פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
מקצוע לחיים - עיצוב פנים

עיצוב פנים

איילה
פורסם: 28/10/09 11:07

מאמר זה שייך לקטגוריית עיצוב פנים

 עיצוב פנים - תחום לא שגרתי לעסוק בו

אם פעם אנשים עסקו במקצועות פרקטיים כמו נגרות, מכונאות רכב וגינון, הרי שכיום הם ממש במיעוט. בעלי המקצוע המסורתיים (מורה, עובד בנק וכיו"ב) הם כבר לא בעלי המקצוע המניעים את שוק העבודה. העבודות שתפסו את מקומן הן עבודות שלפני 40 שנה ואפילו לפני 10 שנים בכלל לא ידענו על האופציה לקיומן: קופירייטר, מקדם אתרים, מתכנת ג''אבה וכיו"ב.
עיצוב פנים הוא מקצוע מוכר ומוערך בעולם המערבי. אבל נראה שהעשור האחרון, בו הנדל"ן המשיך לצמוח ולהגיע לשיאים חסרי תקדים, רק הפך את כל הנושא של עיצוב פנים להרבה יותר מושרש בחיי היום יום.
עיצוב פנים הוא לא תחום בפני עצמו אשר נהנה מביקוש או סובל תקופות קשות מסיבות שאינן ברורות. עיצוב פנים הוא ענף התלוי בגורמים רבים - כפי שציינו בתחילה, עיצוב פנים מושפע לטובה או לרעה מהתנודות אותן עובר שוק הנדל"ן המקומי והעולמי.
עיצוב פנים כענף יכול לשגשג או להתרסק בגלל הכלכלה במדינה. בשנים טובות הענף של עיצוב פנים נהנה מביקוש ואילו בתקופות קשות של אינפלציה, פיטורים וחוסר וודאות, הענף נפגע קשות, פרט כמובן לאותם עצמאים או פירמות המתמחות בענף עיצוב פנים אשר עובדות ישירות מול האלפיון העליון (מול המעמד הסוציו אקונומי הגבוה אשר לא נפגע כלל בתקופות של משברים כלכליים).
אבל מעבר לשיקולים הפרקטיים והשאלה המרכזית שמעסיקה כל אדם מבוגר, האם יש בזה פרנסה או לאו? כל מי שבוחר ללמוד עיצוב פנים הוא אדם יצירתי בעל חזון וחוש אסטטי המרגיש שיש לו מה לתרום מההיבט העיצובי. מי שבוחר ללכת לכיוון של עיצוב פנים צריך להאמין ביכולות שלו, בכישרון שלו ובאהבה שלו למקצוע גם בתקופות קשות. סך הכל בכל ענף יש סכנות בתקופות שונות. בענף של עיצוב פנים יש מרכיב של סיכון אבל יש אתגר יוצא מהכלל שאין בתחומים אחרים!
 
  

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009