פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
חדרי שינה- מיקום נכון של הרהיטים

חדרי שינה, מצויים בשימוש תכוף, ואמורים להעניק לנו מנוחה ורגיעה.

שרון
פורסם: 01/04/09 10:27

מאמר זה שייך לקטגוריית חדרי שינה

חדרי שינה- מיקום נכון של הרהיטים

חדרי שינה, מצויים בשימוש תכוף, ואמורים להעניק לנו מנוחה ורגיעה. בנוסף, חדרי שינה הם מקום של התארגנות שכן בהם מוצבים ארונות הבגדים, הטואלט ומערכות בידור כמו טלוויזיה ומערכת קולנוע ביתית. חדרי שינה ממלאים אחר פונקציות רבות, ויש לדעת היכן יש למקם פרטי הריהוט השונים, על מנת לייעל ולהשביח את השימוש. מיקום נכון של רהיטים בחדרי שינה הוא מפתח להשגת אווירה של רוגע, ליכולת לשמור על סדר בחדר וליכולת תנועה חופשית . לכן, לפני שאתם רצים לחנויות לקנות מערכת של רהיטי חדרי שינה, רצוי שתעשו מספר דברים: ראשית ערכו רשימה של הפעולות הריאליות היומיומיות שאתם מנהלים בחדר. לאחר מכם רשמו את האילוצים הטכניים הקיימים כמו, מיקום חלונות, דלתות, ארונות קיר וכד''''. רק לאחר עבודת תשתית זו, תוכלו להתחיל ולתכנן את מיקום פרטי הריהוט והאביזרים המשלימים.    .

היכן למקם ארון בגדים ? מיקום ארונות בגדים בחדרי שינה הוא לעיתים קרובות הכרחי אלא אם כן יש לכם חדר ארונות בבית. גודלם של חדרי שינה מצטמצם אם אין מדובר בארונות קיר אלא בארונות רגילים. ארונות חדרי שינה יש למקם שלא מול הדלת ומדוע? אם ממקמים את הארון אל מול הדלת, נוצרת תחושה של מחנק וסתימת החלל.

היכן למקם מיטה בחדרי שינה? מיטה, ולא משנה גודלה, מומלץ להציב סמוך לכל קיר שאינו מול הדלת על מנת לזכות בתחושת בטחון. קיימים חדרי שינה, קטנים שיש להכניס אליהם מיטות זוגיות – במקרים כאלו יש לוודא כי קיים מעבר נוח משני צידי המיטה ושלא קיימים פרטי ריהוט שיכולים להתקל בהם בקלות. מיקום מיטה , רצוי שיהיה סמוך לחלון שיכול להעניק אור  ופתרון אוורור טוב. אך חלון מעל ראש המיטה אינו תמיד נוח לשימוש וניקוי.

היכן למקם שידות בחדרי השינה? שידות הן רהיט נחוץ ושימושי! משני מצידי המיטה יש למקם שידות שעליהן תוכלו להניח משקפיים, ספרים, מנורת קריאה ועוד. בחדרי שינה קיימות גם שידות טואלט שאותן רצוי להציב שלא אל מול חלון, כיוון שאור חזק עלול לגרום לסנוור ויקשה על התבוננות במראה לצרכי איפור וכד''''.

היכן למקם פרטי ריהוט משלים בחדרי שינה? ריהוט משלים בחדרי שינה כולל מתלים, הדומים, ארגזי מצעים ועוד. העיקרון החשוב שיש למשור עליו בחדרי שינה הוא: לא להעמיס! חלל חדרי ישנה אמור לספק תחושות של רוגע ומנוחה, כך שעודף של אביזרים גורם לעומס ויזואלי שלא מאפשר זאת.

היכן ממקמים חלונות בחדרי שינה? אם אתם נמצאים בתהליך בניה של בית חדש, אתם למעשה קובעים את מיקום החלונות- אופנת החלונות גם היא השתנתה וכיום חלונות בחדרי שינה דגולים וארוכים יותר. מומלץ כי חלונות ימוקמו משני צידי המיטה, כך שתתאפשר זרימת אוויר אופטימאלית. חלונות גדולים וארוכים הם יפים ותורמים לאור ולאוורור מספק, אך יש לסוכך עליהם באמצעי הצללה טובים . חלונות גדולים בחדרי שינה , יכולים להעלות את כמות הרעש המגיע מבחוץ, ובמקומות רועשים, רצוי לשקול התקנת חלונות בעלי זגוגיות כפולות.
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009