פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
עיצוב רהיטים

עיצוב רהיטים ותקנות שונות.

ג'וני בן נעים
פורסם: 11/06/09 18:02

מאמר זה שייך לקטגוריית עיצוב רהיטים

עיצוב רהיטים הוא התהליך בו לוקחים את העץ או את המתכת ומשנים את צורתם בהתאם לרהיט אותו אנו מבקשים לבנות. אז אומנם בנייה של פלטת עץ על ארבע רגליים היא איננה עיצוב רהיטים, אבל בחירת הצבעים של השולחן, בחירת החומרים של השולחן והגימורים והפירזולים מסביב, כל אלו כבר מתקפלים תחת התחום שנקרא עיצוב רהיטים.

 

עיצוב רהיטים הוא תחום של מקצוענים. לא קל אחד יכול, ולא חשוב כמה חוש עיצובי טוב יש לו, לעצב רהיטים. יש הרבה מה ללמוד בתחום וישנם המון מסלולי לימוד במכללות השונות, הן המקצועיות והן העיוניות.

 

בשביל לעסוק בעיצוב רהיטים אתה צריך הבנה מעמיקה בתחום של רהיטים ובתחום של עיצוב פנים. מעצבי הרהיטים העוסקים בעיצוב רהיטים מתכננים מודלים חדשים של רהיטים שבסופו של דבר עתידים להימכר בחנויות. העוסקים בתחום עיצוב רהיטים חייבים לקחת בחשבון את התוצאה הסופית של התהליך שהם עושים. איך יראה המוצר בסופו של דבר, ואיזה סוג של שימוש יעשה בו הלקוח הסופי. בהתאם לכל אלו, ותוך כדי קביעה של מטרה טרם תחילת עיצוב רהיטים, יבחר מעצב הרהיטים את הצורה המתאימה ביותר לרהיט אותו הוא מתכנן, כמו כן הוא יתחשב בסביבה ובצורת השימוש של הרהיט אותו הוא מעצב ובהתאם יבחר את הצבעים שלו, ואת החומרים ממנו יכין את הרהיט החדש, והכל במטרה שהרהיט החדשה יתאים לסביבה בה יוטמע והחומרים ממנו הוא עשוי יהיו האידאליים.

 

כמובן שאי אפשר להחיל העקרונות הנ"ל על כל מעצב רהיטים שעוסק בעיצוב רהיטים. מה גם שלא מעט מעצבי רהיטים בכלל מחשבים עצמם ואת עבודתם כאומנות ובהתאם העיצובים שלהם מבלי להתחשב בלקוח סופי כלשהו.

 

כשאנו עוסקים בעיצוב רהיטים שאמורים להימכר לשוק הרחב בחנויות הרהיטים, אז שאנו מוגבלים לכל מיני תקנים שונים בהתאם למדינה בה אנו פועלים וזאת בשביל שנייצר רהיט שהוא בטוח לשימוש ולא מהווה סכנה כלשהי למשתמשים בו.

 

כשאנו מדברים על בטיחות שחייבת להילקח בחשבון עת אנו עוסקים בעיצוב רהיטים אזי כדאי שנדע מיהו הבן אדם שעתיד לשבת על הכיסא אותו אנו מעצבים למשל, מה המשקל שלו, מה הגובה שלו וכן הלאה.

ברוב המקרים החוקים מדברים על גוף ממוצע ועל פיו נקבעים התקנים השונים לעיצוב רהיטים.

 

כשאנו מדברים על בטיחות שחייבת להילקח בחשבון עת אנו עוסקים בעיצוב רהיטים לתינוקות אזי שכאן יש עוד יותר חוקים ולאמנטים שצריך להתחשב בהם, ואלו יכולים להתחיל אפילו ברמת סוג הצבע בו צבענו את הרהיט והאם הוא רעיל לשאיפה או לבליעה חלילה.

 

עיצוב רהיטים לילדים דורש להתחשב בעוד המון מאפיינים שונים ובפרט ברהיטים שמתקפלים. שם יש המון סכנה לילדים והעוסקים בעיצוב רהיטים אלו תמיד שמים להם במעלה הראשונה, ראשית לפתור את עניין הבטיחות ורק אז להתעסק במראה הרהיט וכן הלאה.  
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009