פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
הפרקט טבעי והפרקט התלת שכבתי

התקנת פרקט טבעי הייתה עד לא מזמן סמל סטאטוס

מירב קרן
פורסם: 23/09/08 00:00

מאמר זה שייך לקטגוריית פרקטים

התקנת פרקט טבעי הייתה עד לא מזמן סמל סטאטוס. למעשה היה הפרקט הטבעי מחוץ להישג ידו של הציבור הרחב עקב מחירו גבוה. עם עליית הביקושים לריצוף מסוג זה, בחרו היצרנים להתאים את מוצריהם לכל כיס כתוצאה מכך מחירו של הפרקט הטבעי הוזל משמעותית.
הפרקט הטבעי שומר על מראהו לאורך שנים. את הפרקט הטבעי מפיקים מכמה סוגים שונים של עצים והוא מגיע בטקסטורות שונות ומגוון דגמים, גוונים וגימורים.
רצוף עץ ככלל וריצוף טבעי בפרט אינו צובר לכלוך, אבק וכתמים. אמנם מחירו של הפרקט הטבעי מעט גבוה, אך למעשה הוא חסכוני, בעיקר מכיוון שאינו דורש טיפולי תחזוקה יקרים ו/או החלפה וניקיון יסודי כמו שטיחים או ריצוף אחר. הפרקט הטבעי הוא מוצר שיכול ללוות אתכם עשרות שנים.
המאפיינים הטבעיים של הפרקט הטבע מוסיפים ליופיו קסם  ולאורך זמן עם תהליך "ההזדקנות" של הפרקט הוא  מעט ישנה את צבעו. כל לוח של פרקט טבעי הוא יחיד במינו, ושונה בחספוס ובגוון שלו מלוח אחר, רצפה העשויה מפרקט טבעי נראית לא אחידה ומגוונת בדיוק כמו בטבע.
הפרקט התלת שכבתי-  סוג פרקט זה הוא הפופולארי ביותר מבין הסוגים השונים, ומיוצר ממגוון רחב עצים ובצבעים שונים בצורת פלנק (לוח שלם) או מחולק לרצועות ניתן להשיגו בגימור לכה או שמן, ניתן להדביקו לרצפה קיימת או להתקינו בשיטה "צפה" – הנחת לוחות הפרקט על גבי חומרי בידוד, שמטרתם לבודד את הפרקט מהרצפה הקיימת, והדבקתם אחד לשני.
פרקט זה מורכב משלוש שכבות:
השכבה ראשונה- מהווה בעצם שכת יסוד תחתונה ללוח הפרקט כולו, עובי שכבה זו היא הדקה מבין שכבות הפרקט ומידותיה נעות בין 1 מ"מ ל-3 מ"מ תלוי בדגם הפרקט.
השכבה שנייה - שכבה זו הינה השכבה האמצעית של הפרקט, היא מחולקת לרצועות עץ עבות אשר מורכבות לרוחבו של לוח הפרקט . התפקידים של  שכבה זו הם לאזן את לוח הפרקט על מנת שלא יגרם לו נזק ושקעים ובנוסף ישנם תפרי התפשטות. בין השאר שכבה זו מכילה את מנגנון החיבור בין לוחות הפרקט אחד לשני.
השכבה שלישית: שכבה זו היא השכבה היחידה הנראית לעין, זו שכבת הפרקט הטבעי אשר אותה בעצם בוחר הלקוח כאשר הוא בוחר את סוג הפרקט, עובייה הוא בסביבות 4  מ"מ תלוי בסוג הפרקט, לרוב מגיעה עם ציפוי מגן ועל שכבה זו נעשה גימור הלכה או השמן לבחירת הלקוח.
    
גימור הפרקט:  הגימור הוא למעשה המונח המקצועי לציפוי הפרקט או הפנל בחומר שקובע את גוון הפרקט או הפנל ומעניק לו הגנה ועמידות גבוהה יותר, נבחר על ידי הלקוח.
 
גימור לכה : הגימור הנפוץ ביותר, על-פי רוב מגיע מהמפעל ויש בו  חמש שכבות, שכוללות בתוכן שכבות נגד שחיקה של הפרקט ושכבות עם מסנן קרני שמש היכולות לפגוע ולהכתים את הפרקט. פרקט טבעי עם גימור מסוג זה שומר על צבעו המקורי של לוח הפרקט ומעניק לו מראה חדש לאורך זמן.
גימור לכה הוא גימור פשוט שאינו דורש שיוף של הפרקט בגמר ההתקנה של הפרקט.
 
גימור שמן:  גימור השמן נעשה לאחר ליטושו של הפרקט באמצעות מכונה שמחליקה את הפרקט, שיטה זו מעניקה לפרקט מראה מקורי ומבליטה את התכונות הטבעיות שלו.
קיימים שמנים בגוונים שונים ובעלי  מאפיינים שונים חלקם אף יכולים להבליט את החיבורים בין לוחות הפרקט להענקת מראה עתיק.
כשאומרים פרקט ללא גימור מתכוונים הכוונה לפרקט המגיע כחומר גלם, ועליו נמרחת שכבת לכה או שמן על-פי העדפת הלקוח.
 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009