פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
פרגולות

פרגולות בסביבת החצר שלנו.

ג'וני בן נעים
פורסם: 10/06/09 17:39

מאמר זה שייך לקטגוריית פרגולות

פרגולות

 

פרגולות רבות מצויות בסביבת חצרות פרטיות בכל הארץ. הפרגולות הם פינת חמדה נאותה ביותר בחצר שלנו ובסביבת הפרגולות בני המשפחה מתכנסים בינם לבין עצמם או עם החברים שלהם ומבלים זמן איכות בחצר. הפרגולות מאוד מאוד נוחות לברביקיו ולכל צורת אירוח בה יותר נוח לנו ונעים להיות חוסים תחת הפרגולות.

אז באמת הפרגולות משדרגות חצרות רבות ומהוות מרכז בילוי משפחתי בחצר וחצרות רבות חזרו לפעילות רק מאז הוצבו בהן פרגולות.

 

יש כמה דברים מאוד חשובים שצריך לקחת בחשבון עת אנו בונים פרגולות.

ראשית חשוב המיקום של הפרגולות. אפשר למקם את הפרגולות בסופו של דבר בכל מקום שנרצה אבל למה שלא נעשה את זה בצורה חכמה? ראשית כדאי שנגדיר את התפקיד של הפרגולות בחצר שלנו. מי שרואה עצמו משתמש בפרגולות בעיקר בשביל אירועי ברביקיו נאמר, אזי שהוא ירצה את הפרגולות קרובות לסביבת המטבח או אל הגישה למטבח וכמובן שהוא ירצה את הפרגולות קרובות יותר למנגל. מצד שני אולי בכלל השיקולים של מיקום הפרגולות אמור להיות שיקול של שמש וגשם ומתי ומאיזה כיוון יש רוח טובה יותר. גם אלו אנחנו צריכים להתחשב בהם כשיקולים של ממש עת אנו רוצים לבנות פרגולות.

השיקולים האלו מאוד קריטיים כיוון שמטרת הפרגולות היא יצירת פינה חמה בסביבת החצר שלנו. פינה שהיא אידיאלית להתכנס תחתיה ולארח בחסותה את האורחים שלנו, לכן מאוד חשוב המיקום שלה. במקומות אחרים אני יודע שהפרגולות אינן אלא לנוי. לפרגולות מראה מאוד נעים של עץ וישנן פרגולות מאוד מאוד אומנותיות בצורה בה הן בנויות והן אכן רהיט בעל נוי רב וחן רב. אז גם לאלו נאמר שהמיקום הוא קריטי, וכדאי שהמיקום של הפרגולות יהיה מפתיע, כלומר, שהמיקום של הפרגולות יוסיף עניין לחצר, אם יש לנו חצר מאוד רחבה וגדולה אנחנו נרצה שהפרגולות שהצבנו בחצר יהיו לפינה בפני עצמה בחצר שלנו, פינת הפרגולות.

 

הפרגולות גם יכולות להיות גבוהות ולהוסיף הרבה עניין לחצר. כמו כן, כל חצר שלוקה מעט בשיעמום עיצובי ואין בה שום חן של ממש, אפשר לשפר זאת ולשדרג המראה העיצובי שלה על ידי בניית פרגולות מעץ עבה נאמר, עץ שהוא כביכול לא מהוקצע ונראה כאילו זה עתה חוטב העצים הביא אותו מן היער העמוק. מבנה כזה של פרגולות עם מראה כזה כבד של עץ יכול להוסיף המון עניין וטבע לתוך החצר שלנו. כל השיקולים האלו הם שיקולים שחכם מאוד לשקול אותם לפני שאנחנו בונים פרגולות. כולנו יודעים מהםן פרגולות ולפעמים ממהרים מידי כשאנו באים לבנות אותם כי במחשבה שלנו כל העניין בפרגולות הוא לשבת תחתיהן ולחסות בצילן עת אנו יושבים עם אורחים או עם בני משפחה. אבל אם אנחנו יכולים להשיג את כל האמור לעיל בעודנו בונים את הפרגולות למה שלא ננצל זאת?
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009