פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
ספריות

ספריות

ג'וני בן נעים
פורסם: 06/08/09 08:58

מאמר זה שייך לקטגוריית ספריות

ספריות בבית שלנו ללא ספק עושות לא מעט השפעה על האווירה בבית וזאת מכמה כיוונים וכמה סיבות. ראשית ספריות הן פריטי ריהוט מאוד מעניין שכן הן ממלאות מקום רב ונכבד בנוף החדרים השונים המאכלסים ספריות, ושנית, יש משהו מאוד יוקרתי, מאוד מעודן בנוכחות של ספריות בסביבת החדר שכן אותן ספריות על כל המאכלס אותן הם מעידות קצת על רוחב אופקים, על משהו שמעבר לחיים ולשגרה הרגילה של הסביבה הביתית, יש משהו מאוד קלאסי  באותן ספריות עמוסות ספרים ופריטי אומנות שונים וכן הלאה, כל מה שהוא בבחינת מותרות בחיים שלנו, מה שהוא מעבר לפרנסה וללחם שאחריו אנו רודפים כל הזמן, ספריות בחדר הם כמו תזכורת לכל אלו, שהחיים חייבים להכיל בתוכם מעט יותר מן המרדף האינסופי אחר הפרנסה, מן ההתעסקות הבלתי פוסקת בעולם החומר. קצת רוח. אולי הרבה רוח. קימה מן הספה אל ספריות היא זו שכמו אומרת אנו רוצים עוד, רוצים יותר, וספריות נאות עושות חשק לאכלס אותן בעוד ועוד ספרים טובים, כאלו שעושים לנו חשק לקום אל הספרייה שלנו ולשלוף ספר ולהתפנק על הספה שלנו לצילן סל ספריות.


כל אלו כמובן הם ספריות פשוטות נאמר, ספריות רגילות, כאלו שלכולנו יש בסביבת חדר העבודה או הסלון שלנו, אבל יש גם את אותן ספריות תמירות עמוסות ספרים, כאלו שאנו נמצא בביתו של משורר, בביתו של חוקר מדע, בביתו של תלמיד חכם יהודי לחמדן מופלג, כאלו שהמעמד מולן כמו מכה בנו איזו יראת כבוד, איזה עמידה מהוססה בפה מהוסה אל מול העולם ומלואו אשר ודאי מבצבץ בינות הספרים השונים  המונחים ומאוכלסים בספריות אלו.


אז אכן אנו נמצאים בפורטל רהיטים כרגע ואין לנו הכלים לדבר אלא על רהיטים, אז באמת כשאנו מדברים על ספריות כפריטי ריהוט שיש להם כוח עיצובי אי אפשר להתעלם מהתוכן של הספריות שהוא גם יש לו חשיבות רבה בעיצוב הבית שלנו ולא משנה אם אנו קוראים או לא קוראים ואם זה מעניין אותנו בכלל. ספריות מעבר להיות פריט ריהוט שיש לשים לב לאיכות הגימור שלו, לטיב ההרכבה של ספריות וכמובן למראה ספריות וההשתלבות של זה בכלל נוף הבית, חשוב מאוד גם שנבין שחשובים מאוד הם הפריטים שאנו מעמיסים על ספריות שלנו ואנו יכולים לשדרג ספריות ולא משנה מהו המראה שלהן באמצעות פריטים שונים וחשוב לתת על זה את הדעת גם כן.


אז באמת זו לא רק שאלה של גובה וחומר וצורה של ספריות, זו גם שאלה של המיקום שלהם, באיזה חלל בבית, מה ראוי שאותן ספריות באותו חלל תאכלסנה על מדפיהן וחשוב שאנו נטרח ונבצע הרכישות הנדרשות ונאכלס את ספריות שלנו בכל מה שצריך בשביל להשלים את מראה ספרייה שלנו.

 

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009