פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
עיצוב מטבחים: מיתוסים נפוצים בעיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים: הכיריים מוצבים תמיד ליד החלון.

שרון
פורסם: 05/05/09 15:48

מאמר זה שייך לקטגוריית עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים: מיתוסים נפוצים בעיצוב מטבחים

כולנו מרגישים כי המטבח הישראלי כבר אינו חלל בעל חשיבות משנית . המטבח הוא בעל חשיבות עיצובית מכרעת בהשפעה על עיצוב החללים המקיפים אותו. המטבח הוא כרטיס הביקור של הבית ממש כמו חלל המגורים או הסלון. המטבח בנוי כחלל פתוח ויש לו אמירה דומיננטית. עיצוב מטבחים הוא תחום רציני שמאפשר לכם להתאים לא רק מראה יפה לחלל הבית אלא גם להתאים את כל הדקויות הפונקציונאליות המתאימות לשימושכם הייחודי. עיצוב מטבחים חשוב ומכריע עבור הקהל הישראלי- הישראלי מבקש מטבח מעוצב, פונקציונאלי, נוח לשימוש שהוא גם משוכלל גם חדשני ומתוכנן כראוי בהתאם לחלל הנתון ואופי המשתמשים בו.

בתחום עיצוב המטבחים שמענו לאחרונה על מגמה אקולוגית, על מטבחים שמאובזרים במסכי LCD , במעליות לכיורים, במחיצות הסתרה, משטחי עבודה הנעים על גבי מסילות ומגירות חשמליות. מבחינת עיצובית כולם מצודדי מראה ,נראים נוחים לשימוש. אך בעיקר קיימים בכולם המון פריטים ואביזרים שמעלים המון שאלות.

לפניכם מיתוסים הקשורים לעיצוב מטבחים:

"אי" מרכזי וגדול במרכז המטבח  המשמש כשולחן אוכל וכמשטח עבודה הוא הכרחי.

לא תמיד נכון.אי במרכז המטבח אמנם  משדרג ויזואלית את המטבח ונמצא מאוד נוח לשימוש, אך במקרים בהם  חלל המטבח קטן מארבעה מ"ר, אי עלול רק להכביד ולהפריע להתנהלות במטבח. אם אי הוא החלום שלכם מבחינת עיצוב המטבח בדקו קודם את גודל המטבח. גם בחללים קטנים ניתן להכניס  אי קטן שישמש כפינת אוכל בלבד, או לעצב מקום לישיבה בפינה החיצונית של השיש.

 עיצוב מטבחים נכון מחייב את "השילוש הקדוש"

נכוןבכל תכנון של  מטבח הכיור, הכיריים והמקרר אמורים להיות במיקום שיוצר שטח משולש. בין שלושת הקודקודים הללו מתבצעות כל עבודת המטבח הבישול, הניקיון - ובקיצור כל הפעולות שהופכות את החדר למטבח. בכדי להקל על העבודות צריך להקפיד ולמקם את כל השלושה סמוך זה לזה. ככל שהמרחק ביניהם גדול יותר, כך נפגעת יעילות העבודה.  

יש רק צד אחד המתאים למיקום מיקום נכון של מדיח הכלים.

לא. מבחינת עיצוב מטבחים מיקומו הנכון של מדיח הכלים נתון להרגלים שלכם. אין צד נכון יותר וצד שאינו נכון., מומלץ לבדוק שמיקום המדיח אינו מגביל את השימוש בחלקי הארונות כך שנוצרת מגבלה בשימוש בחלקי ארונות אחרים.

למשטחי עבודה קיים גובה סטנדרטי.

לא. את משטח העבודה יש להתאים לגובהו של המשתמש העיקרי במטבח. משטח עבודה נמוך מדי עלול לגרום לכאבי גב. פתרון אפשרי הוא ליצור הגבהה של ארונות המטבח ושל השיש שמעליהם בעזרת רגליות לארונות.

 

דלתות ארונות ניתן להחליף בכל עת.

טעות.  בעבר, כשרצינו לרענן את מראה המטבח, יכולנו להחליף את דלתות הארונות - הדלת הייתה מוחלפת בדגם חדש ומעודכן . קלות ההחלפה נעוצה במספר קטן יחסית של חומרים איתם שבהם נעשה שימוש בעיצוב המטבח. במטבחים של היום  כשדלתות המטבח עשויות בחלקן מזכוכית, נירוסטה, עץ עם נגיעות אלומיניום ועוד, חלק מצירי הארונות אינם יכולים לשאת את משקלן. לכן, כשאתם שוקלים החלפת הדלתות, בדקו את מידת החוזק של הצירים. 

עיצוב מטבחים: הכיריים מוצבים תמיד ליד החלון.

ממש לא. הרעיון כי מטבחים מעוצבים באופן שהכיריים  מוצבים ליד חלון, נעוץ ברצון לאוורר את הבית מריחות הבישול. אבל, קורה שמיקום זה יכול דווקא להשיג תוצאה הפוכה - הרוח שנכנסת מהחלון למעשה רק מפזרת את הריחות בחלל הבית. מומלץ  לבחון כל מקרה לגופו. 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009