פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
אדריכלות

אדריכלות

מיכל
פורסם: 28/10/09 09:19

מאמר זה שייך לקטגוריית אדריכלות

שיפוץ הבית – באמצעות אדריכל או מעצב פנים?
בבואנו לשפץ את הבית, לעיתים אנו מתלבטים אם להיעזר במעצב פנים או באדריכל. אנשי מקצוע שמתעסקים בתחום אדריכלות, לעיתים קרובות מוסמכים גם בעיצוב פנים ומחזיקים בעין העיצובית שיכולה להפוך את ביתנו למעוצב להפליא. אך כיצד נבדיל בין אנשים שמתמחים בתחום אדריכלות ומסוגלים גם לעצב לבין אנשים שעוסקים בתחום אדריכלות ומתמחים בעיקר בהנדסה ובחלק הקונסטרוקטיבי של הבנייה?
קיימות כמה דרכים לבחור באיזה איש מקצוע עליכם להשתמש. ראשית, אם ברצונכם לשנות את המראה הפנימי של הבית, כמובן שעליכם להשתמש במעצב פנים. מומחי אדריכלות עוסקים בעיקר בעניינים שנוגעים להרחבת חדרים, הורדת קירות ולשינוי מבנה הבית. לעומת זאת, אם ברצונכם לשנות את המראה הפנימי של הבית, אך לשמור על המבנה הפיזי שלו, סביר להניח שאתם זקוקים למעצבי פנים, ואילו מומחי אדריכלות יהיו בעלי יכולות עודפות לצרכיכם.
הרבה לפני שמתחילים בשיפוץ, יש לעיין בכמה שיותר קטלוגים בנושא ריהוט, ולבקר אפילו בבתים של חבריכם. סקר שוק נרחב, וביקור בסלונים ובבתים אהובים עליכם, יסייע לכם להחליט באיזה עיצוב אתם מעוניינים לביתכם. ברגע שמצאתם סגנון מועדף, זה עדיין לא הסוף. עליכם לבחון את כל האפשרויות בנוגע לעיצוב של הבית. באיזה איש מקצוע ברצונכם להיעזר? אם תבחרו להיעזר במומחי אדריכלות, תוכלו להיות בטוחים כי כל ההיתרים הנדרשים יטופלו באמצעות אותם אנשי מקצוע. בצורה כזו, תדעו בוודאות כי אין סיבה שהעבודה תתבצע בצורה שאינה בהתאם לחוק. מעצבי פנים ואדריכלים מנוסים יודעים בדיוק באילו היתרים יש להצטייד לפני ביצוע העבודה. כמו כן, רובם מגיעים עם אנשי מקצוע שעבדו עמם בעבר. כך ניתן להיות בטוחים כי העבודה תהיה מוכנה בזמן, בשיא היעילות, ולא תימשך יותר מהמצופה.
 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009