פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
תהליך תכנון הדק

תהליך תכנון ועיצוב משטחי הדק ישפיע על התוצאה הסופית ולכן מומלץ שתיגשו להתייעץ עם בעלי מקצוע עוד לפני שלב הצעת המחיר.

שרון ברודצקי
פורסם: 15/11/08 21:07

מאמר זה שייך לקטגוריית דקים

תהליך תכנון הדק

מהם בפועל השיקולים בתהליך תכנון דק?
ובכן , דקים מסוג זה או אחר כאלו נבדלים זה מזה מכל מיני בחינות  ולכן לפני שאתם ניגשים להתקין דקים בחצר ביתכם, במרפסת או בכל מקום אחר ,עליכם לחשוב מה בדיוק אתם רוצים להפיק ממנו ומהו התקציב העומד לרשותכם לצורך התהליך כולו.  תהליך תכנון ועיצוב משטחי הדקים ישפיע על התוצאה הסופית ולכן מומלץ שתיגשו להתייעץ עם בעלי מקצוע עוד לפני שלב הצעת המחיר.
תהליך תכנון תלת-מימדי של דק:
ראשית מימד התקציב: התקציב הוא הגורם המשפיע ביותר על תכנון הדק. עליכם לדעת במדויק מהי המסגרת התקציבית הקיימת, ולהתחיל לתכנן את הדק בהתאם לה. כשהתקציב אינו מאפשר הקמה של דק אשר באמת מסוגל לענות על הדרישות מומלץ שלא להתקינו כלל או לדחות את התקנתו לשלב מאוחר יותר. לעיתים, מחשבה נוספת היא שתאפשר בנייה של  דק אשר שונה ממה שתוכנן בתחילה אך עדיין עומד בדרישות עבור הייעוד שלו.
ייעוד: צורת התקנתו של הדק היא פועל יוצא של ייעודו הפועל. למשל: דקים המותקנים מסביב לבריכות שחיה מומלץ לבנות מסוגי עץ עמידים ואיכותיים במיוחד כמו  עץ איפאה. דקים שיש בהם פתחים המיועדים לעצים או אדניות מובנות יתאימו במיוחד למי שמעוניין לשלב בין משטחי דקים לבין גינה. דקים המותקנים בשיפוע קל ולא ממדרגות יאפשרו גישה נוחה יותר לאנשים על צרכים מיוחדים.
דק מעוצב: סוג  חומרי הגלם לייצור הדק הוא שישפיע  על מחירו ואיכותו של הדק. השוק מציע לכם מספר סוגי עצים שמתאימים לבניית משטחי דקים. העצים הנפוצים ביותר הם עץ האורן ועץ האיפאה. יש צורך לעמוד על תכונות כל זוג של עץ על-מנת  לדעת איזה עץ באמת מתאים ויענה על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר, הן מבחינת התכונות והן מבחינת המחיר.
גובה הדק: יש לתכנן את הגובה המדויק של הדק ביחס לסביבה בו הוא יותקן. למעשה ניתן לבנות דק בכל גובה רצוי,  אך התהליך המקובל הוא בנית משטח דק שיהיה בגובה זהה או נמוך במעט ממפלס הרצפה בבית. הסיבה לכך היא לצורכי ניקוז מים מהבית החוצה.
כיוון קורות הדק:  האופן בו יונחו קורות העץ  היא שתשפיע על המראה שלו. אתם יכולים להחליט להניח את הקורות לרוחב כמו למשל בדקים שמהווים שבילים או שלהניחן לאורך-  דק שמורכב מקורות ארוכות נראה יפה יותר מאשר דק שבנוי מקורות עץ קצרות ורבות. 
דק מעוצב: דקים יכולים לשמש כמדרגות ומפלסים. הוספה של מדרגה שמשתלבת בדק תוסיף לו יופי. עלותה לא צריכה להיות גבוהה באופן משמעותי אך חשוב לתכנן את המיקום שלה ואת הפרשי הגבהים.
בכל מה שקשור לתחום עיצוב הדקים, אפשר לומר כי השמיים הם הגבול. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם ארכיטקט בעל ניסיון בתחום. שימו לב כי דק בעל עיצוב מורכב יותר יהפוך את מחיר ההתקנה לגבוה יותר.
תחזוק הדק:  עץ כידוע לכם הוא חומר טבעי שנתון לפגעי חום , קור ושמש. כל סוג דק יאבד מהיופי שלו אם לא יקפידו לתחזק אותו נכון ובאופן שוטף.  הוא לא יתוחזק באופן שוטף ולכן למשל דק מעץ האיפאה לעומת דק מעץ אורן הוא עמיד יותר בפני נזקים אך גם הוא ידהה  ללא טיפול. מומלץ לערוך טיפול שימור לדקים כפעם בשנה.
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009