פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
חדרי ילדים ופעוטות: מדריך לקניית ריהוט לחדר הפעוט

בבחירת רהיטים לקטנטנים יש להתייחס קודם כל לצרכיהם ולסביבתם ורק אח"כ לגחמותינו ולתשוקותינו האופנתיות

מירב קרן
פורסם: 15/08/08 00:00

מאמר זה שייך לקטגוריית חדרי תינוקות

בבחירת רהיטים לקטנטנים יש להתייחס קודם כל לצרכיהם ולסביבתם ורק אח"כ לגחמותינו ולתשוקותינו האופנתיות.  בכתבה זו נדריך אתכם כיצד לבחור רהיטים שיוצרים אווירה נעימה שתעניק לילד הרגשה של נוחיות וחום, כך שהילד יאהב לשהות בחדר.   בקניית חדר תינוקות חשוב מאד שתקפידו על מוצרי  נגרות טובה ועמידה, חשוב שתבחנו את התאמה להנדסת האנוש, שתקפידו על פרטי רהוט לחדר הילדים והפעוטות שעשוי מחומרים טבעיים והכי חשוב שתשללו כל אפשרות לפציעה .
קניית חדר תינוקות וילדים כוללת פרטי ריהוט,צבעים לקירות,שטיחים ,פופים מיוחדים, וילונות מעוטרים,מצעים מצוירים,משטחי החתלה תואמים,ידיות אהילים  ועוד הרבה מוצרי עץ או טקסטיל תואמים,כמו כיסוי מיטה,סל כביסה,מתקן לחיתולים ועוד...
מומלץ כי תחלקו את החדר לאזורים , האזור הרגוע המתאים לשינה,והאזור האקטיבי המתאים לפעילות ולמשחק. רצוי שאזור השינה יהיה רך ונעים,שתהיה בו עם תאורה חמה ויהיה מרוחק מאזור המשחקים האקטיבי והמבולגן והמואר יותר.
על מנת ליצור מראה הרמוני בין הקירות לפריטים בתוך החדר, מומלץ להזמין ריהוט בגוונים בהירים וטבעיים כמו השמנת אשר מאפשר לתת רקע צבעוני כמו ורוד,תכלת, סגלגל או ירקרק על גבי הקיר. רצוי להוסיף צבע אחד נוסף,בולט יותר, באמצעות אביזרים משלימים,כגון וילון,שטיח או כריות.

 
בבואכם לקנות שידת החתלה:  היו ערים לדרישות התקן שאומר כי  מידות משטח ההחתלה המיועדות להחתלת תינוקות עד גיל שנה חייבות להיות: באורך – 65ס"מ, וברוחב כ 38 ס"מ. ביחידות המיועדות להחתלת ילדים עד גיל 3 יהיו ממדי המשטח: אורך 75 ס"מ ורוחב  כ 55 ס"מ לפחות .
התקן קובע, כי אם לשידת ההחתלה יש גלגלים אז לפחות שניים מהם יהיו בעלי מעצורים הניתנים לנעילה. שימו לב! מרווחים, חורים ,לולאות או סרטי בד עלולים לגרום להילכדות צוואר וחנק ולכן אסורים.  השידה חייבת להיות יציבה ויציבותה נבדקת במספר בדיקות,  למשל בדיקת עומס: מצב בו כל המגירות פתוחות למחצה, והמגרה העליונה מועמסת ב כ -12 ק"ג – חשוב ביותר שבמקרה כזה השידה תישאר יציבה ובטוחה, ולא תתהפך.
על מגירות השידה חייבות להיות בנויות בהתאמה לעומס ולמשקל שעליהן להכיל. מסילות השידה חייבות להתאים באופן מושלם למבנה המגירות ולעומס שהן נושאות. למסילות חייב להיות מעצור, כך שהן לא תישלפנה באופן ספונטני  ממקומן. חשוב שלוחות העץ המרכיבים את השידה לא יכילו חומרים או דבקים רעילים. על יחידות ההחתלה להיות מסומנות בעברית, בסימון ברור ובלתי מחיק, אשר כולל את שם היצרן וכתובתו. במקרים בהם היחידה מיובאת אמורים להיות רשומים שם היבואן ומענו. על גבי השידה חייבת להיות מדבקה ובה הוראות שימוש וטיפול וכן הנחיות זהירות לגבי דרכי הטיפול בתינוק, כשהוא על שידת ההחתלה.


מדריך לקניית מיטת תינוק
ראשית ערכו בדיקה ויזואלית וודאו כי במיטה אין פינות, צינורות פתוחים, חלקים פגומים, שברים או סדקים בעץ, עודף לכה, גושי דבק.חריצים או חורים,כך שאצבעות הילד הנמצא בתוך הלול, מיטה,עריסה עלולות להיתפס בהם.
שימו לב כי מנגנון הנמכת המעקה הנייד לא יאפשר הורדה אקראית או הורדה על-ידי פעולה אחת של המעקה.
בדקו כי המרחק בין השלבים או שלב קיצוני לבין רגל המיטה ינוע  בין 4.5 ס"מ ל-6.5 ס"מ.
כשהילד בוגר דיו כדי לשבת זקוף, זכרו להעביר את תחתית המיטה למצב הנמוך ביותר, בנוסף בדקו שהסגרים של המעקה הנייד ננעלים מעצמם והשענות מקרית על המעקה לא תגרום לירידתו.
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009