פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
ארונות מטבח

ארונות מטבח

ג'וני בן נעים
פורסם: 03/06/09 10:52

מאמר זה שייך לקטגוריית ארונות מטבח

 

המטבח הוא הלב של הבית ברוב הבית. תמיד אפשר לשים לב שהמטבח מחובר לחלל האירוח של הבית, הסלון והמעבר בבית הוא בדרך כלל מן המטבח לסלון, מהסלון למטבח ולשאר חדרי הבית. אין זה פלא גם, במטבח מצוי המקרר ומצויים ארונות מטבח הטומנים בחובם אכול ודברים טעימים. וכך יוצא שהמבטח הוא מרכז הפעילות הביתית. בבוקר קמים ונפגשים כל בני הבית לארוחת הבוקר במטבח, בערב חוזרים לבית ונפגשים במטבח בני הבית לארוחת הערב. כשהמטבח מבולגן הבית שרוי באי סדר וזה מקרין על כל הסביבה וגם על התחושה הפנימית של יושבי הבית. בשביל להימנע מאי סדר כזה אפשר להשתמש וצריך להשתמש בצורה חכמה בארונות מטבח.

 

ארונות מטבח הם הכלי העיקרי שלנו להנהגת סדר ונקיון בסביבת המטבח.

 

מבנה ארונות המטבח הוא מאוד חשוב. המיקום של ארונות מטבח בסביבה חייב להיות נכון בהתאם לפונקציה שהוא בא לשרת. למשל, את מוצרי הנקיון בדרך כלל נמצא בארונות מטבח שמתחת לכיור, למה? כי שם זה הכי נוח. ארונות מטבח שתחת הכיור מאכלסים את השיפון, מערכת הניקוז של הכיור, מה שיוצר שם ריח לא נעים ואלו הם ארונות מטבח שאינם מתאימים לאיחסון של אוכל ועל כן עושים בהם שימוש אחר, מהו אותו שימוש? אחסון של מוצרי נקיון.

 

ארונות מטבח שאמורים לאחסן את הסירים וכלי הבישול הגדולים יותר, בדרך כלל יהיו קרובים לסביבת הכיור והגז, פשוט נוח יותר למקם אלו בארונות מטבח שליד הכיור.

 

כמו כן, כלי האירוח, מזגלות סכינים כפיות כפות וכן הלאה, אלו יאוחסנו במגירות שמצויות בארונות מטבח, ישנם ארונות מטבח מיוחדים עם מיני קרוסולות שמביאים למיקסום ניצול השטח. וכן הלאה.

 

ארונות מטבח הם ברוב המקרים שטחי האחסון הגדולים יותר שקיימים בבית. מבלי שנשים לב אנו עורמים בתוך ארונות מטבח המון ציוד וכלי מטבח שאינם עוד בשימוש. סיבוב קליל ומהיר בארונות מטבח שלנו יגלה לנו שאנו יכולים לזרוק המון ציוד ישן וחסר שימוש, או כמובן לתרום אותו, ובכל מקרה כך להרוויח עוד המון שטח אחסון. בשטח האחסון החדש שנוצר בארונות מטבח עלינו לאחסן את הכלים שנמצאים בשימוש פחות יותר בחלקים האחוריים של ארונות מטבח ואת הציוד שאמור להיות נגיש יותר בחלקים הקדמיים והזמינים יותר של ארונות מטבח. למשל, את כלי הפסח בדרך כלל נמצא בארונות מטבח בפינה רחוקה יותר כיוון שאלו באים בשימוש רק בתקופת הפסח.

 

חשוב לזכור שהמטבח הוא האיזור הכי פעיל בבית והכי מוצג לראווה. ארונות מטבח יכולים להגיע היום למחירים של עשרות אלפי שקלים ומטבחים מעוצבים להפליא קיימים בכל מקום. המטבח הוא גם המהות של הבית – שם אוכלים. גם בעבר המטבח היה למקום מפגש של בני הבית, אז כשלא היה בידוד טוב וקירור נאות סיבת המפגש היתה פשוט קיומו של התנור במטבח.
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009