פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
שידות: מגלות טפח ומכסות טפחיים

שידה לא רק נחשבת כפריט עיקרי בחדר השינה או כרהיט סלוני נפוץ

מירב קרן
פורסם: 23/09/08 00:00

מאמר זה שייך לקטגוריית שידות

שידה לא רק נחשבת כפריט עיקרי בחדר השינה או כרהיט סלוני נפוץ.למעשה, היא נכנסת יותר ויותר לכל החללים כשהיא שומרת על פונקציונאליות וכן על מימד דקורטיבי חזק. החנויות מציעות לכם שידות מנירוסטה, מסוגים שונים של עץ המגיעים ממקומות רחוקים בעולם, שידות בשילוב כסף, שידות גבוהות, רחבות ואפילו שידות תואמות בחדר השינה ובסלון. בתכנון הסלון תופסת השידה מקום נכבד עוד בשלב התכנון הראשוני. שידות הן כידוע פריט ריהוט המיועד לאחסון, מטבע הדברים רהיטים שמיועדים לאחסון אינם נמצאים בשימוש מאסיבי, ולכן רצוי להתמקד בחזותן שיכולה לשדרג מראהו של חלל מעט משעמם או אנמי מבחינת צבעים. שידות יכולות להיות מרובות מגירות או ללא מגירות כלל. בחדרי שינה קטנים , רצוי לרכוש שידות ללא מגירות כלל או בעלות מגירה אחת. המראה הפתוח יעניק אשליה אופטית של מרחב. בחללים גדולים ניתן להציב שידו מאסיביות  רחבות ובעלות עיצובים מרשימים כשעליהן מונחים חפצי אומנות כמו פסלים, עציצים, או תמונות ממוסגרות.
שידות חדר השינה: עד לשנות ה-80 ראשי המיטה היו גדולים מאוד, והשידות עוצבו כמדף תלוי או על רגליים, והן היוו חלק אינטגראלי מהמיטה. מאז קבלה השידה  עצמאות, התנתקה מן המיטה והיא מעוצבת כיחידה עצמאית, כאשר קוויה העיצוביים נגזרים לרוב מאופי המיטה. אם גוף המיטה עשוי עץ בשילוב ברזל תוכלו להתאים לה שידות העשויות רק מברזל באותו הסגנון של גוף המטה. השידות הפופולאריות הן בעלות שתי רגליים ומשטח אחד, תיבות מודולאריות, יחידות של קוביות בשילוב מודולארי, שידה ללא דלתות שמחלקים אותה בחלוקה, דרך יחידות המשלבות עץ וזכוכית, כאשר בחלקן נעשה אף שימוש בשיש. העיצוב המדורג והמודולארי של השידה הושפע למעשה מסגנון הריהוט היפני. השידה עוצבה משלושה חלקים מתוך מחשבה שניתן יהיה למקם את החלקים בדרכים שונות ויצירתיות במרחב העיצובי הנתון.
מיקום יוצא דופן של שידה בבית, יכול ליצר גימיק . אם לוקחים יחידה של פאב אנגלי, שידה מיושנת ומציבים אותה בחלל מינימליסטי, היא תיצור ניגוד עיצובי ומפתיע. אפשר גם ליצור משחקי פרופורציות: למשל, שידה נמוכה ומוארכת או שידה צרה וגבוהה, ישוו לכל חדר מראה שונה וחדש. ניתן גם לקחת שידת מתכת ששימשה רופא ולהסב אותה לשידת אמבטיה לאחסון מגבות. היציאה מההקשר יוצרת ניגוד יש שיבחרו בשידה במראה מינימליסטי ובקווים נקיים, ויש שיבחרו בשידה במראה הגדוש.ניתן להשתמש בשידות כמנגנון נסיעה במנהרת הזמן, משום ששידה יכולה ליצור אווירה ולספר סיפור. למשל, שידה שקיבלתם בירושה או שידה שקנינו בשוק העתיקות בפרובאנס, תיצור אווירה ייחודית כאילו המינגוויי (הזקן והים) השאיר לנו אותה בבית . או למשל, שידה אנגלית שחורה עם דלתות שקופות שדרכן ניתן לראות בקבוקי ליקר וכוסות קריסטל, שמפניירות וכו''.
הצורך בשידות נובע מהצורך לארגן ולהיות מסודרים.  השידה, מציעה פתרון אחסון מצוין לחללים שונים ולפריטים קטנים יותר, כגון אחסון לבנים, מערכות אוכל, ספרים וכיו"ב: מהות המוצר היא סדר. כשאדם רוכש שידה, יש לו חלום שהחל מיום הוא יהיה מסודר. השידה מאפשרת באמצעות המגירות לחלק לנושאים את הפריטים המאוחסנים. החלוקה היא למעשה יצירת סדר בנושאים שמלווים אותנו בחיי היום יום . שידות מקבלות אם כן לא רק דגשים פונקציונאליים אלא, נמצאות על תקן כפריט עיצובי שיכול להיות ייחודי לחדר וגם ככלי אחסון. את השידה ניתן למקם בכל חדר ושימושיה רבים בהתאם לחדר שבו היא נמצאת. שידה בכניסה לבית היא הרהיט שמקבל את פנינו ונותן למקום את האמירה העיצובית. שידה בחדר השינה יכולה לשמש כמקום אחסון של לבנים ועוד. פעמים רבות משולבת השידה כריהוט משלים או כאלמנט נפרד כאשר תפקידה לשבור את המראה המותאם ולגוון אותו.
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009