פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
דלתות אוטומאטיות במרחב

דלתות אוטומאטיות מצויות לרוב במוסדות ציבוריים, חנויות, קניונים, אולמות ועוד.

שרון
פורסם: 01/04/09 10:45

מאמר זה שייך לקטגוריית דלתות

דלתות אוטומאטיות

דלתות אוטומאטיות מצויות לרוב במוסדות ציבוריים, חנויות, קניונים, אולמות ועוד.
דלתות אוטומאטיות נפתחות ונסגרות מעצמן. הן מצוידות בסוגי חיישנים שונים המאפשרים זיהוי של גוף מתקרב. הן  פתרון יעיל למקומות בהן יש לשמור על דלתות סגורות בעוד שמספר רב של אנשים יוצא ונכנס. דלתות אוטומאטיות נפתחות באופנים שונים:  חלקן בנוי משתי כנפיים הזזות לצדדים, חלקן נפתחות כלפי פנים, ישנן דלתות הבנויות כדלת הזזה בעלת כנף אחת שזזה הצידה. קיימות דלתות אוטומאטיות הנעות על ציר סיבובי ומחולקות לתאים קטנים-הדבר נפוץ בעיקר בבתי מלון.
דלתות אוטומאטיות מונעות נגיעות בגוף הדלת וכך נשמר ניקיונן. מוסדות גדולים , בניני משרדים , בתי מלון וכו'''''''', משתדלים לשמור על חזית מרשימה כך שניקיון הדלת הוא דבר הכרחי וחשוב. דלתות אוטומאטיות עשויות לרוב מזכוכית ומצוידות הבריחים ומנגנוני בטחון כמו בדלתות רגילות.
זכוכית המשמשת לבניית דלתות אוטומאטיות היא עבה במיוחד, מחוסמת ובעלת דבק פנימי שנועד למקרים בהם נשברת הדלת – דבק פנימי מונע מהיווצרותם של שברי זכוכית קטנים ורבים ויוצר שברים גדולים ובכך עולה מימד הבטיחות.
דלתות אוטומאטיות חיוניות על מנת לשמור על חום או קור המצויים התוך המבנה. לא נוצרים מצבים בהם מישהו שוכח לסגור את הדלת. ובכך חשיבותה.
דלתות אוטומאטיות יכולות להיות גם דלתות אינטרקום בבנייני מגורים. כיום תודות לטכנולוגיות מתקדמות- אדם מקיש קוד כניסה המאפשר לדלת להיפתח באופן אוטומאטי. השליטה על דלת הכניסה קיימת כמובן גם מתוך הבניין , מאחת הדירות או החדרים.
דלתות אוטומאטיות עובדות על-פי שנית מודלים עיקריים: הדלתות נעות כל העת על ציר מעגלי, כך שהדלת תמיד במצב של פתיחה וסגירה ( דלת מסתובבת). או שהדלתות נפתחות בעת הצורך כאשר החיישנים המצויים בהן מזהים כי מישהו מתקרב לסף.
דלתות אוטומאטיות חייבות להיות יעילות: אופן הפתיחה והסגירה שלהן חייב להיות בעל תזמון מדויק על מנת שמצד אחד לא יווצר תור ליד הדלת, ומצד שני לא יקרה שהדלת תישאר במצב פתוח זמן רב מידי שבמהלכו יוכלו להיכנס אורחים בליתי קרויים או שקור או חום יפלטו החוצה.
דלתות אוטומאטיות חייבות להיות בעלות מנגנוני בטיחות שימנעו את סגירתן על אדם מסוים. הדלתות צריכות להכיל מנגנונים הגורמים לדלת להיפתח מיד כאשר הדלתות נתקלות בעצם כלשהו. נושא נוסף הקשור לבטיחות הוא המשך פעילותן של הדלתות במקרים בהם לפתע אין חשמל, או קיימת שריפה בבנין. דלתות אוטומאטיות חייבות להמשיך ולפעול במצבים על מנת לאפשר לאנשים להיחלץ מתוך הבניין- מערכת של גנראטורים או הימצאותה של בטרייה יכולים להבטיח זאת.
דלתות אוטומאטיות מגיעות  עם שפע של אפשרויות עיצוב ושיטות הפעלה והתקנה. יש להתאים את שיטת הפתיחה והסגירה של שדלת לשימושים הריאלים שלה. העיצובים כיום הם מרהיבים, ואתם יכולים להתרשם מהקולקציות הקיימות באתרי החברות המייצרות את הדלתות.
דלתות אוטומאטיות מגיעות עם תעודת אחריות המאפשרת לכם לפתור בעיות שצצות בתפעול הדלת וכמו כל מוצר אחר, גם הן מצוידות בתו תקן המעיד על איכותם ובטיחות השימוש בהן.
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009