכולים לשמש כסביבת אירוח לווילונות צמר.

ווילונות משי – פתרון מושלם למקומות אליהם לא מגיעה שמש
 
אם אתם גרים בבנייה רוויה עם בניינים אחרים שמסתירים לכם את השמש ייתכן כי תרצו מאד שיהיה לכם וילון משי. וילון המשי, בשונה מווילון הכותנה, למשל, חלק יותר, אך בשמש הצבע שלו עשוי לדהות. אם השמש מוסתרת מהבית שלכם, הווילון ישרוד עם כל צבעיו למשך שנים רבות ללא בלאי.

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009