פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
ספריות

ספריות יכולות ליצור תחושה של דיכאון תאמינו או לא.

אופיר נגר
פורסם: 28/10/09 11:16

מאמר זה שייך לקטגוריית ספריות

כשהייתי קטנה, היו לנו ספריות בכל הבית, כך היה גם בבתים של החברים שלי, היה נדמה כאילו ללא ספריות אין אפשרות אחרת ומי שאין לו לפחות שתי ספריות בבית על פניו נראה כי הוא לא מספיק מלומד..
אני מבינה שצריך לאחסן ספרים באיזשהו מקום ובכלל ספרים כבודם במקומם מונח. אני מאד אוהבת ספרים ואין מצב שלא יהיה לי המקום הראוי לספרים אצלי בבית. ובטוח שיהיו לי לפחות שתי ספריות בבית, האחת בסלון והשנייה בחדר העבודה. וכל זה מבלי הצורך להוכיח את השכלתי כלפי חוץ..
אך ספריות, בכל מקום שראיתי אותן תמיד עשו לי חושך בעיניים, מעיין הרגשה עכורה כזו כאילו ספריות הן דיכאון ועצבות ותו לא.. אין לטעות אם סביר להניח שהצבע אותו אבחר בעבור ספריות שארכוש בעתיד יהיה שחור או חום שהם אינם נראים כשלעצמם צבעים שמחים שיראו טוב על ספריות אבל הכול עניין של עיצוב כך נדמה.
היום כבר מעצבים ספריות באופן כזה שהוא גם נוח לגישה אל הספרים, גם כשלא נרצה לא נראה אותם מול העיניים או שאם כן אז למראית עין הספרייה תהיה נעימה ואסתטית כמו שספרייה צריכה להיראות, כך ספריות גם אם יש יותר מאחת, לא תשפענה על הריהוט בסלון או על ההרגשה, אלא להיפך תפיק את הרצון שלנו לקרוא ולעיין בספרים.
היום כאשר ניגש אל ספריות גדולות ומכובדות שם חובה שיהיו ספריות רבות, אך עם זאת נראה שמקפידים על אסתטיקה רבה מרווח נוח בין ספריות ושכל ספר יהיה במקומו. גם האווירה סביב מוקפדת ביותר אך חשוב הוא שנראה ספריות שונות לגמרי ומה שעושה זאת בעיקר הוא עיצוב ספריות יהיו גדולות ככל שיהיו יעצבו אותן בהתאם לכמות הספרים ועדיין לא נרגיש שהן מאיימות עלינו.. כי אם להיפך.

 

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009