פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
ריהוט לבתי ספר מותאם משתמש

ריהוט לבתי ספר מותאם משתמש

קרן תור
פורסם: 28/10/09 10:13

מאמר זה שייך לקטגוריית ריהוט לבתי ספר

ריהוט לבתי ספר מותאם משתמש
ריהוט לבתי ספר צריך להיות עמיד במיוחד ופרקטי. כאשר בוחרים ריהוט לבתי ספר צריך לזכור את קהל היעד, את הילדים והמורים שישתמשו באותו ריהוט לבתי ספר. היות ובית הספר, הוא, עבורם, מקום עבודה או מוסד לימודים, אין להם איזשהו קשר רגשי לריהוט שבו, לא טבוע בהם הצורך לשמור עליו שלא יתבלה ולא ישבר, זה הבדל הגדול שבין היחס לריהוט לבתי ספר ליחס לריהוט לבית.

ריהוט לבתי ספר, לא פעם, הרבה פחות נוח מזה לבית בגלל משאירים בריהוט לבתי ספר רק את השלד, רק את המרכיבים ההכרחיים לתפקודו של הריהוט. דוגמא לריהוט לבתי ספר הוא כסא ישיבה לתלמיד – הוא בדרך כלל מאוד בסיסי, עשוי עץ ומתכת, אולי בשילוב עם פלסטיק, לעיתים משקיעים ומעגלים את המשענת בכדי שתהיה נוחה יותר לגב. לעומת זאת, אם משווים ריהוט לבתי ספר לזה של הבית, הכיסאות בבית, אלה המיועדים לעבודה ולמידה, הם לא פעם אורתופדיים, ובנויים במיוחד כדי לשמור על הגב העליון, התחתון ובאופן כללי על הבריאות שלנו.

איני אומרת שבבחירת ריהוט לבתי ספר לא לוקחים בחשבון את הבריאות הפיזית של המורה או התלמיד, אני אומרת שזה לא יעיל, בגלל הוונדליזם וחוסר האכפתיות של המשתמשים, להשקיע כספים רבים בריהוט לבתי ספר, כשסיכוי סביר שלא ישרוד את השנה. בהכרח, בריהוט מותאם למשתמש, יש יותר חלקים עליהם צריך לשמור תקינים, ולכן רכישת ריהוט לבתי ספר שיהיה נוח יותר הופך מיידית ללא כדאי אם, יחד עם הקנייה, לא מחנכים התלמידים והמורים לשמירה עליו.

השלב הבא בריהוט לבתי ספר צריך להיות להפוך אותם ליותר נוחים למשתמש, זוהי שאיפה מבורכת שלא כל כך פשוטה למימוש כאשר יודעים שבתי ספר צריכים לשרת אנשים רבים ומשתנים כל הזמן, אנשים שאין להם חוש אחריות לפריטי ריהוט שאינם שלהם. בתקווה, יחד עם ההליכה לכיוון של ריהוט לבתי ספר מותאם משתמש, יבוא חינוך.
 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009