פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
נגריות

נגריות ובטיחות

ג'וני בן נעים
פורסם: 25/06/09 14:25

מאמר זה שייך לקטגוריית נגריות

 

נגריות הן מקום מסוכן וחשוב מאוד להפקיד על כללי בטיחות. בסביבת הנגריות עובדים עם מכשירי חיתוך רבים הדורשים מיומנות מקצועית להפעלתם. מכשירים אלו שעובדים בצורה שוטפת בנגריות עובדים במקביל ומרעישים באופן כזה שלפעמים אנו עלולים למצוא עצמנו מניחים יד או נשענים על מכונה שאנו כלל לא יודעים שהיא עובדת ממש ברגעים אלו וזאת כיוון שהרעש שלה נבלע בתוך הרעש הכללי של הנגריה. לכן חשוב מאוד לשמור על כללי בטיחות אפילו אם אנו לא עובדים בנגריות ורק מבקרים שם.
 
להלן כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון אם יוצא לנו לעבוד בנגריות:
-          לפני שאתה מתחיל לחתוך משהו בנגריות חשוב מאוד לתכנן את מהלך החיתוך ולראות שיש לנו מקום לבצע אותו כמו שצריך וגם השארית מן העץ שתיפול באופן כזה שלא יסכן אותו ולא יחשוף אותנו קרוב מידי לסכין. חשוב מאוד לעשות זאת בטרם כל חיתוך, כך נצליח לשמור על האצבעות שלנו וגם על גזירי העץ.
-          חשוב מאוד שהנגריות תהיינה נקיות. נגריות מבורדקות מזמינות את הפציעות ואת המפגעים הבטיחותיים ואל לנו להתהלך בתוך העירבוביה אלא שנעדיף להתהלך בנגריות מסודרות וכך ממילא יהיה לנו נעים יותר בעבודתנו ממילא גם נעבוד בסביבה בטוחה יותר.
-          שים לב, העבודה בנגריות דורשת ריכוז גבוה מאוד וריכוז אך ורק בעבודה המבוצעת. יש לא מעט מקרים בהם אנשים איבדו אצבעות וידיים שלמות תחת המסורים השונים, וסביר להניח שהיו אלו אנשים שפשוט לא היו מרוכזים עת ביצעו את החיתוך המדובר. אז התרכז אך ורק בפעולה אחת שאתה עושה ועדיף לא לשמוע מוסיקה במקביל ובטח שלא כדאי שנעבוד עם טלויזיה פתוחה ברקע.
-          שים לב, גם בנגריות יאמרו לך תמיד שהחיפזון הוא מן השטן ועבודה חפוזה היא עבודה שמזמנת מוצר סופי באיכות ירודה וזאת במקרה הטוב, במקרה הפחות טוב עבודה חפוזה יכול להסתיים בחדר המיון.
-          חיתוך של עץ עם הכלים הנכונים בנגריות אמור להתבצע בצורה חלקה ללא כל מיני קשיים לא ברורים. אם בכל אנו מרגישים קושי עת אנו חותכים את העץ אז פשוט נעצור ונבדוק מהו הקושי. המחשבה שאם זה לא הולך בכוח אז זה ילך ביותר כוח זו מחשבה וגישה רצחנית בנגריות.
-          מיגון ולבוש נכון הוא קריטי בנגריות. חשוב מאוד להרכיב משקפיים למען נמנע מכל מיני שבבי עץ שעלולים להיות ניתזים אל ארובות העין שלנו וחושב מאוד שיהיו לנו אטמי אוזניים וזאת בשל הרעש הגדול של המכונות השונות שתמיד עובדות במקביל בנגריות, כמו כן, בהנחה שאנו עוסקים בחיתוך ונמצאים בסביבה מלאת אבק ושבבי עץ כדאי מאוד שנשמור על דרכי הנשימה שלנו באמצעות פילטר כלשהו שרק באמצעותו ננשום עת אנו נמצאים באותו איזור קשה לנשימה.
-          סכינים שונים בנגריות ימשיכו לעבוד מעט גם לאחר שכיבינו אותם. חשוב מאוד לתת להם לסיים מלאכתם ולדעת שגם אם אינם מחוברים לחשמל, עדיין ביכולתם לפצוע בצורה חמורה. 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009