פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
פרזול

פרזול

מיכאל
פורסם: 05/07/09 11:20

מאמר זה שייך לקטגוריית פרזול

 

פרזול
 
מה משמעות ה פרזול? פרזול הוא יעד ואמונה באיכות. כל מטבח מאופיין בארונות מטבח בעיצובים שונים וכן בחדרי אמבטיה עם אריחי אמבטיה וארונות אמבטיה כאשר הכל פחות או יותר ידוע. עד כאן הכל טוב ויפה אולם ה פרזול נותן כאן טעם מיוחד וייחודי בעיצוב.
אולמי התצוגה של החברות הגדולות מבליטות את הטעם האישי של כל חברה במוצרי ה פרזול שלה. מוצרי ה פרזול של כל חברת רהיטים או מטבחים או חברות שעוסקות בריצוף ואמבט הם ספינת הדגל שלהם. מוצרי פרזול באים עם גימורים שונים אם ניקח את המטבח הפח והמכסה של הכיור הם מוצרי פרזול שהושקעה בהם מחשבה רבה אין דבר זניח מבחינתו של מעצב החברה שעוסק רוב יומו במחשבה ליצור מוצרים יפים בטעם אומנותי שיעלו על המתחרים. ידיות הדלתות וכן מסגרות החלונות וכן ידיות המגירות הם אלמנטים בולטים בבית שזוכים למיטב סגנונות העיצוב וההשקעה בהם רבה לעומת אלמנטים חבויים בבית. למשל הצירים שעל הדלתות והחלונות אינם אלמנטים של עיצוב אלא של פרזול בלבד.
נושא פרזול קשור הקשר חזק לעיצוב ולאומנות העיצוב. פרזול הוא אפוא אומנות העיצוב בברזל. בעבר העיצוב בברזל היה מלאכה מורכבת ועדינה שנעשתה בידי חרשים. כיום החרשים הם מעצבי ה פרזול בחברות הגדולות, שהם מהנדסי החברות שעובדים עם חומרים שונים. התמחות בסוגי החומרים השונים היא מלאכת אומנות מיוחדת שאיננה נפוצה ומצריכה לימוד רבה והתמחות רבה בתחום הנידון. חברות רבות מתארגנות לפי מה שהמעצבים שלהם מוציאים מתחת ידם לשוק בתחום מוצרי ה פרזול. מוצרי ה פרזול דורשים עבודת עיצוב עדינה ומהווים אלמנט ייחודי בולט ורווי תחרות, הצרכן איננו מסתפק במוצרי ה פרזול הישנים ומחפש כל פעם סל חדש ומרענן של מוצרי פרזול, סל ייחודי ומיוחד של מוצרי פרזול שונים בצורות ובגדלים שונים.
כיום רוב חברות הרהיטים והמוצרים לבית מייחדות חלק מיוחד בחברה למוצרי פרזול או לחילופין מייבאות את מוצרי הפרזול מחו"ל מפירמה מוכרת. מעצבי פנים כיום מייחדים מחשבה רבה למקומם של מוצרי ה פרזול בבית ולצורתם הייחודית. אלמנט ה פרזול יוצר דבר חדש בבית הניגוד לשאר האלמנטים שמעצב הפנים יזיז אותם ימינה או שמאלה וייצור מראה אופטי חדש, כאן הדבר הוא שונה, כאן אלמנט ה פרזול הוא חדשני ביותר ונחשב לעוד יצירת אומנות בבית.
ללא ספק חברות ששמות דגש על ייחודיות מוצרי ה פרזול שלהם ולא תופסות את העניין כמו שאומרים, הם יישארו מאחור. העולם המודרני והתחרות הקשה בין החברות מחייבת חשיבה יצירתית וחדשנות בתחום מוצרי ה פרזול ללא ספק ומי שלא ממציא את עצמו מחדש נשאר מאחור וזה מעשה נדוש לעייפה של יום ביומו. רוב החברות כיום מכשירות ומעסיקות מהנדסים שמומחים בכל תחום שבו החברה עוסקת ומעמידה לרשותם את כל האמצעים האפשריים להתפתחות וליצירתיות בכל נושא שהוא, זה למעשה מודל ההצלחה כאשר שמים דגש בעניינים טכניים ובאלמנטים שחשובים לפיתוח מוצרים חדשניים ולהופעה בקדמת השוק עם המוצרים הללו במטרה לגבור על המתחרים. 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009