פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
עיצוב רהיטים- השפעה על החלל

עיצוב רהיטים מתייחס לא רק לרהיט עצמו אלא גם לאפשרויות שילובו בחלל על פי הסגנונות הקיימים.

שרון
פורסם: 01/04/09 10:27

מאמר זה שייך לקטגוריית עיצוב רהיטים

עיצוב רהיטים- השפעה על החלל

 

עיצוב רהיטים מתייחס לא רק לרהיט עצמו אלא גם לאפשרויות שילובו בחלל על פי הסגנונות הקיימים.

עיצוב רהיטים, כולל בתוכו מספר תחומים: עיצוב הרהיט, הנדסת אנוש, שילוב אלמנטים אורטופדים או ארגונומיים, בחירת חומרי הגלם וכמובן פוטנציאל השתלבותו של הרהיט בחלל בו יוצר בסופו של דבר.

עיצוב רהיטים הוא תחום מרתק, הפונה לטכנולוגיות ייצור ותכנון מתקדמות. מעצבים מסוגלים לערוך הדמיות ריאליות, מדויקות ותלת ממדיות של הרהיטים אותם הם מתכננים.

רהיטים מעוצבים כיום תוך שימת דגש רב על נוחות שימוש וחזות פורצת דרך ואמנותית. שילוב של הנדסת אנוש גבוהה ורעיון עיצובי מתוחכם, יוצרים רהיטים בעלי אמירה וכוח אמיתי.

לקוחות חושבים כיום רבות על עיצוב רהיטים, ומעוניינים לשוות לחלל ביתם או משרדם, חזות מתקדמת המשדרת יוקרה.

כיום קיים שימוש רב בסוגי ציפויים מיוחדים לעיצוב רהיטים. הציפויים כמו פורמייקה צבעונית למשל, יכולות לשוות לאותו רהיט חזות שונה בתכלית, רק בזכות הצבע והטקסטורה שמקנים הציפויים.

חומרי הגלם משתכללים מעת לעת ונוצרות תרכובות המבטיחות רהיט בעל עמידות גבוהה יותר מפני שחיקה, שריטות ובלאי. חומרים מושבחים, ויצירת תרכובות חומר חדשות, משפיעות אף הן על עיצוב הרהיט, שכן החומרים משפיעים על יכולת המשחק של מעצב הרהיטים עם הרעיון הגולמי שלו.

חומרים הם למעשה הכל. הם קובעים את אופיו של הרהיט, את תפקידו, ואת אפשרויות השילוב שלו בתוך חלל מעוצב. מעצבי הרהיטים מייצרים רהיטים על סמך הבנתם את נושא החלל, ויחסי הגומלין המתקיימים בין הרהיט לסביבתו. סגנון מודרני, מחייב שימוש בחומרים שתומכים בקדמה ושגשוג. חשובים על מה שהרהיט משדר, ואיזה אפקט הוא יוצר על סביבתו.

כיום, בזכות, עיצוב רהיטים טכנולוגי ומתקדם, ובשל הרעיון כי לא חייב להיות סגנון אחד הומוגני ומוביל, אתם יכולים לרהט חלל בדרכים מקוריות , יצירתיות והעיקר חד פעמיות. אתם יכולים ליצור חלל שבו רהיטים משתלבים זה עם זה באופן שלא תראו באף בית אחר. האפשרויות אם כן רק הולכות וגדלות, ועימן היצירתיות והמשחק.

קיימות מספר תחזיות באשר לעיצוב רהיטים עתידי. יהיה שימוש ניכר בחומרים אלסטיים, שאמורים לאזן מראה של קווים ישרים. רהיטים המעוצבים באופן אלסטי לא נמצאים בסמוך לקירות ולמעשה יוצרים מעין חלל פרטי סביב עצמם. שימוש נרחב בחומרים שמו סיליקון, לטקס ופלסטיק מאפשר יצירת רהיטים שניתנים לשנוי מתמיד והתמה לגוף האנושי.

עיצוב רהיטים פונה גם לאקולוגיה, כיום מעצבי רהיטים מנסים להטמיע ברהיט אלמנטים וצורות אורגניות. הכלאה מסוג שכזה קרויה " עיצוב טכנו אקולוגי". צורות הלקוחות מעולם הטבע, כמו פתיתי שלג, עלים וחרקים מוכנסות לתוך הרהיט ומשוות לו מראה טבעי. גם צורת הרהיט עצמה, לקוחה מעולמות התוכן שבטבע.
מוטיבים נבחרים עוברים שינוי של קנה מיקה ובעזרת שיטות עבודה דיגיטאליות מוכנסות לתוך חומר הגלם כאילו היו חלק הומוגני ממנו.
שיטת הבנייה החדשה שמאופיינת בויטרינות גדולות, גרמה גם לתחום עיצוב הרהיטים לשנות כיוון. הדגש כיום הוא על יצירת מרחב ששובר את תחושת המחנק האורבאנית.  שילוב של אלמנטים מן הטבע יוצר ריכוך של מוטיבים מודרנים בעיצוב שהם מעט קרים ותעשייתיים. עיצוב רהיטים בסגנון יפני למשל רק מחזק את הרעיון כי מינימליזם יותר תחושת מרחב הנחוצה לנו כל-כך. 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009