פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
מטבחים

מטבחים הם כבר מזמן לא הסמל המסחרי המזוהה עם נשים ונשים בלבד. המהפיכה הפמיניסטית הוציאה את הנשים מתוך מטבחים אל שוק העבודה

הראל
פורסם: 04/03/10 14:13

מאמר זה שייך לקטגוריית מטבחים

 

מטבחים  -  לא לנשים בלבד

 

מטבחים הם כבר מזמן לא הסמל המסחרי המזוהה עם נשים ונשים בלבד. המהפיכה הפמיניסטית הוציאה את הנשים מתוך מטבחים אל שוק העבודה אבל נשים חזרו לתפקד באותם מטבחים אבל לא לבד! כיום, יותר ויותר גברים מוצאים עצמם עובדים (מבשלים, אופים, שוטפים כלים וכו'') בתוך מטבחים לא פחות מנשים (זה משתנה ממשפחה למשפחה).

בין אם אותם גברים נהנים מהעבודה המתבצעת בתוך מטבחים או שהם ממלאים את תפקידם בבית ומתחלקים בנטל שווה בשווה (אמרנו לכם, הייתה מהפיכת שיוויון!), המציאות היא שישנם יותר ויותר גברים המבצעים עבודות מטבחים והמגמה רק הולכת ומתחזקת.

איך כניסת הגברים אל החלל המצומצם של מטבחים ביתיים השפיעה ומשפיעה על עיצוב מטבחים מודרניים?

קודם כל הגודל! גברים הם גדולים יותר מטבעם והם לא יעבדו בתוך מטבחים מיניאטוריים. כאשר גברים מתכננים מטבחים לבתים החדשים הם מתכננים מטבחים פי שניים מאותם מטבחים סטנדרטיים אשר ניבנו בתקופה בה רק נשים "הורשו" להכנס למטבח. אז כפי שציינו, מטבחים הולכים ומתרחבים מבחינת השטח אבל מטבחים גם הולכים ומתרחבים בעיקר בתחומים בהם גברים מבינים ואף מתמצעים - אלקטרוניקה: ניתן להבחין בהרבה יותר ציוד אלקטרוני באותם מטבחים בהם גם הגברים פעילים - יותר מכונות ומכשירים ומכשירים ומכונות במידות גדולות יותר.

גברים אוהבים שהטכנולוגיה עושה בשבילם אתהעבודה ולכן גברים הם קניינים גדולים בנושא של ציוד מטבחים, החל מהזמנות של מכשירים חשמליים (מעבדי מזון למיניהם) ועד לציוד הכבד (מקררים, תנורי טורבו) הגברים לוקחים חלק דינאמי אם לא מרכזי בריהוט ואבזור מטבחים.

התופעה של גברים מעצבים מטבחים שנוח להם לעבוד בהם או מטבחים חדשים המזמינים גברים לבוא ולהתנסות בהם היא איננה תופעה זמנית חולפת כי עם עובדה שרירה וקיימת בעולם המערבי.

 

 

 
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009