פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
כיסאות

כיסאות הם הרבה יותר חשובים ממה שאנו מסוגלים לחשוב.

ג'וני בן נעים
פורסם: 06/08/09 08:01

מאמר זה שייך לקטגוריית כיסאות

 

כיסאות ארגונומיים הופכים מיום ליום לפריט ריהוט נדרש ביותר, כל זאת בעוד שהמודעות לבריאות הגב ביחס לעבודה ממושכת ממול מחשב הולכת וגוברת גם היא. האדם הממוצע בימינו מוצא עצמו יושב על כיסאות לאורך רוב שעות היממה וזה כבר יודע השפעתם של כיסאות לא טובים, השפעה שלילית בטווח הקצר ואף חמור מכך השפעה שלילית בטווח הארוך, והוא לא מוכן עוד לשבת על כיסאות שאינם מטיבים עימו.

כל מה אנו מדברים כשאנו מדברים על כיסאות ארגונומיים, כנראה שברוב המקרים אנו נדבר על כיסאות משרד, ובכל מקרה כיסאות עבודה, לרוב כיסאות אשר משמשים אותנו במך שעות רבות לישיבה רצופה. אלו הכיסאות למעשה צריכים לספק לגוף שלנו תמיכה מלאה, על כל החלקים החשובים כמו הגב וכמו הירכיים וכן הלאה, ולמעשה, כיסאות טובים הם כאלו שאנו כמו לא מרגישים את הישיבה עליהם. כלומר, לא מרגישים את הגוף שלנו כואב ותפוס לאחר ישיבה ממושכת עליהם.

ולמעשה, ההשפעה של כיסאות טובים היא השפעה הרבה יותר רחבה משאנו חושבים בדרך כלל.
ישיבה על כיסאות ארגונומיים טובים יכולה ממש להקל על העבודה שלנו ובסופו של דבר ממש להשפיע על השורה התחתונה, כלומר, עבודה על כיסאות טובים, כאלו שנוחים לנו כאלו שאנו לא מרגישים את הישיבה עליהם בסופו של דבר הופכת אותנו ליותר יצרניים, קלים יותר להתרכז ולהתמקד בעבודה שלנו ולא מוטרדים מיצירי גוף כואבים ומיוסרים.

וזוהי השפעה לטווח הקצר, כלומר, השפעה שאת פירותיה אנו נרגיש מיד ביום הראשון והשני וכן הלאה למן הרגע בו החלפנו הכיסאות הישנים ורכשנו כיסאות חדשים וטובים יותר, בריאים יותר.

אבל אפשר לומר בהחלט שדווקא ההשפעה לטווח הארוך היא המעניינת יותר, שכן ישיבה ממושכת על כיסאות לא בריאים , כאלו שלא מספקים לגב שלנו את התמיכה הראויה בסופו של דבר תעלה לנו בבריאות הגב שלנו. והיכן שחסכנו כמה שקלים על כיסאות זולים יותר, אנו נשלם בכאב וסבל של בעיות גב ובסופו של דבר גם בכסף שנבזבז על בריאות הגב שלנו.

הדברים האמורים לעיל על כיסאות כנראה שאינם מחדשים לאיש, אותה אמת נכונה היא גם בנוגע למזרונים שעליהם אנו ישנים והכל יודעים ומבינים שאת הגוף שלנו יש לערסל בצורה הבריאה ביותר. אז מהו שמושך אנשים לרכוש כיסאות פחות טובים, כאלו שאינם לוקחים בחשבון את בריאות הגב, ואגב, כאלו שממילא עם הזמן, ולא מספיק זמן, יתבלו ויהפכו לכיסאות בלתי ראויים אפילו למראית עין? אז כמובן שהתשובה המיידית היא חסכון של כסף. מה גם שברוב המקרים אנו יושבים על כיסאות משרד שלא אנו רכשנו ומישהו אחר ביצע כל השיקולים הנ"ל והגיע למסקנות הפחות הטובות.

אבל כאן אנו מדברים על התפוקה שלנו בטווח הקצר, הנוחות שלנו בטווח הקצר ובעיקר בריאות הגב שלנו לטווח ארוך. כדאי שנתעקש ונדרוש כיסאות בריאים יותר עבורנו.

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009