פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים חולש על כל חלקי המטבח ועיצוב מטבחים שנחיל במטבח שלנו עלול להכתיב לנו את סוגי העץ השונים בהם נעשה שימוש במטבח שלנו.

ג'וני בן נעים
פורסם: 22/06/09 13:16

מאמר זה שייך לקטגוריית עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים חולש על כל חלקי המטבח ועיצוב מטבחים שנחיל במטבח שלנו עלול להכתיב לנו את סוגי העץ השונים בהם נעשה שימוש במטבח שלנו.

 
נדבר מעט על עיצוב מטבחים וסגנונות שונים של מטבחים שמיושמים היום בבתים. מטבחים כמו כל דבר אחר, גם הם נתונים לרחשי אופנה שמשתנים מעת לעת וממקום למקום. כמובן שכשמדובר במטבח שאנו בונים בביתנו אנחנו לא נרצה להחליט החלטה פזיזה ואנחנו כמובן לא נרצה להחליף את המטבח שלנו בהתאם לרחשי האופנה של עיצוב מטבחים המשתנים תדיר. כך שההחלטה על עיצוב המטבח שאנו רוצים בביתנו היא החלטה חשובה מאוד ויש לתת עליה את הדעת במלוא הרצינות. אנחנו לא ניתן כאן טיפים בנוגע למהי הבחירה הנכונה. אין בחירה נכונה אובייקטיבית. בסופו של דבר מדובר בהעדפה אישית של בני הבית. אנחנו רק נגיד שצריך למקד את הלבטים שלנו לשתי קטגוריות שונות של עיצוב מטבחים, האחת הם המטבחים המודרניזם של ימינו, והשנייה היא כמובן המטבחים הקלאסים, המסורתיים. ברגע שהחלטנו אם אנחנו מעדיפים את המטבח המודרני על פני הקלאסי או להיפך אזי שעשינו חצי עבודה ומכאן הלאה נצטרך לבחור את נושא המטבח, הצבע השולט בו או סכימת הצבעים וסוגי החומרים.
 
כמובן שיש מי שיעשה עירובוב של כמה נושאים בעיצוב מטבחים ואפשר גם שיעשה הכלאה במטבח שלו בין מודרני לקלאסי. אנחנו לא ניכנס לכל מיני סוגים שונים של עיצוב מטבחים מורכבים שכאלו וננסה להתמקד בעיקר בעיצוב מטבחים השכיח ביותר בשוק כפי שידוע לנו.
 
נבחר בשני סוגים עיקריים של סגנונות מבטח. האחד שייך לקבוצת המטבחים הקלאסיים והשני שייך לקבוצת המטבחים המודרנים.
נדבר על סגנון מטבח היי טק, וסגנון מבטח כפרי.

סגנון מטבח כפרי

במטבחים הכפריים יש דגש חזק מאוד על יצירת אווירה מאוד מסוימת, אווירה מאוד מאוד ביתית, אווירה מאוד מזמינה ומשמחת. הרבה אור יהיה במטבחים הכפריים ורוב הצבעים יהיו בהירים ותמיד יהיו בסביבת גווני החום הלבן ואופוויט. הארונות יהיו צבועים אף המון וישלבו זכוכית. אנחנו נמצא בסביבת המטבח הרבה מדפים מעוטרים ומסוגננים והרבה שימוש בעץ ובחומרים טבעיים. האווירה הכפרית של המטבח היא אווירה של פשטות כאשר התמהיל שבין האסטטיקה לבין הפונקציונאליות הוא התמהיל המדויק. כלומר, במטבח הכפרי יש שימת לב ודגש על כל האלמנטים האסטטיים והם חשובים, אבל הם לא באים על חשבון או לפני הפונקציונאליות שחייבת להיות ממומשת לגמרי במטבח הכפרי. אפשר לומר שהמטבח הכפרי יהיה מועדף יותר על המשפחה המבשלת והעושה שימוש רב במטבח שלהם.

סגנון מטבח היי טק 

הרבה ניחוחות של תעשייה וארבניות יש במטבחים אלו. הסגנון שלהם בדרך כלל ממומש בקווים נקיים ובהירים וישתדלו להימנע מצבעים חזקים ומכל מה שעלול לפגום באווירה של חלל גדול ואווירה של סטריליות מסוימת או קידמה. על כן יעשו שימוש בעיקר בצבעים בהירים וצבעי מתכת שונים שמעניקים למטבח את התחושה של החדשנות. כאן למשל, בשונה מסגנון המטבח הכפרי, אפשר לראות העדפה כלשהי לאסטטיות על פני הפונקציונאליות. אם במטבח הכפרי דיברנו על צבעים חמים ואוירה של חמימות, הרי שבמטבח ההי טק נשתמש בצבעים קרים והאווירה של הניקיון והסטריליות תהיה חזקה מהאווירה הביתית והחמימה.

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009