פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
מעצבים ישראלים

מעצבים ישראלים הם בין היתר חוד החנית של הייצוא שלנו.

ג'וני בן נעים
פורסם: 09/06/09 15:32

מאמר זה שייך לקטגוריית מעצבים ישראלים

מעצבים ישראלים הם מעצבים נחשבים בכל העולם. כן אני מבין, הנרטיב היהודי אוהב לחבר משפטים כאלו אלו ואלו הישראלים הם הכי טובים בתחום כזה וכזה בעולם. אנחנו הכי טובים. תמיד הכי טובים. מכיר את הנרטיב הזה ובכל זאת לא מתבייש לומרמעצבים ישראלים הם מעצבים נחשבים בכל העולם.

 

כן כן אנו הישראלים מוכשרים בכל תחום וגם המעצבים ישראלים שלנו עושים חיל, הן בעיצובים שהם עושים פה בארץ והן בשל עיצובים מיוחדים שמעצבים ישראלים עושים בגולה.

 

מעצבים ישראלים לומדים לרוב בבתי ספר לעיצוב בישראל וחלקם מוסיפים ללמוד בכל מיני מכללות ואוניברסיטאות מיוחדת ברחבי העולם. עובדה זו מפרה את עבודתם של מעצבים ישראלים אלו שבאים בגמע עם מעצבים אחרים משאר מדינות עולם. מה שורה עם מעצבים ישראלים הוא שהם מאוד מחוברים לסצינה הישראלית וראים את זה בעבודות העיצוב שלהם בבתי הלקוחות שם מעצבים ישראלים השאירו את עבודתם. הסצינה הישראלית היא לא רק עניים של מה הולך עכשיו במגלדי נאמן או משהו כזה. אלא שמדבור בסצינה שהולכת עמוק עמוק להיסטוריה המשותפת של ישראלים ואפשר לראות את זה בעבודות של מעצבים ישראלים.

הצבא והלחימה הבלתי פוסקת בישראל על רק הסיכסוך הנצחי שלנו עם השכנים שלנו, השואה שעבר עמנו כוכל מיני מוטיבים תנכיים שאפשר לראות בעבודתם של מעצבים ישראלים. מה שקוראה עם מעצבים כאלו שיוצאים ללמוד בחול הוא שבמפגש עם אוכלוסיות זרות שאינן חולקות את אותו נרטיב ישראלי מאו דיומיננטי, מפגשים מסוג כזה מפרים את עבודתם מעצבים ישראלים ומפרים אותם להתהלך במחוזות טרם התהלכו בהם וללמוד אורחותיהם של אחרים בנוגע לעיצוב.

 

כשאנחנו מדברים על מעצבים ישראלים שנורא מחבורים לססצינה מסוימת חשוב שנפרק את זה ונסביר מה העניין וכל המאומה על שום מה. מעצבים ישראלים מכירים העדפות עיצוביות של בני עמם טוב יותר מאשר כל עם אחר. ובהבדלים אפשר לראות בקלות אם אנחנו מתחילים לשוטט בבתים בישראל. יש הבדלים ניכריפם בין בתים של כאלו שבאה מעדה אחת לבין בתים של כאלו שבאו מעדה אחתר ואםשר לראות את ההבדלים בקלות ולא צריך להיות מעצב פנים בשביל זה. רק עין טובה. עין טובה שמסוגלת לראות למה מעצבים ישראלים בחור ליצור עבודה כזו כך ועבודה אחרת באופן שונה. מה היה התמהיל של האסטטיקה מול הצרכים ההפונקציונאליים שהעיצוב של מעצבים ישראלים היה אמור לשמש באותה דירה.

 

אז בעצם כשאנחנו שולחים מעצבים ישראלים ללמוד בגולה, אפשר שהם ירחיבו ויעשירו עולמם הפנימי ועולמם המקצועי וכולנו נרוויח מזה ברמת עיצוב פנים הבית שלנו.

 

וכמובן שאל לנו לשכוח שמעצבים ישראלים מייצגים אותנו בגאווה רבה בכל מיני מסגרות כאלו של פרקטיקות לימוד איכותיות ומאוד נחשבות והם שם בחוד חנית הייצוא שלנו לעולם. שאפו למעצבים ישראלים שלנו.
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009