פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
פתרונות יצירתיים

בהחלט ניתן לומר כי ריהוט המשרד הוא כרטיס הביקור של העסק ומציג את ה"אני המאמין" של המקום באמצעות סגנון העיצוב.

שרון ברודצקי
פורסם: 17/01/09 11:39

מאמר זה שייך לקטגוריית ריהוט משרדי

ריהוט משרדי- פתרונות יצירתיים

ריהוט משרדי כיום, בנוי מתוך ההבנה העמוקה את חשיבות עיצוב מרחב העבודה. שאסתטיקה היא חלק חשוב לא פחות מיישומים פונקציונאליים. על ריהוט המשרדי לשדר אמירה אשר מייצרת לעסק תדמית ובה בעת מסוגל לספק את כל הנוחות בעבודה. בהחלט ניתן לומר כי ריהוט המשרד הוא למעשה כרטיס הביקור של העסק ומציג את ה"אני המאמין" של המקום באמצעות סגנון העיצוב. ריהוט משרדי לא חייב להיות מודרני, הוא יכול להיות בנוי משפע של סגנונות. הכל בהתאם לאווירה שרוצים ליצור. 
כאשר מתכננים לקנות ריהוט משרדי יש לקחת בחשבון מתן מענה לצורכיהם של העובדים במקום: לשים לב לתאורה, לצבעים, בידוד רעשים, פתרונות אחסון - כל אלה הם מכלול הדברים שבזכותם מתנהלת העבודה ביעילות . ניתן לומר כי  הרעיון המרכזי לגבי אופי ריהוט משרדי , חשוב שיינתן באמצעות מביני דבר כמו מעצבים. חנויות רבות מעסיקות מעצב פנים שיכול להמליץ איזו מערכת ריהוט הכי כדאי לקנות בהתאם לאילוצים האובייקטיביים. מעצב ייתן מענה לשלל השאלות או הבעיות שאתם מעלים. 
בתחילת תהליך בחירת פרטי הריהוט המשרדי צריך לשקול פונקציונאליות מול עיצוב: סגנון רהיטים בא לשרת את הגורם האנושי ולמקסם את יעילותו. בעיצוב משרדים, כשמדובר על שטחים ציבוריים מול מרחב אישי של עובד, קורה שלעיתים "גונבים" מעט  מרחב עבור מקום שמייצר עבודה, כמו  למשל דלפק הקבלה ופינת המתנה, אך הוא חשוב למיתוג המקום, שהוא מהותי בעיצוב המשרד. בחירת פרטי הריהוט תשפיע על הכוח הכלכלי שבו-  שכן ברגע שמקום משדר הצלחה, הוא ימשוך אליו לקוחות חדשים.
בניגוד למה שחושבים, כשמדברים על ריהוט משרדי אין חומר נכון או לא נכון, החומר אמור לשרת את העיצוב שמשרת את התוכנית. ולעומתם יש מי שמאמין בהפרדה: רצוי להפריד במשרדים בין השטחים הציבוריים לחדרים מבחינת חומרי הגמר הנבחרים:  לשקול שימוש בחומרי גמר עמידים למעברים על מנת שהבלאי לא יהיה מהיר מדי. לבחור בצבעים רכים לחדרים, כאשר את וההדגשים מבחינה צבעונית-עיצובית ייעשו בעיקר במעברים או בחללים המשותפים.
רוב ההשקעה במשרדים היא באזורי החללים המשותפים, כמו: מעברים, שירותים  מטבחונים, חדרי הישיבות וחדרי המנכ"לים. באזורים פתוחים מסתפקים ברמת גימור נמוכה יותר. שימו לב! יש לחשוב על קהל יעד מגוון שעשוי  מעת לעת לעת להשתנות. העיצוב צריך להיות כזה שיענה על הצורך בגמישות החלל במשרדים שמלווה בשימוש במחיצות אקוסטיות המאפשרות ניידות ושינוי בחלוקת המשרד. בנוסף יש לקחת בחשבון שטחי עתידיים ורזרבות מתוך ציפייה לעתיד.
במרחבים רב-שימושיים חשוב למצוא  פתרונות יצירתיים בכל הנוגע לעיצוב החלל ופרטי הריהוט המשרדי  כמו:  קירות דו-שימושיים ודו-צדדיים כגון קיר זכוכית שמצדו האחד רואים ספרים ומצדו האחר ספרייה פתוחה. דוגמא אחרת היא בתכנון משרד שם קיימת דרישה ליצירת אווירה ייחודית במשרדים- הדבר נעשה על ידי שימוש בצורות גיאומטריות מעניינות, מלוות בצבעוניות מעניינת, והצבת שולחן בר רחב ידיים המשמש להתכנסות יחידים או קבוצות.
טרנד שולט בריהוט משרדי הוא הסגנון ההיי-טקי אשר מאופיין במינימליזם . זה סגנון שמורכב בעיקר מקווים ישרים ונקיים, משימוש בחומרים קשיחים בעלי מראה תעשייתי כגון, נירוסטה, אלומיניום,זכוכית, בטון ומתכת, בצבעים רגועים ו/או קרים, במינימליזם ולא בעומס מה שבא לידי ביטוי בעיקר בריהוט ובאביזרים המשלימים.
טיפ עיצובי: טרנדים לא תמיד שורדים לאורך זמן, כך שעיצוב לפי טרנדים יכול להביא להוצאות כלכליות חוזרות  וחבל. ניתו להשתמש בסגנון עכשווי, אבל לא כזה שכופה עצמו על החלל, אלא ב"נגיעות" למשל: שימוש בריהוט בקווים נקיים, משולבים בצבעים חמים, או לחלופין שימוש בצבעים קרים משולבים באביזרי ריהוט או תאורה שמוסיפים חמימות לחלל.
.

 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009