פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
מטבחים

מטבחים

ג'וני בן נעים
פורסם: 09/09/09 17:02

מאמר זה שייך לקטגוריית מטבחים

 

מטבחים.
 
מטבחים. מאז ומתמיד המטבח היה לאיזור המרכזי ביותר של הבית ולמעשה לגולת הכותרת של עיצוב הבית ושל הבית באופן כללי. מאז ומתמיד כל עקרת בית חולמת על מטבחים הכי יפים שהיא מסוגלת לדמיין, כעם כל המרחב שהיא זקוקה לו שם ועם כל איזורי העבודה ומשטחי העבודה שהיא זקוקה להן.
 
לא מעט אנשים אכן מפריזים בשאיפות שלהם ורוכשים מטבחים מרובי עיצוב ותוכן עיצובי, אבל למעשה עושים זאת תוך כדי התעלמות גמורה מכך שהם קודם צריכים לחשוב על תכנון מטבחים ורק אחר כך, ורק בהתאם לתכנון המטבחים להשית את עיצוב מטבחים.
 
שכן מה שווים הם מטבחים יפים ככל שיהיו, שלא נוח לנו לעבוד בהם. אז באמת אנשים נוטים להיחפז וללכת עם הלב והדבר הראשון החשוב ביותר בעיניהם באותם מטבחים הוא המראה שלהם ולא כך היא.
 
תמיד חשוב ותמיד יש להקדים את תכנון מטבחים לפני עיצוב מטבחים. במה דברים אמורים? ובכן, תכנון מטבחים בעצם מבטיח שהמטבח החדש שאנו בונים יתאים ככל שאפשר להרגלי השימוש שלנו בסביבת המטבח שלנו. הרגלי השימוש שלנו ושל בנית ביתנו ולמעשה של כל מי אשר עושה שימוש במטבח שלנו.
 
תכנון נכון מתחיל בקביעת המיקומים של האזורים החשובים שבמטבח ומשם הלאה אפילו על שאלת כמה מקום לאחסון אנו צריכים יענה תכנון מטבחים נכון. הזמן שנשקיע על תכנון מטבחים ישתלם לנו במאוד לכשנתחיל לעשות שימוש במטבח שלנו. החיפזון אחר עיצוב מטבחים הוא מובן מאליו כמובן, אבל אין זה אומר שגם אנחנו צריכים ליפול בפח הזה. הדבר החשוב ביורת הוא שנשב ונכין מסמך כלשהו שמאפיין את אופי השימוש שאנו עושים באותם מטבחים. ויש להשיב בשאלון שכזה על כל השאלות האפשריות. כמה אנשים עושים שימוש במטבח, כמה מקום לאחסון אנו צריכים, באילו שעות אנו עושים שימוש במטבח וכמה אנשים במקביל נמצאים במטבח. ואותם אנשים הנמצאים במקביל במטבח, האם הם זקוקים כל אחד מהם או מישהו מהם להתייחסות מיוחדת כלשהי, האם אנו רוצים אי למטבח או שאנו רוצים דלפק, ובכלל, כמה משטחי עבודה אנו צריכים באותם מטבחים ומה יהיה המרחק של המקרר מן השיש ומן הכיור וכן הלאה. יש כל כך הרבה שאלות ששוה לנו להרהר בהן בטרם נלך ונשית עיצוב מטבחים. והכי חשוב הוא שכל זאת יעשה לפני שנכין את התוכנית העיצובית. וגם אז, אם יש התנגשות כלשהי בין תכנון מטבחים לבין עיצוב מטחבים, עצתי היא תמיד להעדיף וייקר יותר את השיקולים שנגזרים מתוך תכנון מטבחים, אלו לעולם לא יכזיבו אותו ויש לזכור זאת היטב, המטבח בסופו של דבר הוא איזור עבודה שבו יש עבודה אינטנסיבית ומאומצת ביחס לשאר איזורי הבית. חשוב מאוד שכל החלל לו אנו קוראים מטבחים יהיה חלל הנוח ביותר לנו ולהרגלי השימוש שלנו. 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009