פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
עיצוב חדרי ילדים

עיצוב חדרי ילדים, הזדמנות ליצירה משותפת עם ילדינו.

ג'וני בן נעים
פורסם: 10/06/09 13:11

מאמר זה שייך לקטגוריית חדרי ילדים

עיצוב חדרי ילדים

עיצוב חדרי ילדים הוא עיסוק חביב למדי שאפשר לעסוק בו כמובן בסביבת הבית שלנו ועם הילדים שלנו שיטלו חלק בעיצוב חדרי ילדים. אומנם מלאכת עיצוב פנים היא מלאכתם של מקצוענים מלומדים אבל בכל זאת, כולנו ניחנו בחוש עיצובי כלשהו מי יותר ומי פחות וכולנו יכולים לעשות מאמץ בעיצוב חדרי ילדים שיש לנו בבית ולהנות מזה מכל מיני כיוונים. כמובן שהמכיוון של עיצוב חדרי ילדים. בסופו של דבר חדר מעוצב הוא חדר יפה יותר שנעים יותר לשהות בו ולהזמין אורחים וחברים להתארח בו. מכיוון אחר, העיסק בעיצוב חדרי ילדים יכול לזכות אותנו בזמן איכות עם הילדים שלנו, זמן איכות של יצירה אמיתית משותפת ומגבשת עם הילדים שלנו. על ידי עיצוב חדרי ילדים משותף אנחנו מחדדים יכולות אסטטיות אצל הילדים שלנו ונחשפים יותר לעולמו ולצורות החשיבה שלו. מה שבטוח הוא שבעת עיצבו חדרי ילדים עם הילדים שלנו אנחנו מוצאים מהם את המיטב ואת זוכים להצצה אל תוך עולמו הפנימי וזאת תוך כדי עיצוב חדרי ילדים והעלאת שאלות, העדפת דבר כזה על פני אחר ודיאלוג עם ילדינו להבנת ההעדפות האישיות של כך אחד ואחד.

וחוץ מכל יתרונות אלו בעיצוב חדרי ילדים משותף עם ילדינו, אנחנו גם מערבים את הילד שלנו בבנייה ועיצוב החדר וגורמים לו לחוש אחריות לאירגון החדר והסדר שבחדר ומרגילים אותו לעבוד בצורה מסודרת ומאורגנת ומדובר בשיעור חינוכי לכל החיים.

לא אחת אנו ממליצים להורים לשתף ולערב את ילדיהם בעיצוב חדרי ילדים או ליטול חלק בעיצוב שאר חלקי הבית ולשתפם כמובן בתחזוקה השוטפת של הבית. למהלכים הללו ערכים חינוכיים עד אין קץ. הילדים נוטלים חלק במאמץ המשפחתי המשותף ומרגישים חלק אחראי  בעל חובות בסביבת הבית ולא רק כאורח בעל זכויות בלבד. מעבר לכך, הילד שנוטל חלק בכל הפעולות הללו בסביבת הבית שלנו מתחיל לחוש אחריות גדולה וגם יצירתיות וישנן הרבה יוזמות שבאות מצד הילד מבלי שניסינו להפעיל אותו בכלל והוא רואה את כל הסביבה שלנו כמקום בו הוא יכול לפעול ולהוסיף יצירה וחן מתוך תוכו. הילדים זוכים לעצמאות באמצעות ההפעלות הללו.

אז מאוד מומלץ להתחיל בעיצוב חדרי ילדים בשיתוף הילדים. לשאול אותם בנוגע לאווירה שהם רוצים שתהיה בבית ולנסות להבין מהם מהו הכיוון הכללי של העיצוב של החדר ילדים שהם רוצים ולהתחיל לנתב משם. לפעמים נגלה שהילד שלנו הוא מעצב פנים לא קטן ועיצוב חדרי ילדים ממש קטן עליו ותכף הוא עובר הלאה ומתחיל לשטוח התוכנית העיצובית שלו בנוגע לשאר חלקי הבית וכולו חדוות עשייה ויצירה. וכל זאת בגלל שהצתנו בו את התחושה הנפלה שבעשייה הברוכה כדוגמת עיצוב חדרי ילדים, עשייה שבאה להטיב עם עצמנו, להשקיע מאמצים מעצמנו למען עצמנו ולמען הסביבה בה אנו חיים.  
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009