פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
דלתות אוטומאטיות

דלתות הן אלמנט הכרחי בכל מבנה ומפתח קיים. הן מאפשרות כניסה ויציאה, שומרות על המבנה הפנימי וכן אטומות ומגינות על הפרטיות

שרון ברודצקי
פורסם: 20/11/08 18:28

מאמר זה שייך לקטגוריית דלתות כניסה


דלתות אוטומאטיות


דלתות הן אלמנט הכרחי בכל מבנה ומפתח קיים. הן מאפשרות כניסה ויציאה, שומרות על המבנה הפנימי וכן אטומות ומגינות על הפרטיות. במבנים ציבוריים, מרבים להשתמש בדלתות אוטומטיות שנפתחות לצדדים או מסתובבות, וזאת על מנת למנוע מצבים בהן הדלת מתלכלכת מהר מידי מנגיעות או נתונה לשימוש ידני מאסיבי מדי שעלול לגרום לה להתקלקל. דלתות אוטומאטיות מוצבות בעיקר בקניונים, בתי חולים, מלונות ובניני משרדים גדולים.
דלתות אוטומטיות אשר מסתובבות, למעשה חוסכות את פעולת הפתיחה והסגירה על ידי העוברים ושבים ומאפשרות תנועה דו כיוונית  למבנה תודות לגודלן , לפתח שנפער ולתנועה הסיבובית בהתאמה. דלתות אוטומטיות הן סוג של דלתות הזזה ללא פעולה ידנית והן נפתחות באופן חלקי לאורך מפתח הכניסה ונפרדות לשני צדדים. משום שכך דלתות אוטומאטיות אלו אינן תופסות שטח מיותר. דלתות אוטומאטיות מהסוג המסתובב נוצרו בעיקר בכדי שניתן יהיה לשמור על האנרגיה בתוך הבניין, ממש בדומה למערכות מיזוג האוויר אשר התפתחו במקביל אליהן. שימוש בדלתות אוטומטיות מצריך גם כללי בטיחות. חשוב כי דלתות אלו יפתחו במהירות על מנת שלא ייוצר תור של ממתינים להיכנס או לצאת  ,וכמוכן הן חייבות  להסגר באיטיות יחסית בכדי לשמור על מעבר בטוח. בדלתות אוטומאטיות מותקן אלמנט בטיחותי חשוב ביותר- מדובר במנגנון החזרה אוטומטי. במידה שבעת הסגירה, הדלת נגעה באיזשהו עצם היא תפתח מייד. בנוסף, הדלתות הללו מזוגגות בזכוכית מחוסמת הידועה בעמידותה וחוזקה הרבים. זכוכית שכזו  במידה והיא נשברת היא אינה מתפזרת לכדי רסיסים מסוכנים.
אם בעבר, דלתות אוטומאטיות נפתחו רק בדריכה על שטיח מיוחד, הרי שכיום, רובן מופעלות על יד שני סוגים של  חיישנים: חיישן  אינפרא אדום ורדאר. חיישן האינפרא האדום פועל על בסיס שינויי טמפרטורה . חיישן זה קולט אדם העומד מול הפתח ופותח את הדלת. דלתות  אוטומאטיות אלו עלולות להיות בעיתיות בזיהוי עצמים שאינם משנים את הטמפרטורה שלהם כמו למשל: עגלה. חיישן הרדאר לעומת זאת  מזהה תנועה וגורם לפתיחת הדלת האוטומאטית.
לא משנה איזה חיישן מותקן בדלת אוטומאטית,  בתוכן קיים בפתחן תא פוטו -אלקטרי אשר מעכב את פעולת סגירת הדלת כל עוד ישנה הפרעה אופטית. דלתות אלו מסוגלות להכיל יותר מעין אחת ומספר קרניים ללא הגבלה.
דלתות אוטומאטיות מסתובבות, למעשה תמיד פתוחות ובכך מתאפשר מעבר חופשי לכל חפץ. דלתות אלו יוצרות הפרדה מושלמת בין החוץ והפנים. לכן, למרות שהדלת תמיד פתוחה, המבנה אטום וכך נמנעת כניסתם של גורמים מזיקים כמו לכלוך, רוחות וכדומה. הסיבה שדלתות אוטומטיות מסתובבות פופולאריות כל-כך בבתי מלון, נעוצה גם בתחושה שמבקשים להעניק לשוהים.דלתות אוטומאטיות מסתובבות, מיועדות בעיקר למעבר של אדם אחד בכל תא שמסתובב אך קימות גם דלתות בהן יכולים לעבור מספר אנשים בעת ובעונה אחת , זאת תודות לקוטרן הרחב מאד. הקוטר הגדול, מאפשר העברת מוצרים גדולים כמו מזוודות ועגלות בקלות רבה ובנוסף, שומר על אטימות מבנה מקסימאלית.
דלתות אוטומאטיות משולבות: שילוב זה מעניק אפשרויות בחירה . ניתן לבחור באיזו פונקציה להשתמש בהתאם לשיקולים שונים. על בסיס זה ובעזרת טכנולוגיה מתקדמת, ייצרו  מערכת סנסורים ממוחשבת אשר יודעת איזו פונקציה להפעיל בהתאם למזג האוויר.
דלתות אוטומטיות פופולאריות יותר ויותר והן שומרות על חזות מעוצבת ומודרנית.


 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009