פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
ריהוט עתיק מקומבק

פריטי ריהוט עתיק שונים מתגלגלים מדור לדור, או שעוברים אלינו בירושה, ומסוגלים לצלוח מאות ואפילו אלפי שנים

מירב קרן
פורסם: 15/08/08 00:00

מאמר זה שייך לקטגוריית ריהוט עתיק

פריטי ריהוט עתיק שונים מתגלגלים מדור לדור, או שעוברים אלינו בירושה, ומסוגלים לצלוח מאות ואפילו אלפי שנים, עד פירוקם הטוטאלי או הסבתם לרהיט עתיק בעיצוב חדש.

ריהוט עתיק מקורי אוצר בתוכו התרחשות היסטורית, חילופי תקופות והשפעות פילוסופים שעיצבו השקפות עולם. הם נוצרו בהקשרים תרבותיים מסוימים, חוויות אנושיות מגוונות ומקומות שונים ברחבי תבל.

עולם הריהוט העתיק העכשווי עשיר ומסחרר בהיצע כאשר שם המשחק הוא  פריסטייל .ניתן ללכת על  קו סגנוני מאפיין לבית או דווקא למזג בין סגנונות מתרבויות שונות. הבית הוא חלל תצוגה לטרנדים עכשוויים.

הריהוט העתיק מקומבק להפליא ובניין מגורים מודרני, תחזו בחלל בטון חדשני וריהוט עתיק ויקטוריאני. העיצוב העתיק מסמל כמיהה למחוזות אבודים, אל חמימות ויזואלית שהייתה פעם וחסרה בעידן החדש, העשיר באביזרים טכנולוגים מתכתיים וקרים. ריהוט עתיק מקושר בדרך כלל לנברשות גרנדיוזיות, לרהיטים כבדים מעץ מלא, ולמיטות אפריון .

יש לשים לב להבחנה בין עיצוב קדום, עתיק וישן. עיצוב עתיק מתאר עיצוב שנוצר בעיקר במהלך המאות ה- 18 וה- 19, עיצוב קדום פונה למאות שקדמו למאה ה- 18, ואילו עיצוב ישן הוא שם כוללני לעיצוב שהתפתח מסוף המאה ה- 19 ואילך.

סגנונות הריהוט העתיק: הבארוק הוא סגנון שהיה נפוץ במאה ה- 17 וכלל אלמנטים צמחיים ופסלונים מהמיתולוגיה. הבארוק גיבש התייחסות אמנותית לרהיט, העדיף קירות מתעקלים ויצר סטייל מרשים ותיאטרלי מאוד. ריהוט עתיק בהשראת הבארוק משתמש בעיטורי מתכות ואבנים, כאשר הפריט המרכזי שלא הזרם היה ארגז הנדוניה שנשאה עמה כל אישה כצידה לדרך.

הרוקוקו: זרם הרוקוקו הגיע לאחר הבארוק וריכך מעט את המאסיביות הבארוקית. עיצוב ריהוט עתיק בסגנון זה הוסיף מראה קליל ומשוחרר יותר, בעיקר באמצעות שימוש בעץ דק יותר, בפיתוחים ושילובי עץ מעודנים וברגליות עדינות שדמו בצורתן לבעלי חיים. הרוקוקו גם הוא שפע בדרמטיות, סלסולים הדורים ופיתולים בגוף הרהיט. העומס עבר מהמשקל הכבד של הרהיט, לגודש של אלמנטים ומוטיבים שעיטרו את הרהיטים.

ניאו קלאסי:  סגנון שהושפע מאוד מהמהפכה התעשייתית, שגרמה לייצור המוני ולכניסתם של שימושים פונקציונאליים, פריטים ניידים ואופי קליל יותר. סגנון זה החזיר את המוטיבים הפופולאריים מתקופות קדומות. עולם החומר תפס תאוצה והציע ריהוט המושתת על מתכות ועיסות נייר. הנוחות הפכה להיות ערך מנחה לא עוד ריהוט גדול שמאכלס את החלל בצפיפות, אלא ריהוט שמשתמשים בו ולכן צריך להיות גם נוח ולא רק אטרקטיבי להצגה.

טקסטיל עתיק: הריפוד לריהוט עתיק  הוא לרוב בדי קטיפה, סאטן ומשי.  בדים אלו יכולים לשמש כווילונות כבדים נשפכים או כמצעים רומנטיים. עתיקות מלכותית מוענקת גם על ידי אפריון למיטה שמסמל תשוקה ומעניק לחלל נופך קסום.

ריצוף עתיק: ריצוף עתיק מורכב מאריחי אבן או קרמיקה עם דוגמאות שונות של דקורים, חריטות, הבלטות ופיתוחים, דוגמאות מעוטרות, אבנים משופשפות בעיבוד גס, מתן צורה מעוגלת יחסית לשיש. ישנם גם אריחים עם דוגמאות של ציורים עתיקים מהטבע ונגיעות זהב עתיקות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009