פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
מטבחים

מטבחים דורשים תכנונים נכונים

ג'וני בן נעים
פורסם: 22/06/09 13:09

מאמר זה שייך לקטגוריית מטבחים

כיצד נתכנן נכון את מטבחים שלנו? מטבחים תמיד מורכבים ממספר חלקים ואזורים מאוד ברורים. איזור התנור, איזור הכיורים, איזור המקרר, ארונות, קולטי אדים, משטחי עבודה ומדיח כלים.

מיקום כל איזור וכל חלק אמור להיעשות על פי השימוש ועל פי ההרגלים שלנו מטבחים שלנו. ממשפחה למשפחה מיקומי הפריטים שלנו במטבחים והאזורים השונים אמורים להשתנות. וגם כאן כדאי שניתן את הדעת היטב וזאת בשביל שהמטבחים החדש שלנו ישרת אותנו ביעילות גמורה.
 
ראשית עלינו לחשב את עומס העבודה מטבחים שלנו אמורים לדעת לספוג. בבית בו יש משפחה עם זאטוטים למכביר אזי מטבחים שלנו יהיו בשימוש רב לאורך שעות היממה כולה, ויהיו לנו הרבה כלים בשימוש חוזר, והרבה אנשים יהיו נוכחים מטבחים באותה שעה. מטבחים כזה צריך אזורי אכילה נרחבים יותר ונוחים יותר, מטבחים כזה נדרש מטבחים רבים בשביל לאחסן את כל הכלים, והמכשירים השונים צריכים להיות ממוקמים באופן כזה שיהיה קל לנו ולילדינו לעשות בהם שימוש, למשל אם יש לנו ילדים שעושים שימוש במיקרוגל, אז כדאי שנמקם אותו בגובה המתאים, ולידו נמקם את הצלחות המתאימות וכן הלאה, עלינו לאפשר לבני ביתנו להתמצא בסביבת המטבחים בקלות מבלי "להפוך" את כל המטבחים בעודם מחפשים את הצלחת, ומבלי לסכן אותם בעודם מטפסים על כסא כלשהו בניסיון לפתוח דלת של ארון כלשהו.
 
כמה אנו נוהגים לארח? כמה אנו נוהגים לבשל? בבתים מסוימים המטבחים פעיל ומייצר לפחות תשע מנות ביום לפי חישוב של 3 נפשות שסועדות בוקר צהריים וערב. במטבחים כזה אנחנו נרצה שהכיור יהיה קרוב לתנור, ואנחנו רוצים שהמקרר יהיה קרוב למשטחי העבודה. ומשטחי העבודה צריכים להיות רחבים ונוחים להכיל בסביבתם את כל מה שדרוש לנו עת אנו מבשלים. ואם אנחנו גם מארחים הרבה בביתנו אזי שנרצה מטבחים שקל להגיע ממנו אל השולחן עליו אנו סועדים וגם בכיוון השני, שקל לפנות לתוכו כלים עת סיימנו סעודתנו.
 
ארונות מטבחים כדאי שנבנה בהתאם לכמות הכלים שאנחנו מאחסנים והתדירות בה אנו עושים שימוש בכלים מיוחדים אשר ברשותנו או לא. בהתאם אנחנו נוסיף יותר ארונות על חשבון פריטי מטבחים אחרים ולהפך.
 
זיכרו, אנו רוצים מטבחים יפה ואופה. אנחנו בהחלט רוצים מטבחים עם אמירה עיצובית ברורה ויפה, ואנחנו גם לא מוכנים לוותר על הפונקציונאליות של המטבחים שלנו והנוחיות שלו. וכיון שהמטבחים מאוד יקר ואמור לשרת אותנו נאמנה למשך שנים ארוכות אזי שנרצה לקנות את המטבחים שלנו בלב בטוח ושלם עם בחירתנו. על כן חשוב שנכנס כל בני המשפחה שלנו ונעלה בפניהם השאלות הנכונות ויחד נבחר את המטבחים שלנו בו כולנו נשמח לשהות ולעבוד. 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009