פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
שטיחים פרסיים

מה מביאים איתם שטיחים פרסיים לתוך ביתנו?

קרן תור
פורסם: 28/10/09 10:34

מאמר זה שייך לקטגוריית שטיחים פרסיים

מה מביאים איתם שטיחים פרסיים לתוך ביתנו?
שטיחים פרסיים, כמו של סוגי השטיחים הם תוספת לעיצוב דירה שיכול לתרום לאווירה ולנועם שמעבירה הדירה כולה לכל המתארח בה. שטיחים פרסיים ככל השטיחים, הנם נעימים למגע רגליים ולכן עצם קיומם בבית אומר שניתן להסתובב ברגליים יחפות מבלי לדאוג לטמפרטורה של הרצפה תחתייך. שטיחים פרסיים מחזירים בכל היתרונות של שטיחים אחרים, אלה שתוארו לעיל ועוד רבים אחרים, אך יש לא מעט דברים שמייחדים שטיחים פרסיים בתוך תחום השטיחים וזה מה שמעניין, הרי שהשיקול לרכוש שטיחים פרסיים רק מתרחש אחרי שכבר הבנו שאנחנו רוצים לפרוס שטיחים בבית.

שטיחים פרסיים, מקורם בפרס, לרוב מדובר בעבודות יד מרהיבות ורחבות ידיים אשר מתאימות עצמן, בצבעים ובדוגמא לאזורים שונים בפרס. במידה ובוחרים לשלב שטיחים פרסיים בבית, בעצם מבטאים צורך נאלם להיזכר בשורשיים הפרסיים. שטיחים פרסיים הנם אחת מצורות הביטוי המובהקות והברורות ביותר שמשויכות לאומנות פרסית ולכן, שילובם בבית, זו בעצם דרך מעניינת להכניס את התרבות הרחוקה הזו, שהיא חלק מאלה מאיתנו שלהם שורשים פרסיים, אל תוך החיים המודרניים.

יכול להיות, ואף סביר, שכיום, בגלל תהליך מיזוג הגלויות שחל בארץ, נוסף על הזמן שעבר מאז שפרס הייתה חלק מהחיים של משפחות פרסיות בישראל, התרבות, על מאפייניה, לא מהווה חלק מרכזי בחיים, אולי אף לא מהווה חלק בכלל. בהוריי משפחה פרסית הדבר יכול להיות מעציב מאוד, שהרי הייתם רוצים להנחיל את הגאווה לילדי המשפחה. היות וכבר ביססנו ששטיחים פרסים מהווים ביטוי יפיפה לאותה תרבות, הרי שחינוך הילדים בנושאי ההיסטוריה המשפחתית שלהם, דרך שטיחים פרסיים שיהיו פזורים בבית, יכולה להיות מועילה יותר משיחה סטנדרטית סביב שולחן האוכל.

שטיחים פרסיים הם אוכל לעיניים, פרט לכך שהם יעזרו לשמר את התרבות, הם יצירות מופת מהממות.
 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009