פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
דלתות

דלתות

ג'וני בן נעים
פורסם: 05/07/09 16:18

מאמר זה שייך לקטגוריית דלתות

 

דלתות הן רהיטים מאוד מיוחדים. כל כך מיוחדים שאנו לא נותנים את הדעת בכלל על הדלתות שנמצאות סביבנו בכל מקום ובכל חלל בו אנו נמצאים ואנו אפילו לא שמים לב לדלתות אותם אנו עוברים אולי עשרות פעמים במהלך יום רגיל וכל זאת מבלי לתהות מעולם על הרהיט המאוד מיוחד הזה, שיותר משהוא רהיט הוא סוג שלמהות והדלתות נמצאות איתנו כנראה למן הרגע שבו האדם החל לבנות את החללים בהם הוא חי מארב עקירות. מי יודע, אולי כבר בימי המערה הייתה דלת שסוגרת על המערה. בכל מקרה, דלתות נמצאות בכל מקום והן נועדו להרחיק זרים בלתי רצויים  מביתנו, לספק לנו פרטיות וכמובן להרחיק רוחות וגשמים וכן הלאה.
 
כשאנו אומר דלתות כמהות אני כמובן מדבר על הדלת המטפורית, אותה הזדמנות זמינה לאדם פתאום לעשות דבר מה מסוים שעד כה לא שפר עליו מזלו לעשות, או להיכנס ממש למקום מסוים טרם הצליח להגיע למעמד שכזה, במצב כזה אנו אומרים "נפתחו לו הדלתות" ולזאת אני מתכוון באומרי דלתות כמהות. בכל מקרה, במאמר זה נעסוק בדלתות ולא בדלתות מהותיות תיאורטיות אלא בדלתות אמיתיות איתן אנו סוגרים את הבית שלנו מפני פורצים ובכלל.
 
אז באמת דלתות זה עולם ומלואו, עולם בפני עצמו ובאמת אפשר לראות היום הרבה עסקים שמוכרים ומתמחים אך ורק בדלתות ואין זה מפתיע כי באמת יש המון סוגים של דלתות כל סוג משמש למטרה אחרת, מצד שני ישנם דלתות שמשמות לשתי מטרות ובנויות בהתאם ואין זה מובן מאליו כלל ועיקר שהיום אפשר בקלות למצוא דלתות שהן גם מעוצבות והן גם מאובטחות. אז באמת היום אפשר למצוא כל סוג של דלת ודלתות שנרצה ואפילו, אפשר לראות כניסה חזקה מאוד של כל מאפייני הבית החכם לעולם הדלתות הביתיות אפילו, והיום בקלות אפשר לראות בתים שעושים שימוש בדלתות חכמות בבתים פרטיים. אפשר לראות דלתות שנפתחות על ידי קוד, דלתות שנפתחות על ידי כרטיס מגנטי, והחידושים האחרונים כל מיני מנגנוני פתיחה ביומטריים ומנגנוני פתיחה באמצעות המכשיר הסלולארי, מחייגים מספר והדלתות נפתחות. נחמד לא? אין גבול לחידושים ולהמצאות וגם עולם הדלתות חווה כל אלו כחלק ממגמת הבית החכם שהולכת ומשתלטת על כל פריטי הריהוט השונים ובאמת כמו שאפשר היום לפתוח שערים ותריסים באמצעות כל מיני שלטים רחוקים, כך גם עם הדלתות, ולא רק זאת, במקומות מסוימים אפשר אפילו להגביל תנועה של אנשים לחללים מסוימים בסביבת אותו מבנה וזאת באמצעות דלתות שיודעות מי הוא זה אשר מנסה לעבור בשעריהן ומאפשרות לו המעבר או לא מאפשרות, ובכל מקרה מתעדות כל ההתרחשות, וזאת בלי שום עזרה אנושית. 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009