פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
חדרי ילדים

עיצוב חדרי ילדים לא היוו חשיבות רבה בעבר בשיפוץ הבית ובכלל בתכנון הבית שלנו, לרוב היינו גרים עם אחינו והמקסימום שבתועלת היה במיטות הקומותיים.

עירית
פורסם: 04/03/10 14:17

מאמר זה שייך לקטגוריית חדר ילדים

 עיצוב חדרי ילדים ותרומתם להתפתחותם של ילדינו.

 

עיצוב חדרי ילדים לא היוו חשיבות רבה בעבר בשיפוץ הבית ובכלל בתכנון הבית שלנו, לרוב היינו גרים עם אחינו והמקסימום שבתועלת היה במיטות הקומותיים. אני לא חושבת שלגור עם האחים באותו החדר זה רע, להיפך זה יכול לתרום רבות לחיברות ולהתפתחות בסוציאליזציה, אך יש לעשות זאת בצורה נכונה ומתחשבת, להתאים בין האחים הגרים באותו החדר למשל בגילאים או אם מדובר בשני בנים או שתי בנות, שיהיה להם מכנה משותף בכדי שיוכל להיווצר קשר טוב בניהם.

בנוסף חשיבות רבה בתחום עיצוב חדרי ילדים לצורך העניין בעיקר כאשר הילדים גרים באותו החדר, שכן החדר צריך להיות תואם את צרכיהם, הוא צריך להיות מרווח דיו בעבור שני ילדים, אם מדובר במיטות קומותיים אז שהעלייה לקומה השנייה תהיה בטוחה ונוחה לילד. חדר כזה צריך להיות מרווח בכדי שיהיה לילדים נוח לשחק והם לא יריבו רק בשל מקום מצומצם, אלא אם כן קיימות אופציות אחרות. כיום אנו מודעים רבות להתפתחות הילדים שלנו ולמה שמשפיע על ההתפתחות שלהם ולכן אנו לוקחים בחשבון עיצוב חדרי ילדים ואת משמעות העיצוב והתכנון שבחדרי הילדים שלנו. חנויות הריהוט משקיעות מיצגים שלמים של עיצוב חדרי ילדים בכדי שנוכל לדמיין כיצד יראו חדרי הילדים שלנו בעתיד וכמובן שנרצה לקנות אך יחד עם זאת חנויות הריהוט והמגזינים השונים תורמים רבות להבנה שלנו בכל הקשור בתחום עיצוב חדרי ילדים והחשיבות שבכך.

חשוב לציין כי תכנון חדרי ילדים משולב יחד עם עיצוב חדרי ילדים ואין להפריד בניהם וככל שנעמיק בחשיבותם כך נוכל לתרום לילדינו רבות ולנוחות שלהם בחדרם ולנוחות ולאנחת הרווחה שלנו כהורים. למשל כאשר יש מקום לילד לשחק בחדרו יש לו למעשה מקום להתפתח וללמוד גם להיות עצמאי או להיות לבד, הוא לומד ליצור לעצמו חוויות משחק מעניינות ומפתח את מוחו ואת היצירתיות שלו בחדר שלו וגם ילמד ליצור דברים לא בהכרח רק ממשחקים אלקטרוניים, טלוויזיה ומחשב.

עיצוב חדרי ילדים אינו דבר של מה בכך ויש להתחשב בתכנון חדרי הילדים שלנו במהלך שיפוץ הבית, יש להתייחס לחלל החדר, אילו מיטות ניתן להכניס וריהוט משולב, למשל עיצוב חדרי ילדים מתבטא גם בגישה הנוחה שלהם לספרים ולמשחקים שלהם בחדר ולאפשרות להחזירם למקום, לכן חנויות רבות המתמחות בתחום עיצוב חדרי ילדים לוקחות זאת בחשבון ומקנות לנו אופציות רבות לאחסון ותיעול של הריהוט בחדר, שכן אם לילד יהיה נוח לסדר את החדר הוא גם יבין כי קיימת גישה נוחה כאשר החדר מסודר, יש סבירות גבוהה יותר שלא יוותרו בעיות רבות בעת סידור החדר. חנויות רבות מקדישות מאמץ רב במיצגים של עיצוב חדרי ילדים כיום וקיימים פורטלים שלמים של עיצוב חדרי ילדים, חשוב שניוועץ בהם וניצור לילדינו אווירה טובה ונעימה בחדרם כך נתרום גם להתפתחותם.
 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009