פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
חדר השינה: אינטימיות בעזרת הפנג –שואי

תפיסת העולם ההוליסטית של הפנג שואי אינה מפרידה ביןגוף לנפש, ולכן בכדי להעניק לנפש מרגוע ישלטפל בחדר השינה. העיקרון על פיו קורים הדברים הוא,

מירב קרן
פורסם: 24/06/08 00:00

מאמר זה שייך לקטגוריית חדרי שינה
תפיסת העולם ההוליסטית של הפנג שואי אינה מפרידה ביןגוף לנפש, ולכן בכדי להעניק לנפש מרגוע יש לטפל בחדר השינה. העיקרון על פיו קורים הדברים הוא, שכשתת-מודע שקט, הגוף יכול להרפות לחלוטין - עובדה החשוב ביותר לבריאותנו ולאיכות השינה.
חלון מעל המיטה- מכניס דאגות
כשאנו ישנים וחלון מעל ראשנו, תת המודע  שלנו עלול לחוש בלתי מוגן. הגישה מבוססת על חשש עתיק יומין, שמישהו יכול לראות אותנו או להיכנס מבעד לחלון מבלי שנראה אותו. ולכן בבואכם לתכנןחדר, רצוי שתנסו למקם את החלונות מצדי המיטה ולא ממש מעליה.
אבל כמו תמיד, המלצות לחוד ומציאות לחוד.  ברוב הבתים בישראל מתכננים חלונות בשניקירות - כשקיר אחד הוא דלת כניסה וקיר אחד הוא ארון או כניסה לשירותים. במקרים כאלה לא תהיה לכם ברירה אלא לישון מתחת לחלון. במקרה זה יש לתלות מעל החלון וילון ולסגור אותו בלילה.
מיקום הדלת בחדר השינה
כאשר המיטה ממוקמת כך שאינכם יכולים לראות מי נכנס בדלת מהמקום שבו הוא ישן – תת המודע  שלכם  יהיה טרוד וחסר מנוחה. רצוי למקם את המיטה בקירות שממול לדלת באופן כזה שמאפשר לנו לראות אותה.
ומה בנוגע למראות?
 כמעט ואין חדרי שינה ללא מראות ,כיוון שאנחנו נוהגים גם להתלבש בחדר הזה. בייעוצי פנג שואי ההמלצה היא כן להימנע מתליית מראה בחדר השינה. המראה על-פי תורה זו פועלת. היא משקפות ומחוללות אנרגיה, מגבירה אנרגיה של כלעצם שמשתקף מבעדן ויוצרת הפרעה אנרגטית בזמן השינה. אי לכך  מומלץ לתלות מראה עלהצד הפנימי של ארון הבגדים, כפי שנהוג בארונות הישנים.
אין כמו מראה נקי
שחשוב לנו שהשינה תמלא אותנו ותאושש אותנו, ולכן יש לדאוג שהיא  תלווה בכמה שפחותהפרעות וגירויים. אחת הדרכים היא להימנע מעומס של פריטים בחדר השינה.
לפני שנים רבות  בארמונות בטירות ובבתי העשירים, חדרי השינה היו מאד מפואריםועמוסים

ברהיטים ובחפצים. חדרי השינה היו מלאים בטקסטורות וצבעוניות שלהשטיחים, כיסויי המיטות, הטפטים על הקירות וריפודי הכיסאות. כאשר רצו לשוות מראה רגוע לחדר השינה נהגו ליצור שקטאז להשתמש במיטות אפריון - היום, בכדי ליצור חלל רגוע כדאי להוציא מחדר השינה את החפצים שאינם קשורים לייעודו.
כמו כן,  בבואנו לבחור מצעים, העדיפו צבעים רכים וחלקים על פני ציורים צעקניים וצבעונייםמדי.
טלוויזיה – לא בחדר השינה
כן, זה קשה! ובכל זאת... עדיף בלי. גם בשל  הקרינה בחדר וגם כדישנוכל להרגיע את עצמנו לאט לפני ההירדמות, ולא "ניפול לשינה" מאיזה צוק במהלך מרדף עצבני. חשוב מאד להרחיק חשמל מכל סוג שהוא: טלפונים ניידים וסלולארים, שעון חשמלי, רדיו, מטען לנייד וכל מכשירי החשמל הקטנים שיושבים לנו ליד הראש בזמן השינה. אלה פולטים קרינה וממש לא מוסיפים לנו בריאות.
זוגיות וחדר שינה
לחדר השינה הזוגי בפירוש ישנה השפעה על היחסים הזוגיים. בפנג שואי מרבים להשתמש בסמלים המחזקים את הזיקה בין בני הזוג. מומלץ, שלמיטה הזוגית יהיה מסעד משותף המאחד את שתי המיטות לאחת. המלצה נוספת היא למקם שתי שידות שינה קטנות משני צדי המיטה, כסמל שוויוני לכך שלשני בני הזוג יש מקום, במיטה ובחיים.
בייעוצי פנג שואי, אישה שמבקשת זוגיות, מומלץ  שתוסיף שידת שינה בצד של הגבר - המיועד כדי לפנות לו מקום משלו.
הכיוון המסמל יחסי זוגיות ונישואין הוא דרום מערב, ולכן באזור זה של חדר השינה מומלץ  על-פי הפנג שואי למקם את סמלי הזוגיות. סמל כזה הוא כל דבר שמזכיר זוג: תמונת אהבה בין גבר לאישה, זוג יונים, פסלי גבר ואישה, צילומים אוהבים שלכם, וכו''''- כל אלו יקרינו אנרגיה זוגית שתחלחל לחיים שלכם
חדר שינה מעוצב מבית - רוזטו


חדר שינה מעוצב מבית - רוזטו

 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009