פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
מטבחים

מטבחים כמרכז החיים שלנו.

ג'וני בן נעים
פורסם: 02/09/09 14:02

מאמר זה שייך לקטגוריית מטבחים

מטבחים תופסים חלק גדול מאוד בחיים שלנו כמובן בסיבת הבית שלנו. המטבחים שלנו הם המקום בו אנו נפגשים עם בני הבית שלנו בכל בוקר טרם נצא אל יומנו ואל שיגרת חיינו והנה גם בערב, באותם מטבחים אנו נפגשים שוב לארוחת הערב ומתעדכנים כל אחד עם השני איך עבר היום. המטבחים שלנו הם צומת מבוקרת בכל שעות היממה. אם זה כשאנו נכנסים למטבח לשתות משהו או כשאנו מארחים את החברים שלנו לכמה שעות של לימוד לפני מבחן חשוב ולמרבה ההפתעה תמיד אנו מוצאים כי האזור הכי נוח ללימודים הוא אזור המטבח.

כך אנו קרובים אל האוכל ואל השתייה והאווירה במטבחים שלנו היא תמיד אווירה אחרת. אווירה נעימה מאוד בסביבת הבית. וזה מובן לגמרי גם כי המשאב הכי חשוב לנו בני האדם נמצא תמיד באותם מטבחים, וחוץ מענייני צרכים ומשאבים, אנחנו גם מאוד אוהבים לאכול. זו אחת מן ההנאות הגדולות ביותר בחיינו וכמובן שאנו תמיד נמצאים בסביבת המטבח שלנו גם בשל עובדה זו ואהבה זו. ומעבר לכך אפשר לראות איך תמיד מטבחים בבתים שונים ואין זה משנה אם זו דירת בניין או בית פרטי, המטבחים הם תמיד צומת מרכזי שמחובר לשאר איזורי הבית ובאמת גם העלות שאנו נשלם על מטבחים חדשים היא מן העלויות הגבוהות ביותר בסביבת הבית שלנו, ולא מעט בעלי בתים אשר רוצים להעלות את ערך הבית שלהם בוחרים לשפץ את המטבח שלהם.

שכן על ידי שיפוץ המטבח אנו גם משדרגים משמעותית את מראה הבית שלנו וגם יכולים להעריך את שווי השיפוץ או הבנייה המחודשת ובהתאם להעלות את ערך הנכס שלנו. אין זה מפתיע שתחום המטבחים הוא תחום ענק עולם ומלואו עם מאות מעצבי מטבחים מפורסמים וכמה יצרניות מטבחים שםה למעשה מותגים של ממש בעולם אופנת המטבחים. כמו כן אנו יכולים לראות כיצד זאת סגנונות עיצוב של מטבחים משתנים מאזור לאזור והכל בהתאם לאופי השימוש שאנשים במקומות שונים בעולם עושים באותם מטבחים. כך אפשר לראות זאת כיצד סגנונות עיצוב מטבחים מסורתיים עדיין נשמרים ועדיין מעצבים על פי הקווים שלהם מטחבים ואפשר לראות כמובן גם את כל אופנות עיצוב המטבחים החדשות כמו העיצוב ההיי טקי וכן הלאה, ואפשר לראות גם לא מעט שילובים של סגנונות שונים ומשונים אשר מיושמים בבית המודרני. אין זה מפתיע כלל כיצד זאת המטבח תופס מקום של ממש בחיינו של כמו שאר איזורי הבית ואם אתם זוכרים, גם בספרים תמיד מתוארים על המטבחים כעל מרכז הבית. במיוחד בארצות קור בהן התנור היחידי שפעל בבית ממילא היה במטבח וכך היה הופך אז המטבח למרכז של ממש של בני הבית, ממש מדורת השבט.
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009