פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
חדרי שינה

חדרי שינה

מיכל
פורסם: 28/10/09 09:13

מאמר זה שייך לקטגוריית חדרי שינה

עיצוב חדר השינה
אנשים רבים חושבים כי עיצוב חדרי שינה מסתכם במיטה ובשידות תואמות. למרות זאת, עיצוב חדרי שינה אינו מסתכם רק בכך, ויש אביזרים נלווים רבים ונוספים שמוסיפים למראה החדר, אך עלולים גם לגרוע ממנו. עיצוב חדרי שינה מתחיל אמנם במיטה, כיוון שזו נוטה לתפוס את מירב השטח בחדר, במיוחד כאשר מדובר במיטה זוגית. קיימים חדרי שינה שבהם דווקא הארון הוא הרהיט המרכזי בחדר. הכל תלוי בגודל של הרהיט, ובגודל שלו ביחס לגודל החדר הכולל. ארון שנחשב קטן בחדר מסוים, יכול להיחשב גדול אם הוא ממוקם בתוך חדר שינה צר וארוך.
בבואכם לעצב חדרי שינה, עליכם לחשוב בראש ובראשונה מה מטרת החדר. אם מדובר בחדר שאינו מיועד לשינה בלבד, ויכיל גם שולחן עבודה או צעצועים לילדים, אזי עליכם להשאיר בו מקום מרווח למשחקים ולעבודה. לרובנו קשה להינות או לעבוד במרחב צפוף. חדרי שינה שבהם רק מקום למיטה ולארון, לרוב גורמים לנו לתחושת צפיפות ועומס, וקשה מאוד ליהנות בו. כמו כן, יהיה קשה גם לעבוד בחדר מסוג זה. בנוסף, חדרים שבהם מעט מקומות תנועה, בדרך כלל נוטים להיות מבולגנים ומלאי אי סדר. חדרי שינה מאורגנים הם בדרך כלל חדרי שינה שבהם הרבה מקום איחסון. הדבר מסייע לארגון של החדר ביום יום.
כאשר ברצונכם לעצב חדרי השינה, כדאי שתתחשבו בגודלו. אם מדובר בחדר קטן, השתדלו שהמיטה לא תתפוס את רוב החדר. חדרי שינה שבהם מיטה גדולה במיוחד או ארון גדול במיוחד יגרמו לחוסר נוחות בשהייה בהם, ובטווח הארוך חדרי שינה כאלה ישמשו אתכם עבור שינה בלבד, ותתקשו לבלות בהם מעבר לשעות הלילה בגלל תחושת הצפיפות שהוא ישדר לכם. בנוסף, הקפידו להוציא מחדרים קטנים חפצים לא הכרחיים על מנת שיהיו מרווחים.
 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009