פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
הכל על חלוקה פנימית

ארונות כחלל, אינם מספיקים, הם אמורים לספק מענה מושלם לשלל אביזרי שיש בניהם שוני מהותי.

שרון ברודצקי
פורסם: 17/01/09 12:47

מאמר זה שייך לקטגוריית ארונות

ארונות- הכל על חלוקה פנימית

ארונות כחלל, אינם מספיקים, הם אמורים לספק מענה מושלם לשלל אביזרי שיש בניהם שוני מהותי. תכנון לא נכון של חלוקה פנימית בארונות, לא תאפשר לנו ניצול יעיל של החלל. חלוקת ארונות פנימית שאינה נכונה, משפיעה גם על נוחות השימוש. לעיתים אנו נתקלים בארונות עמוקים מידי, שפריטים נמצאים בהם בעומק אך לא יכולים להתפרש לרוחב, וכך אנו נאלצים לשלוח יד מגששת בכדי להוציא דבר זה או אחר. ארונות תופסים נפח רב, ולכן חשוב כל-כך שהמקום לא יתבזבז ושאתם תאלצו לדאוג לפתרונות אחסון נוספים.  ארונות כיום מעוצבים ומוקפדים כך שיתאימו לכל סגנון עיצובי. כל שעליכם לדעת הוא שיש לערוך רשימה של סוגי הפריטים אותם אתם מתכננים לאחסן ורק אז להתחיל בתהליך החיפוש. לפניכם סקירה של נקודות חשובות להן יש לשים לב בתהליך קניית ארונות.
דלתות הארון: לדלתות ארונות קיים תפקיד מכריע, גם אם לא נדמה שכך. הסיבה לכך היא שאופן הפתיחה אמור להיות שימושי ונוח וכמו כן, ארונות אמורים להיפתח בקלות ובאופן  בטיחותי ולהיות מסוגלות לעמוס בעומסי שימוש תכופים כמו ארונות מטבח למשל. דלתות הארון אסור ש תתפוסנה יותר מדי מקום בחדר. בחירה בארונות בעלי דלתות הזזה היא טובה ומוסיפה נוחות לשימוש שכן הן מחליקות על מסילה פנימית בתוך הארון במקום להיפתח הצידה ולתפוס מקום, כמו שקורה בדלתות הנפתחות הצידה.
חלוקה פנימית: חשובה מאין כמוה ומשפיעה יותר מהכל על אפקטיביות השימוש. עליכם לזכור כי ארונות צריכים  להיות מתוכננים כך שיתאימו לצרכים שלכם וישמרו על סדר ונגישות נוחה– כלומר, יהיו פונקציונאליים ככל האפשר. מומלץ שארונות יכללו תאי תלייה לבגדים, מדפים נשלפים, מקום לאחסון לנעליים, מגירות לפריטים של הלבשה תחתונה או אביזרי אופנה ורצוי שיהיה בו גם אזור חופשי לשילוב של פתרונות אחסון נוספים בעת הצורך. בין החידושים האחרונים בתחום ניתן לראות תוספות מתוחכמות במיוחד המעניקות מענה לצורך אישי לכל פריט ופריט דוגמת משטחים נשלפים מתוך הארון לצורך קיפול בגדים שמתקפלים בחזרה פנימה נסתרים מהעין, מתלה מיוחד לזוגות מכנסיים אשר יורדים כלפי מטה באמצעות משיכה בחוט. וווי תלייה לליפוף חגורות.
חלקי הארונות העליונים: מרבית הארונות המודרניים נחלקים לשני חלקים עיקריים: חלק תחתון אשר מיועד לשמירה על פריטים בשימוש יומיומי וחלק תחתון שהוא מעין ארונית  המתאימה לאחסון פריטים שבשימוש מופחת, כמו למשל, בגדים של עונה אחרת או תיקים ומזוודות. כדאי לוודא שיש מספיק מקום אחסון ליצור הפרדה זו.
חשיבות התאורה הפנימית: גופי תאורה בתוך ארונות משפרים לעין ערוך את השימוש. למשל: בזמנים בהם אין די אור בחדר או שאינכם יכולים להדליק אור על מנת לא להעיר אנשים ישנים. תאורה מתאימה בעיקר לארונות בגדים אך ניתן להכניסה גם לארונות אחסון בעלי עומק המקשה את הנגישות .
ארונות לשני משתמשים: למשל ארונות בגדים לשני בני זוג- מומלץ כי תבחרו בארון בעל מספר דלתות ושתקצו כל שטח בארון לאחד מבני הזוג. יש ליצור  תיחום, כדי לא להתבלבל בפריטים וכך גם לאפשר גישה בו זמנית לארון לכל אחד מבני הזוג מצד אחר של הארון. אם הארון אינו רחב דיו ואינו מאפשר חלוקה "הוגנת" של מרחב, בדקו  לפי צרכי השימוש איזה חלק בארון מתאים לכל אחד מבני הזוג, האם הגבר משתמש יותר באזור התלייה כי הוא מחזיק יותר פריטים לתלייה או דווקא נחוץ לו אזור לפריטים מקופלים וכך לחלק את השטח נכון בין שני המשתמשים.

 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009