פורטל הרהיטים
המוביל בישראל
דף הבית אודותינו\צור קשר הגרלה חודשית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים עיצוב ותכנון חינם פרסם באתר
ארונות חדרי תינוקות מטבחים ספריות ריהוט גן ריהוט עתיק
דלתות כורסאות מיטות עיצוב רהיטים ריהוט כפרי ריפודים
חדרי אמבטיה כסאות מעצבים ישראלים פינות אוכל ריהוט מוסדי שולחנות
חדרי ילדים מזנונים מערכות ישיבה פרקטים ריהוט משרדי שטיחים
חדרי שינה מזרונים נגריות ספות ריהוט סלוני שידות
 
מטבחים

עיצוב מטבחים ובנייתם הוא עולם מתרחב וגדל במהלך השנים האחרונות כחלק מן ההתפתחות המהירה של עולם עיצוב הפנים

מערכת הפורטל
פורסם: 15/03/10 11:20

מאמר זה שייך לקטגוריית מטבחים

עיצוב מטבחים ובנייתם הוא עולם מתרחב וגדל במהלך השנים האחרונות כחלק מן ההתפתחות המהירה של עולם עיצוב הפנים. כעת כאשר אדריכל מתכנן יחידת דיור, או כאשר זוג צעיר מתכנן עיצוב מחדש או שיפוץ של יחידת דיור קיימת, נתפסים מטבחים רבים כמרחבים חשובים שיש לשים עליהם דגש מיוחד. חלל של מטבחים הוא חלל ייחודי בכל בית, שכן גם אם הוא כולל בתוכו את חדר האוכל וגם אם הוא בנוי כיחידה נפרדת, מטבחים רבים מתפקדים כאזור בו מתרכזת פעילות יומיומית ואינטנסיבית במיוחד. לשם כך תכנון מטבחים ועיצובם דורשים מידה רבה במיוחד של תשומת לב ומחשבה, זאת כדי שנוכל לשלב באופן אופטימאלי, את הצרכים הרבים שיש לנו מן מרחב העבודה, יחד עם הפן האסתטי של הבית כולו.

מטבחים המודרניים מציעים מגוון רחב של אפשרויות עבודה, אך מנגד דורשים עיצוב חכם ויעיל יותר, אשר יוכל להכיל את אותם אפשרויות עבודה שונות. מטבחים של היום מציעים אמנם הרבה יותר בכל הנוגע לנוחות וליעילות בזמן בישול והכנת האוכל, אך זאת רק במידה ונוכל לעצב ולתכנן את מרחב העבודה בו בצורה שתאפשר לנו לנצל את האפשרויות הרבות הטמונות בטכניקות העיצוב, העיבוד ובאמצעים הטכנולוגיים הרבים של ימיינו. בעזרת תכנון נכון והבאה בחשבון של כל הפרטים, ניתן להפוך גם חלל קטן יחסית, לאזור עבודה נוח ואפקטיבי עבור המשתמשים. מיקום נכון של אמצעי הבישול כגון, תנור האפייה וגז הבישול תוך שילובם עם אמצעי האכסון כגון ארונות המטבח והמקרר עשוי להיות קריטי עבור מרחב העבודה במטבח ויעילות העבודה בו.
מרבית האנשים הנכנסים להרפתקה של עיצוב ובניית מטבחים עושים זאת ביחידת דיור קיימת בה הם חיים. חלקם משפצים מטבחים לאחר שגילו כי אינם יעילים או אסתטיים דיי הצורך לטעמם, אחרים שלא שיפצו את המטבח בזמן בניית הבית או קנייתו, מפאת מחסור בכסף, מנצלים תקופה נוחה יותר מבחינה כלכלית לצורך שיפור ביתם. במקרים אלו יש לקחת בחשבון שהשיפוצים מתנהלים בזמן שהות בני המשפחה בבית ולכן צריכים להתבצע באופן הדרגתי כדי שבני הבית יוכלו להמשיך ולהשתמש בחדר המטבח.
נראה כי הצורך בשיפוץ מטבחים מתעורר בשנים האחרונות לעיתים תכופות יותר מבעבר. גם האופציות העומדות בפני קהל הלקוחות כיום הול וגדל ומציע מגוון רחב יותר של סגנונות עיצוב וטכנולוגיות שעשויות לייעל את מרחב הבישול יותר מבעבר, ולהפוך את חוויית העבודה במטבח לנעימה הרבה יותר. אולם, כאשר ניגשים לתהליך עיצוב מחדש בכל הנוגע לבניית מטבחים ושיפוצם, חשוב להבין מהם הצרכים שלנו מהחדר הן מבחינה אינסטרומנטאלית והן מבחינה אסתטית. רק כך נוכל להגיע לתוצאה האופטימאלית שתאפשר לנו ליהנות מכל החידושים והמותרות שמציע עולם המטבחים המודרני. 

פורטל רהיטים | ספריה מקצועית | אודות החברה | פרסם באתר | תנאי שימוש | הוסף למועדפים
המידע באחריות המפרסמים באתר פורטל הרהיטים © 2009