פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
שולחנות- המדריך לקניית שולחנות למסעדה

אין להקל ראש בבחירת שולחנות למסעדות

מירב קרן
פורסם: 23/09/08 00:00

מאמר זה שייך לקטגוריית שולחנות למסעדה

אין להקל ראש בבחירת שולחנות למסעדות. שכן הם אלו שמזמינים אותנו להיכנס. הם אלו שבעצם מצביעים על אופי המסעדה. הכל טמון במראה השולחנות.
לפניכם מספר עצות וכיוונים שיסייעו בתהליך בחירת השולחנות למסעדה באופן שיתאים לצרכים שלכם.
ראשית עליכם להתחשב בתפריט המוצע לסועדים שכן הוא זה שיכתיב את גודל הצלחות. מסעדות ששמות דגש על עיצוב המנות , לבטח תעשנה שימוש בצלחות גדולות, ומימדיו של השולחן אמורים להתאים לכך.

חומרים: שולחנות למסעדה עומדים בעומס רב של כתמים וחומרי ניקוי, על-כן יש לבחור שולחנות מחומרים עמידים, בלתי נשחקים ועם שאת שיאפשרו לשולחן להיות ייצוגי ומהודר לפי הצורך. גימורים גם הם שם המשחק, לא רק מבחינת מראה השולחן אלא גם מבחינה פרקטית.
מגוון סגנונות השולחנות הוא עצום וכעת עולה השאלה האם כדאי לבחור שולחנות רחבים או צרים? קלים או כבדים? מעץ או ממתכת? ננסה לתת כיוונים לתשובות לשאלות בהקשר של שולחנות למסעדות.
מימדי שולחנות למסעדות: הדילמה העולה בבחירת הרוחב המתאים של שולחנות למסעדות היא כזאת: מחד, אנו רוצים שהסועד ירגיש בנוח. שהצלחות יונחו בצורה אסתטית ולא צפופה. מאידך, שולחן גדול ורחב מידי יתרום לתחושת  ריחוק בין היושבים בשולחן וזאת בשל  המרחק הרב יחסית ביניהם. לכן, מומלץ למסעדנים המבקשים לעצב מסעדה עם גוון רומנטי לבחור שולחנות מבין המגוון הרחב של שולחנות למסעדות במידות צרות יחסית. הקירבה בין הסועדים תעשה רק טוב. לעומת זאת, שולחנות למסעדות בעלי מידות רחבות יתאימו למסעדות בעלות אופי משפחתי – משפחות זקוקות למרחב גדול יותר על השולחן. שולחנות למסעדות יתאימו, בנוסף, למסעדות בעלות אופי עסקי. לעיתים קרובות נערכות ישיבות עסקיות במסעדות ויש צורך במרחב מספיק גדול על השולחן למסמכים ועזרים שונים לפגישה.
שולחנות כבדים או קלים? פרט להתחשבות ברוחב השולחן, שולחנות למסעדות נבדלים אחד מהשני במשקלם. היתרון של שולחנות למסעדות בעלי מסה היא היציבות והעמידות שלהם. חסרונם הוא באווירה הכבדה המוקרנת מהם ואולי גם בקושי הזזתם לצורך ניקוי.   שולחנות למסעדות בעלי משקל נמוך נושאים ביתרונות ובחסרונות ההפוכים. בדומה לחלוקת גודל, כך גם בחלוקת המשקל. כאשר בוחרים שולחנות למסעדות מומלץ לבצע את הבחירה וזאת על פי האווירה אותה מעוניינים ליצור, במילים אחרות  כדי ליצור אוירה אותנטית ורומנטית מומלץ לבחור שולחנות למסעדות בעלי משקל נמוך (היום ניתן גם לרכוש שולחנות קלים העשויים מחומרים עמידים). במידה ומעוניינים לשים דגש רב יותר על פרקטיות אזי מומלץ לבחור ממגוון שולחנות למסעדות בעלי משקל רב יותר.

רגלי השולחנות: ובכן קיימות שתי צורות עיקריות של רגליים לשולחנות מסעדה- ישנם שולחנות בעלי 4 רגליים ושולחנות בעלי רגל בודדת הממוקמת במרכז השולחן. מדובר כמובן בשיקולי עיצוב- אך למעשה יש לכך השלכות פרקטיות. סביב שולחן בעל רגל בודדת מרכזית ניתן להושיב יותר סועדים. רגל בודדת חייבת להיות מאסיבית וכבדה למניעת תזוזת השולחן. רגלים מרובות יכולות להיות דקות אך יגבילו את מספר היושבים.
גובה השולחן: כאשר אתם נמצאים בחנויות שבו ליד כל שולחן ובדקו מה גובה השולחן ביחס לרגלים.כלומר כמה מקום נותר לרגליים, שכן במסעדה אנשים נוהגים להעביר זמן ארוך יחסית ולעיתים משלבים רגליים, ומתרווחים. בחירת הכיסאות חייבת להיות בהתאמה מושלמת לשולחנות. ישנן מסעדות שלא לקחו זאת בחשבון והישיבה סביב לשולחן כרוחה המאמץ ובאי נוחות. כסאות קונים לאחר ששלמים עם בחירת השולחנות.

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009