פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
רהיטים - הישרדות

מעצבים כיום מאמצים גישה של אילתורי עיצוב רהיטים , תוך שהם משתמשים בסוגים שונים של חומרים טבעיים ובונים שהם רב שימושיים

שרון ברודצקי
פורסם: 09/01/09 17:57

מאמר זה שייך לקטגוריית רהיטים ישראלים

רהיטים: הישרדות

רהיטים שייכים לעולם אשר משנה באופן תכוף את "האני מאמין שלו". קחו למשל את הדוגמא הבאה בה נעשה מעבר חד ממה שהיה קרוי בשנים האחרונות- ריהוט אקולוגי, היינו ריהוט ירוק  שמבוסס בעיקר על חומרים טבעיים לעבר רהיטים אשר עשויים מחומרים סינטטיים . מעצבי רהיטים טוענים כי רהיטים סינתטיים צורכים למעשה הרבה פחות אנרגיה מאשר חומרים טבעיים . מעצבי הרהיטים , וזה אולי יפתיע אתכם כי  דווקא שימוש בחומרים טבעיים או אורגאניים הוא גרוע כיוון שהוא בזבזני.
אך אין לכם מה לדאוג, בניגוד מוחלט להצהרות הללו,  לא בכל המדינות בעולם  ממהרים להספיד את הטרנד הירוק והאקולוגי . למשל, בעיר מילאנו שבאיטליה הקדישה תערוכה של עיצוב, נחשבת במיוחד , שטחים נרחבים אשר עוסקים אך ורק ב"עיצוב ירוק" או באנרגיה ירוקה בתחום העיצוב. רהיטים מעוררים אפוא מחשבות וקביעת הגדרות . אנו נוטים להגדיר רהיטים "נכונים" וחדשניים, כרהיטים שאנחנו יכולים להשתמש בהם במצפון שקט, ושאיננו חווים רגשות אשמה בכל הנוגע לאופן בהם הרהיטים נעשים או נמכרים. מעצבי הרהיטים מתייחסים יותר ויותר לאתגרים חדשים בנוגע לייצור מוצרים ידידותיים לסביבה ובעלי מודעות אקולוגית גבוהה.
מגמות בעיצוב רהיטים יוצאות כעת בהצהרה כי "לא כל הנוצץ זהב" ומתעכבות על היכולת למצוא יופי בכל מה שלא רצוי, בכל מה שלא אהוב עלינו , וכן בכל מה שנטוש בחברה.  אנחנו חיים כדי לזרוק. מגמת עיצוב הרהיטים הזו מציגה אובייקטים שעלו להם מתוך פחי האשפה, למשל: רהיטים שנבנו מפסולת או שעשויים מחומרים חסרי כל  ערך. החומרים הללו למעשה עברו שינויי צורה מהותיים וכעת הם משמשים ליצירת רהיטים יוקרתיים. כל שתיארתי לפניכם הוא סוג של היבט אחר על כל מה שאנחנו רגילים לראות בכל  תהליכי המחזור.
מגמת עיצוב רהיטים נוספת היא מכונה: גן העדן המשובש. מגמה זו יוצרת זן חדש אשר שומר על סדר פרופורציות וסדר ועל דימויים "טבעיים" אשר מתוכם עולים ונגלים כל מימדיו הכאוס בעולם. פרטי ריהוט שנבנו על-פי הגישה הזו הם בני כילאיים כלומר היברידיים ונעשים בהם שיבושים מכוונים אשר יוצרים סוגים חדשים של יופי  אשר נובע מעירוב של חומרים, צורות ויחסים. טכנולוגיות חדשות וחומרים חדשים שמשרתים את תחום עיצוב הרהיטים שבדרך כלל אינם חיים יחד עושים זאת עכשיו בהרמוניה.
מגמת "ההישרדות" של עולם הרהיטים היא מגמה שלמעשה יוצרת הגדרות חדשות באשר לנושא הערך בעולם שבו רובם של האנשים מחזיקים בחפצים שאין בהם צורך. מגמה זו היא בניגוד למגמה הנאו-סוריאליסטית ששלטה בשנים האחרונות . מעצבים כיום מאמצים גישה של אילתורי עיצוב רהיטים , תוך שהם משתמשים בסוגים שונים של חומרים טבעיים ובונים שהם רב שימושיים, מודולאיים ובעלי אופי דניאמי. זו למעשההדרך לשרוד בעולם שסובל מהרגלי צרכנות כפייתיים ותורם לדלדול רב במשאבים מסוגים שונים.


 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009