פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
מכלול הדברים שיש לקנות

כאשר אנו בוחרים רהיטים לחדרי ילדים, עלינו להתייחס קודם כל לצרכיהם ולסביבתם ורק לאחר מכן לגחמותינו ולתשוקותינו האופנתיות

שרון ברודצקי
פורסם: 02/02/09 09:36

מאמר זה שייך לקטגוריית חדר ילדים

חדרי ילדים – מכלול הדברים שיש לקנות

כאשר אנו בוחרים רהיטים לחדרי ילדים, עלינו להתייחס קודם כל לצרכיהם ולסביבתם ורק לאחר מכן  לגחמותינו ולתשוקותינו האופנתיות.  כתבה זו תעזור לכם בתהליך בחירת רהיטים לחדרי ילדים כך שתוצר אווירה נעימה שתעניק לילד הרגשה של נוחיות וחום, כך שהילד יאהב לשהות בחדר.   בקניית חדרי ילדים חשוב מאד שתקפידו על מוצרי נגרות של עץ טבעי בעל מראה חם, חשוב שהרהיטים יהיו בעלי הנדסת אנוש מספקת. חומרים טבעיים לחדרי ילדים יבטיחו לכם עמידות גבוהה וחזות ביתית וחמה. רהיטים לחדרי ילדים אמורים להיות בעלי רמות גימור גבוהות למניעת פציעות.
קניית חדרי ילדים כוללת פרטי ריהוט, צבעים לקירות, שטיחים, כריות ופופים, טקסטיל כמו וילונות מעוטרים ווילונות מצוירים, משטחי החתלה תואמים,ידיות אהילים ועוד הרבה מוצרי עץ או טקסטיל תואמים,כמו כיסוי מיטה וסל כביסה.
מומלץ לחלק את חדרי הילדים לשניים: האחד, אזור רגוע המתאים לשינה,ולאזור אקטיבי המתאים לפעילות ולמשחק. רצוי שאזור השינה יהיה רך ונעים,שתהיה בו עם תאורה חמה ויהיה מרוחק מאזור המשחקים האקטיבי והמבולגן והמואר יותר.
על מנת ליצור תחושה הרמונית בחדרי ילדים מומלץ לרכוש ריהוט בגוונים בהירים וטבעיים כמו שמנת או ורוד בהיר אשר מספקים רקע צבעוני ומרגיע. ניתן להוסיף צבע אחד נוסף,בולט יותר, באמצעות אביזרים משלימים,כגון וילון,שטיח או כריות.
לחדרי ילדים בהם קיים משטח החתלה יש לשים לב לכמה דברים: עליכם להיות ערים לדרישות התקן שאומר כי מידות משטח ההחתלה עד גיל שנה חייבות להיות: באורך – 65ס"מ, וברוחב כ 38 ס"מ. ביחידות המיועדות להחתלת ילדים עד גיל 3 יהיו ממדי המשטח: אורך 75 ס"מ ורוחב  כ 55 ס"מ לפחות .
התקן קובע מפורשות כי אם לשידת ההחתלה ישנם גלגלים אזי לפחות שניים מהם יהיו בעלי מעצורים הניתנים לנעילה. שימו לב! מרווחים, חורים ,לולאות או סרטי בד עלולים לגרום להילכדות צוואר וחנק ולכן אסורים.  השידה חייבת להיות יציבה ויציבותה נבדקת במספר בדיקות,  למשל בדיקת עומס: מצב בו כל המגירות פתוחות למחצה, והמגרה העליונה מועמסת ב כ -12 ק"ג – חשוב ביותר שבמקרה כזה השידה תישאר יציבה ובטוחה, ולא תתהפך. על מגירות השידה בחדרי ילדים להיות בנויות בהתאמה לעומס ולמשקל שעליהן להכיל. מסילות השידה חייבות להתאים באופן מושלם למבנה המגירות ולעומס שהן נושאות. למסילות חייב להיות מעצור, כך שהן לא תישלפנה באופן ספונטני  ממקומן. חשוב שלוחות העץ המרכיבים את השידה לא יכילו חומרים או דבקים רעילים. על יחידות ההחתלה להיות מסומנות בעברית, בסימון ברור ובלתי מחיק, אשר כולל את שם היצרן וכתובתו. במקרים בהם היחידה מיובאת אמורים להיות רשומים שם היבואן ומענו. על גבי השידה חייבת להיות מדבקה ובה הוראות שימוש וטיפול וכן הנחיות זהירות לגבי דרכי הטיפול בתינוק, כשהוא על שידת ההחתלה.
מיטות לפעוטות: ראשית ערכו בדיקה ויזואלית וודאו כי במיטה אין פינות, צינורות פתוחים, חלקים פגומים, שברים או סדקים בעץ, עודף לכה, גושי דבק.חריצים או חורים,כך שאצבעות הילד הנמצא בתוך הלול, מיטה,עריסה עלולות להיתפס בהם.
שימו לב כי מנגנון הנמכת המעקה הנייד לא יאפשר הורדה אקראית או הורדה על-ידי פעולה אחת של המעקה.הערה בנושא תו תקן: משום מה בארץ ניתן  תו-תקן רק למיטות מעץ.
מזרונים לחדרי ילדים אמורם לשאת תו תקן של מכון התקנים הישראלי.
על עובי המזרן למיטת התינוק לנוע  בין 7-15 ס"מ.  חשוב כי עובי המזרן לא יעלה על 15 ס"מ בכדי למנוע מהפעוט אפשרות לצאת מהמיטה בכוחות עצמו. מזרן שעוביו גדול מ- 10 ס"מ, חייב בסימון המילים הבאות: לשימוש במיטות שגובהן גדול מ- 60 ס"מ. יש לבדוק את הסימון על גב המזרן אשר כולל את מידותיה הפנימיות של המיטה שהמזרן מתאים לה. שימו לב  שמידות המזרן תואמות את צרכיכם.
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009