פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
חדרי שינה

חדרי שינה

מיכל
פורסם: 28/10/09 09:15

מאמר זה שייך לקטגוריית חדרי שינה

חדרי שינה לילדים – ביחד או לחוד?
אנשים רבים מתקשים להחליט האם לתת לילדיהם לחלוק חדרי שינה ביחד, או שמא עדיף לחוד. ילדים רבים יספרו כי כאשר חלקו חדרי שינה עם אחיהם, הדבר הוביל להמון קרבה ביניהם. למרות זאת, הורים יספרו על הריבים הרבים בין הילדים, על ההפרעות התכופות בשינה, וכמה שזה מעצבן כאשר ילד אחד מעיר את אחיו שישן לצידו. כל החסרונות הללו נגרמים בעקבות ההחלטה לשים את הילדים בתוך חדרי שינה משותפים.
שיעור אחד שלמדים ילדים אשר ישנים יחד באותם חדרי שינה, הוא שיעור בשיתוף. השניים ישנים במרווח משותף, ולכן למדים להתחשב זה ברגשותיו של זה. מהר מאוד למדים כי אם ילד אחד בוכה בתוך חדרי שינה משותפים – מהר מאוד, גם הילד השני יתעורר. הדבר יכול להיות חיסרון, על אף השיעור בשיתוף שהילדים למדים. ההורים סובלים מכך בטווח הארוך, ועל כן יש לקחת זאת בחשבון לפני שמחליטים לשכן את הילדים בתוך חדרי שינה משותפים.
שיעור חשוב שלומדים הילדים באמצעות חדרי שינה נפרדים, הוא שיעור בפרטיות. הילד מקבל מרחב משלו באותם חדרי שינה. כל אחד לומד מה המשמעות של דלת סגורה – שאין לפתוח אותה מבלי לדפוק. הילד מקבל עצמאות. הוא למד כי לפעמים כשהוא מתעורר בלילה, הוא עלול להיות לבדו בחדר או בתוך חדרי השינה, והוא צריך להתמודד עם החשש של להיות לבד באפלה. שיעורים אלה מסייעים לילדים לטווח הארוך, אך הדבר גם מוביל להפרדה ולריחוק בין הילדים.
אם כן, חדרי שינה משותפים מעניקים לילדיכם המון יתרונות, אך בה בעת טומנים בחובם גם חסרונות. על כן, בהחלטה לשכן את ילדכם בתוך חדרי שינה נפרדים או משותפים, עליכם להשקיע המון מחשבה.

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009