פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
מיטות – עולם של יופי, נוחות ופתרונות אחסון

כמו בטלפונים סלולאריים גם בענף המיטות יש דור חדש. מרכז הבידור הביתי עובר אט אט מהסלון לחדר המיטות . בזכות הטכנולוגיה המתקדמת ניתן להכניס

מירב קרן
פורסם: 24/06/08 00:00

מאמר זה שייך לקטגוריית מיטות
כמו בטלפונים סלולאריים גם בענף המיטות יש דור חדש. מרכז הבידור הביתי עובר אט אט מהסלון לחדר המיטות . בזכותה טכנולוגיה המתקדמת ניתן להכניס כיום לחדר השינה מערכות אודיו איכותיות ומסכיםענקיים אשר גזלו בעבר חלל רב שרק חדר האורחים ידע להציע. אם תוסיפו מזגן ומגשגדול שעליו אפשר להגיש ארוחות , תגלו כי אולי עדיף להישאר כבר במיטה...
חברות המייצרות מיטות זיהו את המגמה והחלו להציע מיטות רחבות ומפנקות יותר. כיום תוכלו להשיג מיטות בגודל שני מטר על שני מטר ואף יותר.  גם מיטות עגולות הופכות לנפוצות יותר, ובהתאמה תוכלו למצוא מזרניםהמתאימים להן. השוק מציע  גם פתרונות ביזאריים כמו מיטות התלויות מהתקרה בשרשראות ומיטות עם מנגנונים נסתרים אשר בלחיצת כפתור נשלפת  טלוויזיה מראש המיטה.
אם פעם שכבנו על במצע קש לישון עליו הרי שהיום אנו מחפשים מצע נקי יותר וחף מאבק ומזיקים, ולכן הגבהנו את מצע השינה באמצעות מסגרות עץ וברזל.
אולי לא ידעתם אבל הרומאים הקדימו את זמנם גם בתחום המיטות והשתמשו בהן לא רקלצורך שינה ומנוחה, אלא גם לפעילויות יומיומיות כמו למידה ואכילה. במשתאות שנהגו לערוך השתרעו האנשים על מיטות מיוחדות שיועדו לשלושה אנשים ואף יותר.
במשך השנים היינו עדים להופעתם של עיצובים מתוחכמים, כמומיטות מתקפלות, ספות הנפתחות למיטה ומיטות עם מזרני מים. בעשורים האחרונים הפכולפופולאריות מיטות מתכווננות, המצוידות במנגנונים מתוחכמים למדי. מיטות מתכווננות הן למעשה מיטות שניתן לכוון את חלקיהן השונים לתנוחות שינה או אף ישיבה לשם שימושים שונים כגון צפייה בטלוויזיה, קריאת ספר, שינה ועוד. מיטות מתכווננות פועלות כיום עם מנגנונים משוכללים הפועלים על שלט או באופן ידני ואף נוכל למצוא מיטות מתכווננות זוגיות אשר כל צד של המיטה נע בנפרד בכדי ליצור תחושת נוחות מרבית לכל אדם השוהה בהן.
גודל חדר השינה ללא ספק קריטי ומכתיב את גודל המיטה, הארונות, השידות, והאביזרים הנלווים. חשוב להקפיד על כך שיישאר די מקום לפתיחת דלתות הארונות. כמו כן בין הקירות למיטה יש להשאיר מרווח שיאפשר מעבר נוח. הגודל  האידיאלי של מעבר כזה הוא כ-60 ס"מ.  בין המיטה לארון מומלץ להשאיר רווח של 90 ס"מ עד מטר. כמו כן, יש לחשב את מפתח דלת הכניסה לחדר ואת מפתח דלתות הארונות. בחדרים קטנים וצפופים רצוי להשתמש בארונות עם דלתות הזזה.
אם נתייחס לרגע לתורת הפאנג שואי, יש למיקום המיטה חשיבות גדולה. המיקום הוא קריטי בהשפעה על איכות השינה . מביני דבר בפאנג שואי  ממליצים שלא למקם את המיטה אל מול הדלת, זאת בכדי למנוע מהאדם הישן להימצא  מול זרימת האנרגיה החזקה שנכנסת פנימה. עם זאת, כדאי שהשוכב במיטהיהיה מסוגל לראות את הדלת מהמיטה. צריך ראש המיטה להיות צמוד אל הקיר ואילו למרגלותיה רצוי שלא יהיה צמוד דבר. 
על פי רוב, בחדרי השינה נמצאת הטלוויזיה מול המיטה, ולכן חשוב שראש המיטה יהיה נוח להישענות  לפחות כמו הספה בסלון. בעיצוב ראש המיטה חשוב לשמור על תחושה שלקלילות וחיבור לעיצוב הכללי של החדר. חשיבות רבה יש גם לחומר ממנו עשוי ראש המיטה. רצוי שהוא יהיה נוח לניקוי מאבק שומן ולכלוך .כשמדובר ברהיט שבו אנחנו משתמשים כשאנו לבושים בבגדי הבית שלנו, חשוב שהוא יהיה נעים ונקי.
גם צידי המיטה חשובים: רוב חדרי השינה הם קטנים יחסית וכאשר יש הפרדה בין הרהיטים בחדר נוצר עומס רב מדי. בכדי להימנע מסרבול  ויזואלי חשוב שתקפידו שצדי המיטה יישארו "חפים" מרהיטים ויאפשרו מבט חופשי לכל החדר. העדיפו שימוש  בשידות נמוכות עם מעט מגירות. כדאי שתקפידו ליצור חיבור צורני ומעוצב בין שידות הלילה משמאל ומימין לבין גוף המיטה במרכז, כדי ליצור תחושה שמדובר ביחידה אחת. החיבור מוריד מהעומס הוויזואלי בחדר בכלל ובקרבת המיטה בפרט. שימו שבמיטות בעלות ארגזי מצעים מאפשר חסכון במקום וברכישת ארונות . כדאי גם לנצל נישות וגומחות בחדר השינה לצורך התקנת מדפים או להנחת ארגזי אחסון דקורטיביים.
מיטה זוגית מלכותית - מבית עמינח


ספפה אקסטרים - מבית עמינח

 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009